The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19644

1919 I Wystawa Marek, prawy znaczek z błędem na znaczku podstawowym "prawe F w postaci odwróconej cyfry 4".

Fi.102AB1
Mi.118B
50 PLN
19645

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, górne znaczki z poz. 7-8 z usterkami nadruku w postaci "uszkodzonej górnej części cyfry I".

Fi.102B
Mi.118A
25 PLN
19646

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 5+5 f. z błędem na poz.1 "brak szeryfa w I", gwarancja.

Fi.102B B
Mi.118A 
30 PLN
SOLD
19647

1919 I Polska Wystawa Marek, NIESPOTYKANY RODZAJ BŁĘDU - NADRUK NA ZNACZKU OBUSTRONNIE GUMOWANYM parka znaczków za 5+5 f. z gumowaniem na rysunku znaczka i podwójnie na odwrocie oraz dodatkowo z błędem znaczka podstawowego na poz.33 "F jak y", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.102B B1
Mi.118A
400 PLN
19648

1919 I Wystawa Marek w Warszawie, parka bez ząbkowania poziomego na dolnym marginesie, gwarancja.

Fi.102B MK
Mi.118A
85 PLN
19649

1919 I Polska Wystawa marek w warszawie, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja.

Fi.102B MK
Mi.118A
75 PLN
19650

1919 I Polska Wystawa Marek, parka znaczków za 5+5 f. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami" (Fi.400.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.102B MK
Mi.118UMs
400 PLN
19651

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z mocno przesuniętym nadrukiem w poziomie, charakterystyczna dla tego wydania słaba guma.

Fi.103A
Mi.119B
90 PLN
19652

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze zamiast na dole znaczka (Fi.od 300.-), gwarancja.

Fi.103A
Mi.119B 
300 PLN
19653

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Petriuk.

Fi.103A
Mi.119B 
40 PLN
19654

1919 Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja Walisch.

Fi.103B MK
Mi.119A
90 PLN
SOLD
19655

1919 kartka okolicznościowa z Wystawy Marek w Warszawie.

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
35 PLN
SOLD
19656

1919 I Polska Wystawa Marek, frankatura dwukolorowa - znaczek za 15+5 fen z błędem "dolna część cyfry I ścięta z lewej strony", znaczek za 25+5 fen z błędem "dolna część cyfry I ścięta z prawej strony" na okolicznościowej karcie z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona (opłata pocztowa zgodna z taryfą) wysłanej 6.V z Warszawy do Tarnowa, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, oznaczenie polecenia - wpisana ręcznie litera R z numerem 4913; na odwrocie datownik odbiorczy; doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
100 PLN
19657

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 15+5 f. z błędem na poz.58 "brak górnego prawego szeryfa w I", gwarancja.

Fi.104B B
Mi.120A 
25 PLN
SOLD
19658

1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok znaczków za 15+5 f., lewy górny z rzadkim skatalogowanym ostatnio błędem na poz.62 "gruba I", gwarancja.

Fi.104B B5
Mi.120A 
200 PLN
19659

1919 MIĘDZYRZEC - I Polska Wystawa Marek, znaczek za 25+5 f. unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Międzyrzeca, gwarancja.

Fi.105B
Mi.121A
80 PLN
19660

1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.71, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch rzędach (20 szt.) jest on na właściwej wysokości, w miarę centralnie po środku rysunku znaczka; na innych jest znacznie poprzesuwany i rzadko mieści się na pojedynczym znaczku w całości, gwarancja Schmutz.

Fi.106 IA
Mi.122ByI
4 000 PLN
19661

1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 50+5f. z błędem nadruku na poz.29 "uszkodzone M", gwarancja

Fi.106A B
Mi.122B
60 PLN
SOLD
19662

1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 50+5f. z błędem nadruku na poz.56 "uszkodzone a", gwarancja.

Fi.106A B
Mi.122B
60 PLN
19663

1919 list polecony z Garwolina do Łaskarzewa, przejściowy kasownik Garwolina i poniemiecka erka, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.106B
Mi.122A
100 PLN
SOLD
19664

1919 Sejm Ustawodawczy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.107-13
Mi.123-29
20 PLN
SOLD
19665

1919 kartka z Koła do Włocławka, widokówka z Warszawy z widokiem mostu Śląsko - Dąbrowskiego przed i po zburzeniu.

Fi.108
68 PLN
SOLD
19666

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.108 MK2
Mi.124 UMs
400 PLN
19667

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, narożny czworoblok makulatury prób znaczków za 20 f. niekatalogowanych jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie, a trzecie mocno skośnie przesunięte, wszystko świetnie widać na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
640 PLN
19668

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie w środku, a trzecie mocno skośnie przesunięte, gwarancja.

Fi.110 P4 Dpt MK
Mi.126
120 PLN
19669

1919 miejscowy list z Warszawy 7.11.19 stemplowany kasownikiem Warszawa Sejm.

Fi.111
Mi.127
43 PLN
SOLD
19670

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, rzadka jako gumowana próba znaczka za 50 fen. w kolorze niebieskozielonym o podwójnym druku, trudna do wycięcia z pełnymi marginesami obejmującymi oba znacznie przesunięte skośnie rysunki i rzadka z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki; w zasadzie jak znaczek cięty, gwarancja.

Fi.112 P2 Dp
Mi.128U
200 PLN
19671

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, makulaturowa parka prób z podwójnym drukiem.

Fi.112P2
Mi.128DD
250 PLN
19672

1919 GŁÓWNA POCZTA POLOWA / WARSZAWA - Sejm Ustawodawczy - Orzeł, znaczek za 1 mk. kasowany 19.XII.19 na wycinku z formularza, gwarancja Krawczyk.

Fi.113
Mi.129 
60 PLN
19673

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba/makulatura niegumowana znaczka z drukiem dwustronnym, po jednej stronie podwójnym, gwarancja Schmutz.

Fi.113P3
Mi.129
330 PLN
19674

1919 DĄBIE, parka znaczków z obiegu pocztowego z niekatalogowanym kasownikiem prowizorycznym z Dąbia.

Fi.114
180 PLN
19675

1919 znaczki stemplowane kasownikiem Glinnika Maryampolskiego.

Fi.114
50 PLN
19676

1919 GĄBIN, kartka z Gąbina wypisana 2.03.19 wysłana do Łodzi, całostka unieważniona stemplem prowizorycznym z napisem "Gombin" w dwóch okręgach, stempel odbiorczy Łodzi na froncie, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
280 PLN
SOLD
19677

1919 kartka na odpowiedź wysłana 27.3.19 do Braknitz koło Budzynia, rzadki stempel cenzury wojskowej z Budzynia "Cenzura", gwarancja.

Fi.Cp3B
700 PLN
19678

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 z obiegu pocztowego ze Lwowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
19679

1919 kartka z Cieszyna 9.XI.19 do Czechosłowacji, stempel cieszyńskiej cenzury wojskowej C2 w okręgu.

Fi.Cp25
50 PLN
19680

1919 kartka ze Lwowa 22.7.19 do Lublina, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp25
22 PLN
SOLD
19681

1919 kartka z Krakowa 22.1.19 do Lwowa, stempel "Wolne od cenzury".

Fi.Cp25
80 PLN
19682

1919 kartka z Szczawna 29.8.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp25
40 PLN
19683

1919 Kresy, kartka z Drohobycza 30.10.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp25
40 PLN