The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18573

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
300 PLN
SOLD
18574

1916 Warszawa, próby znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym na różnych papierach, trzeci znaczek z drobnym powierzchniowym ubytkiem papieru po podlepce, gwarancja.

Fi.IIP, VP, VIP
480 PLN
18575

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.IVA
30 PLN
18576

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.VA
30 PLN
18577

1916 Warszawa, parka znaczków serii pomnikowej nie wprowadzonej do obiegu, silne przesunięcie tła.

Fi.VA
120 PLN
18578

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
18579

1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych (tak jak je wydano) litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro, Fi.2000.-), gwarancja Falkowski.

Fi.V P5
2 400 PLN
18580

1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła (Fi.500.-), gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz.

Fi.V P6
500 PLN
18582

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
18583

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 25.XII.1916-21.I.1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
18584

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
5 500 PLN
18585

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
18586

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
18587

1917 Przedbórz, seria stemplowana (znaczek za 2 gr typ 4, za 4 gr typ 6), gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
200 PLN
18588

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
18589

1917 Przedbórz, I wydanie, ośmioblok znaczków z wszystkich czterech sektorów tzw. "krzyż", katalogowany z wyceną -.-, niespotykany w handlu; zawiera wszystkie typy znaczków; z I sektora typy 7 i 8, z II sektora typy 5 i 6, z III sektora typy 3 i 4 i z IV sektora typy 1 i 2, co ciekawe każdy sektor drukowany był oddzielnie farbą o nieco innym odcieniu; na znaczku za 2 gr. jest to świetnie widoczne, I sektor jest bardzo ciemny, III o ton jaśniejszy, a II i IV dużo bardziej czerwone; w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982); cena oparta na wycenie parek z międzypolami, poziome są dużo rzadsze i nie są nawet katalogowane, "krzyż" - tylko jeden w arkuszu drukarskim, przy podziale na sektory ulegał zniszczeniu, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
20 000 PLN
18590

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
320 PLN
18591

1917 Przedbórz, seria z marginesami, znaczek za 2 gr typ 8, znaczek za 4 gr typ 2, gwarancja i oznaczenie Petriuk, Jungjohann.

Fi.1-2B
500 PLN
SOLD
18592

1917 Przedbórz, seria ząbkowana w czworoblokach, znaczek za 2 gr typ 3-4/7-8, znaczek za 4 gr 1-2/5-6, czworobloki w doskonałuym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1-2B
1 500 PLN
18593

1917 Przedbórz, list polecony z warszawy do Przedborza, w Przedborzu opłacono doręczenie dwoma znaczkami wydania poczty miejskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1-2B
600 PLN
18594

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków ciętych typu 3-4/7-8, czworoblok w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1A
2 000 PLN
18595

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków typu 3-4/7-8, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1B
400 PLN
18596

1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 2 grosze w kolorze ceglastym typu 7-8/3-4, znaczki w poziomych parkach rozdzielonych pustopolem, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1B P1
800 PLN
18597

1917 Warszawa, "2 GROSZE" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na drukach wysłanych 14.3 do miejscowości Przysucha, ponieważ adresata nie odnaleziono - adnotacje "nie ma adresata" i "retur Warschawa", przesyłkę zwrócono do nadawcy pobierając jednocześnie stosowną opłatę - 2 grosze, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1a
280 PLN
18598

1917 Warszawa, list z Łodzi do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 2 grosze I wydania w kolorze fioletowym.

Fi.1a
60 PLN
SOLD
18599

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.2
100 PLN
18600

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A 
500 PLN
18601

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 4.1 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5. JAN 1917, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2Ib
300 PLN
18602

1917 Warszawa, list z Berlina do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 6 groszy I wydania w kolorze fioletowym.

Fi.2a
40 PLN
18603

1917 Warszawa, "6 GROSZY":

fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na odwrocie listu wysłanego 23.1 z Barmen, czerwony jednowierszowy stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania;

czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście z miejscowości Czerniewice wysłanym 17.2 z Włocławka; bardzo dobry stan zachowania;

na karcie albumowej.

Fi.2a, 2b
250 PLN
18604

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
80 PLN
18605

1917 Warszawa, list z Rawy do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 6 groszy I wydania w kolorze czerwonym.

Fi.2b
40 PLN
18606

1917 Łódź, widokówka z Warszawy wysłana 10.VII z poczty polowej 378, obsługującej jednostki Legionów Polskich, doręczona przez Pocztę Miejską 11.VII co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol."; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.3a
320 PLN
18607

1917 Warszawa, kartka z Łomży 26.4.17 do Warszawy, w warszawie doręczona przez pocztę miejską, która przestawiła bardzo rzadki stempelek za 7 Groszy II wydania stosowany tylko przez 5 dni w okresie 26-30.04.17, dobry stan ze dziurkami po archiwizacji, fotoatest.

Fi.5b
3 000 PLN
18608

1917 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 7 fen. III wydania w kolorze czerwonoliliowym.

Fi.9a
50 PLN
18609

1917 Warszawa, kartka urzędowa z Łodzi do Warszawy doręczona przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 7 fen. III wydania w kolorze czerwonoliliowym.

Fi.9a
60 PLN
18610

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce (kolej na przełęczy św.Gotarda) wysłanej 15.5 z Mińska Mazowieckiego; dobry stan zachowania.

Fi.9b
70 PLN
SOLD
18612

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 13.11 z Włocławka; dobry stan zachowania.

Fi.9b
60 PLN
18613

1917 Warszawa, list wojskowy z Lublina do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 7 fen. III wydania w kolorze fioletowym.

Fi.9b
60 PLN
18614

1917 Warszawa, kartka od jeńca z terenów Czechosłowacji do Warszawy doręczona przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 7 fen. III wydania w kolorze czerwonym.

Fi.9c
65 PLN
SOLD