Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
39989 |
1944 znaczek kwestarski stemplowany w Rzeszowie. | 10 PLN | 10 PLN | |
40018 |
2000 monografia autorstwa Erika Lørdahla "German Concetration Camps 1933 - 1945", trzy tomy, podstawowa pozycja dla zbieracza tego tematu. | 300 PLN | 270 PLN | |
40027 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze bibułkowym y1 (nakład 1264 sztuk), gwarancja i oznaczenie. | 180 PLN | 162 PLN | |
40030 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 o nakładzie 957 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 150 PLN | 135 PLN | |
40034 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lilabrązowym na papierze x2 (nakład 953 sztuk), gwarancja i oznaczenie. | 220 PLN | 220 PLN | |
40035 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze jasnobrązowym na papierze u (nakład 981 sztuk), gwarancja i oznaczenie. | 220 PLN | 220 PLN | |
40037 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze bibułkowym x1 o nakładzie 972 sztuki, mini fotoatest (znaczek bez pieczątek na odwrocie). | 200 PLN | 180 PLN | |
40038 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze w kolorze jasnoczerwonym na papierze x2 (nakład 949 sztuk), gwarancja i opis Schmutz. | 180 PLN | 180 PLN | |
40043 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, odbitka z unieważnionej matrycy. | 30 PLN | 45 PLN | |
40049 |
1942 pochodnia, odbitka z unieważnionej matrycy. | 30 PLN | 40 PLN | |
40050 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową, ładny stan zachowania. | 2 600 PLN | 2 600 PLN | |
40054 |
1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.100.-), gwarancja. | 90 PLN | 90 PLN | |
40060 |
1942 zaproszenie na Święto Pułkowe 1 Dywizji Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w dniu 15.VIII ozdobione drzeworytem z programem uroczystości i odznaką pułkową, grafika sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); zaproszenie ofrankowane i wysłane 12.VIII, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; dekoracyjne wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
40077 |
1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - odmiany papierów i kolorów (Fi.850.-), gwarancja Schmutz. | 750 PLN | 750 PLN | |
40090 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, fałszerstwo bloku Madonna, zbliżony rysunek, ale cienki papier i kolor żółty zamiast pomarańczowego, może uchodzić za próbę, ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów. | 180 PLN | 162 PLN | |
40100 |
1942 los nr.1656 Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych, bilet ozdobiony symboliczną grafiką, stempelek KOM.REW. OFLAG IIC z podpisami jej członków, na odwrocie tekst informacyjny "W WYPADKU ZGUBIENIA LUB ZNISZCZENIA LOSU - WYGRANA NIE BĘDZIE WYPŁACONA IV.42"; niezwykle rzadkie ozdobne wydawnictwo obozowe w doskonałym stanie zachowania. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
40104 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, kasowana seria znaczków z bloku, gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
40113 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta (Fi.190.-), gwarancja. | 180 PLN | 180 PLN | |
40118 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej rzadkim drzeworytem którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, ostemplowany 22.XII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 500 PLN | 450 PLN | |
40140 |
1943 wydanie żałobne po śmierci generała W. Sikorskiego, odbitka z unieważnionej matrycy. | 35 PLN | 35 PLN | |
40174 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Ryblewski. | 540 PLN | 540 PLN | |
40176 |
1943 80. rocznica Powstania styczniowego, odbitka bloku z unieważnionej matrycy. | 100 PLN | 100 PLN | |
40228 |
1944 Święto 3 Maja, znaczki ostemplowane 3.V na: karcie ozdobionej suchym tłoczeniem przedstawiającym mapę Polski pokrytą piaskiem!!! z zaznaczonymi głównymi rzekami i polskim wybrzeżem morskim, ponad mapą ukazano Matkę Boską z Dzieciątkiem i napis "KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ"; tak samo ozdobionej karcie, ale bez piasku!!! - wydawnictwie o wiele rzadziej spotykanym; rzadkie patriotyczne wydawnictwo; stan dobry/bardzo dobry; gwarancja. | 900 PLN | 810 PLN | |
40235 |
1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy. | 30 PLN | 35 PLN | |
40286 |
1944 wezwanie z izby chorych opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
40292 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja. | 150 PLN | 135 PLN | |
40298 |
1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk. w kolorze czarnym - seria A; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, minimalny ślad złożenia, ostre rogi. | 600 PLN | 540 PLN | |
40299 |
1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. seria AIII, niezłożony, ostre rogi. | 120 PLN | 108 PLN | |
40303 |
1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
40305 |
1944 LOTERIA OBOZOWA, bardzo rzadka kartka do zawiadomień o wypłacie wygranej w loterii obozowej ozdobiona grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO". | 500 PLN | 450 PLN | |
40309 |
1944 dwa banknoty oflagu IIC wydane przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. serie AII i AIII, różnią się szczegółami rysunku, niezłożone, jeden ze szczerbą w krawędzi, ostre rogi. | 250 PLN | 225 PLN | |
40314 |
1945 krwawa niedziela, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
40318 |
1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, niekatalogowany i bardzo rzadki jako nacinany na papierze białym gładkim średnim (kilka sztuk z nakładu łącznego 150 szt. liczonego razem z ciętym i nacinanym na grubym papierze), gwarancja i opis 1bx1C Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
40321 |
1942 Druty, seria czysta w kolorach niebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1400.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
40330 |
1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f. na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, w niekatalogowanym czerwonobrązowym kolorze, gwarancja i pełen opis odmiany koloru Schmutz. | 800 PLN | 720 PLN | |
40332 |
1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
40341 |
1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis. | 200 PLN | 200 PLN | |
40346 |
1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, ma bardzo duże marginesy wokół rysunku, gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 270 PLN | |
40347 |
1944 festiwal muzyki, próba znaczka w barwie brunatnej i karminowej na papierze białym, dotychczas nie katalogowane, gwarancja Schmutz. | 2 400 PLN | 2 400 PLN | |
40348 |
1944 Festiwal Muzyki, znaczek za 1 mk. z żółtopomarańczowymym tłem na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Kalawski, Schmutz. | 270 PLN | 270 PLN |