The auction will end on 13.07.2020
The auction ends in:

Current auction Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18493

1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2b
80 PLN
Bid
18494

1915 Warszawa, znaczek z obróconym o 90° nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. typu 1 w kolorze lilaczerwonym, gwarancja i opis Korszeń.

Fi.4Iba
Mi.4aa
200 PLN
Bid
18495

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.4Iba
Mi.4aa 
60 PLN
Bid
18496

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 6/5 gr w kolorze czarnym, przesyłka miejscowa z doręczeniem opłaconym przez nadawcę, ofrankowana połówką znaczka skasowanego datownikiem poczty miejskiej z wyróżnikiem "b", stempelek "Wręczenie opłacone"; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku; gwarancja Krawczyk.

Fi.5aIa
Mi.6Iaa
100 PLN
Bid
18497

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 6/5 gr. w kolorze czarnym, połówka znaczka na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.5aIa
Mi.6Iaa 
30 PLN
Bid
18498

1915 Warszawa - wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, narożny czworoblok kasowanych znaczków za 6/5 gr. z tłem zielonym, lewy z nadrukiem typu I - wąskie cyfry 6, a prawy z nadrukiem typu II - szerokie cyfry 6, takie parki występują tylko w jednej prawej kolumnie arkusza, w katalogu Fischer pominięto przez pomyłkę wycenę czarnych nadruków II typu, same parki są rzadkie jako kasowane, czworobloki spotyka się jeszcze rzadziej, gwarancja Schmutz.

Fi.5aIa + 5aIIb
Mi.6Iaa + 6IIaa
750 PLN
Bid
18499

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z poz. 23 i 24 z nadrukami typ Ic i IIc, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a Ic, 5a IIc
200 PLN
Bid
18500

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a If
50 PLN
Bid
18501

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z nadrukami typ If i IIf, znaczki zamoczone u dołu, podniesiona gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a If, 5 IIaf
240 PLN
Bid
18502

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej z poz. 31 i 32 z nadrukami typ If i IIf, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.5a If, 5a IIf
300 PLN
Bid
18503

1915 Warszawa, nadużycie kliszy znaczka za 10 gr. cięte, bez tła, nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej, sygnowane T.Zieliński.

Fi.6 MK
Mi.5 
30 PLN
Bid
18504

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym drukowanym farbą anilinową (Mi.25 euro), pięknie kasowany egzemplarz, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6a
Mi.5b
50 PLN
Bid
18505

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr., czworoblok na znaczkach podstawowych z wieloma błędami; na pierwszym "przerwa w cyfrze 5" i "przerwy w rysunku obu skrzydeł", na każdym z trzech pozostałych "przerwana ramka lub ornament" i dodatkowo na drugim "przerwane lewe skrzydło orła", a na trzecim "pęknięta cyfra 1", arkusz miał 8 sektorów, ciekawy temat do badań i specjalizacji, poza maleńkim zmatowieniem na gumie jednego znaczka zachowane w pięknym stanie.

Fi.6c
Mi.5a
200 PLN
Bid
18506

1915 Warszawa, nadużycie kliszy znaczka za 5 gr. cięte, bez tła, nakład w zmienionej barwie - wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej, lekka prześwitka.

Fi.7 MK
Mi.6 
20 PLN
Bid
18507

1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi. 6.000,-), gwarancja Krawczyk.

Fi.I-II P
3 600 PLN
Bid
18508

1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki (Fi.1000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.I-IIb
800 PLN
Bid
18509

1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.IIb
240 PLN
Bid
18510

1915 Warszawa, próby znaczków niedoszłych do obiegu bez tła na papierze niegumowanym, bardzo rzadkie (Fischer 6.000,- zł), gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.IP1, IIP1
2 200 PLN
Bid
18511

1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
80 PLN
Bid
18512

1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro, Fi.480.-), piękny stan, gwarancja Korszeń.

Fi.1-2
280 PLN
Bid
18513

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.280.-), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
240 PLN
Bid
18514

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.120.-) w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
80 PLN
Bid
18515

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
200 PLN
Bid
18516

1916 Sosnowiec, seria znaczków pierwszego wydania w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk.

Fi.1-2
250 PLN
Bid
18517

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.1-2III
750 PLN
Bid
18518

1916 Zawiercie, seria znaczków czystych bez nadruku kontrolnego, znaczek za 10 f. w dwóch odmianach koloru ramki - niebieskofioletowym i szarofioletowym, bardzo ładny stan zachowania z pełną oryginalną gumą, gwarancja Dr.P.JEM, Mikulski.

Fi.1-2III
1 200 PLN
Bid
18519

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem, Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.1-2IIa
Mi.1-2II
1 000 PLN
Bid
18520

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.1I
800 PLN
Bid
18521

1916 Białystok, znaczek miejskiej poczty doręczeniowej, naprawiany górny lewy narożnik, gwarancja Korszeń.

Fi.1II
350 PLN
Bid
18522

1916 Białystok, znaczek poczty doręczeniowej bez ręcznego podpisu z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.1II
1 100 PLN
Bid
18523

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego rzadki stemplowany, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
300 PLN
Bid
18524

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
80 PLN
Bid
18525

1916 Zawiercie, seria stemplowanych znaczków z nadrukiem kontrolnym w doskonałym stanie, wartość katalog Fischer 4.000,- zł, katalog Michel 2.200,- Euro, , gwarancja Schmutz.

Fi.1Ia-2Ia
2 500 PLN
Bid
18526

1916 Warszawa, list z Warszawy do Sierakowa opłacone znaczkiem okupacyjnym i znaczkiem poczty miejskiej, stempelek "Wręczenie opłacone".

Fi.2
100 PLN
Bid
18527

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 16.5, opłatę doręczeniową pobrano znaczkami poczty miejskiej skasowanymi datownikiem "K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA" z wyróżnikiem "b", dodatkowo czerwonoliliowy stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2, 7, 9, 27Ia
200 PLN
Bid
18528

1916 Łódź, karta pocztowa "Russich Polen" wysłana 12.4 z Warszawy, 14.IV doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty miejskiej w kolorze liliowym (Fi.1000.-), przesyłka cenzurowana w Warszawie, gwarancja Schmutz.

Fi.2b
700 PLN
Bid
18529

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na widokówce o tematyce skautowej wysłanej 27.12 z Sosnowca, fioletowy stempelek cenzury warszawskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2b
120 PLN
Bid
18530

1916 Sosnowiec, znaczek za 3 kop. o niespotykanie intensywnym kolorze rysunku, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.3
400 PLN
Bid
18531

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Korszeń.

Fi.3
180 PLN
Bid
18532

1916 Sosnowiec, kasowany znaczek za 3 kop. z rzadkim błędem na poz.4 "biała smuga zniekształcająca wyraz MIASTO" - opisane w PZP str.1096, gwarancja Schmutz.

Fi.3 B
600 PLN
Bid