Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
52777 |
1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 3 z błędem "puste pole w cyfrze 2", gwarancja i opis Walocha. | 30 PLN | 30 PLN | |
52790 |
1944 R.T.R.P., czworoblok znaczków z poz. 45/56, znaczki z górnej połowy arkusza z nadrukiem silnie przesuniętym w dół i lekko ukośnym wchodzącym częściowo na dolne znaczki, skrajne znaczki z poz. 51-52 z tego arkusza mają podwójny nadruk napisu "R.T.R.P.", fotoatest Walocha. | 800 PLN | 800 PLN | |
52801 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 25 gr. w bardzo rzadkim kolorze jasno brązowawoczerwonym (jasnoróżowym), gwarancja i opis Schmutz. | 2 200 PLN | 2 200 PLN | |
52804 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja. | 480 PLN | 430 PLN | |
52807 |
1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 91", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie). | 80 PLN | 80 PLN | |
52808 |
1944 miejscowy list z Rzeszowa z stemplem opłaty gotówkowej. | 60 PLN | 125 PLN | |
52809 |
1944 list z Rzeszowa do Przeworska opłacony gotówką. | 40 PLN | 40 PLN | |
52810 |
1944 List z Rzeszowa do Przeworska, stempel opłaty kredytowej. | 40 PLN | 105 PLN | |
52811 |
1944 list polecony z Lublina do Przeworska, stempel opłaty kredytowanej, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12 i stempel odbiorczy. | 80 PLN | 80 PLN | |
52813 |
1944 urzędowy list polecony z Lublina do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 395 i stempel odbiorczy. | 100 PLN | 100 PLN | |
52817 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja. | 3 200 PLN | 3 200 PLN | |
52824 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej z błędem z poz. 28 "spacja przed cyfrą 5", gwarancja i opis Schmutz. | 360 PLN | 360 PLN | |
52829 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, pasek znaczków z 5 typami nadruków w barwie jasno brązowaworóżowej, brązowaworóżowej i ciemno brązowaworóżowej, lewy znaczek z błędem "biała plama obok szyi", gwarancja i opis. | 1 200 PLN | 1 080 PLN | |
52832 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasno brązowaworóżowym z błędem na poz.12 "kreseczka nad T" (Fi.270.-), gwarancja i opis. | 240 PLN | 240 PLN | |
52838 |
1945 Traugutt - powstanie styczniowe, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze ciemnobrązoworóżowym, z błędem na poz.25 "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", dodatkowo znaczek ten ma najmniejszy w całym arkuszu prostokąt zasłaniający nominał (5,5x4,1 mm) i jest wyjątkowo wyraźnie wydrukowany, gwarancja i pełen opis Walocha. | 400 PLN | 400 PLN | |
52860 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 78 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha. | 240 PLN | 240 PLN | |
52872 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z poz. 24 z błędem "prawa cyfra 1 bez noska", gwarancja i opis Walocha. | 750 PLN | 750 PLN | |
52873 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek w barwie brązowoczerwonej z poz. 5 z błędem "uszkodzona cyfra 5", fragment oznaczenia walca na górnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 900 PLN | 900 PLN | |
52882 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 65 z błędem "uszkodzona prawa cyfra 1", gwarancja i opis Walocha. | 70 PLN | 70 PLN | |
52884 |
1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.3 "litera z i druga litera o uszkodzone" (Fi.150.-), gwarancja i opis. | 120 PLN | 120 PLN | |
52895 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem ścięta lewa belka", ukośne załamanie, gwarancja i opis Walocha. | 50 PLN | 50 PLN | |
52904 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 48 z błędem "pierwsze litera o ścięta z prawej strony", gwarancja i opis Walocha. | 80 PLN | 72 PLN | |
52920 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., prawy górny znaczek z błędem na poz.40/90 "przerwana u góry litera a", a prawy dolny z błędem znaczka podstawowego z walca III na poz.100 "wypustka na literze A" (342 B1) (Fi.240.-), gwarancja opis Walocha. | 200 PLN | 200 PLN | |
52924 |
1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha. | 80 PLN | 80 PLN | |
52936 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 62 z błędem "litera a ścięta u dołu", gwarancja i opis Walocha. | 80 PLN | 80 PLN | |
52948 |
1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem rzadszego typu II poz.49, gwarancja i oznaczenie. | 60 PLN | 60 PLN | |
52952 |
1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 14-15, prawy znaczek z błędem "brak części noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha. | 90 PLN | 81 PLN | |
52959 |
1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z nadrukiem rzadszego typu II i dwoma błędami na poz.48/98 "litera z przerwana" i dodatkowo "zgrubione o w Łódź", pierwszy z tych błędów bardzo rzadki, gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
52962 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 82 z błędem "uszkodzona litera Ł", gwarancja i opis Walocha. | 100 PLN | 100 PLN | |
52972 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 95 z błędem "ścięta lewa kreska", gwarancja i opis Walocha. | 70 PLN | 75 PLN | |
52982 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha. | 80 PLN | 80 PLN | |
52983 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 97 z błędem "ścięta litera z", gwarancja i opis Walocha. | 80 PLN | 80 PLN | |
52986 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 85 z błędem "przerwane o", gwarancja i opis Walocha. | 70 PLN | 70 PLN | |
52993 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z błędem na poz. 45/95 "ścięta lewa belka" i dodatkowo "elc w Kielce opuszczone", gwarancja i opis Walocha. | 70 PLN | 70 PLN | |
52998 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 65 z błędem "brak części noska cyfry 1", gwarancja i opis Walocha. | 80 PLN | 72 PLN | |
53000 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 47 z błędem "ścięta litera z", gwarancja i opis Walocha. | 80 PLN | 80 PLN | |
53014 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha. | 1 300 PLN | 1 170 PLN | |
53017 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 1 z błędem "zamknięta litera e", gwarancja i opis Walocha. | 70 PLN | 132 PLN | |
53018 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 66 z błędem "niższe i", gwarancja i opis Walocha. | 70 PLN | 70 PLN | |
53046 |
1945 wyzwolenie miast, list polecony z Szczercowa do Pabianic, prowizoryczny kasownik i erka z Szczercowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1082 i stempel odbiorczy. | 2 000 PLN | 2 000 PLN |