Auction 99. Air mail

26690

1960 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 16.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".

60 PLN
26691

1960 Zlot gwiaździsty na Międzynarodową Wystawę Filatelistyczną "Polska 60" w Warszawie, komplet 6 kopert przesłanych do Warszawy samolotami Aeroklubu PRL z: Olsztyna, Gdańska, Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia i Opola.

50 PLN
26692

1961 Korea Północna, list lotniczy wysłany z Panmundżon (Panmunjon) do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Mi.192, 209, 221
150 PLN
26693

1961 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 25.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".

60 PLN
26694

1962 XV lot szybowca "Bocian" z okazji II Międzynarodowych Zawodów Szybowcowych Krajów Socjalistycznych i VIII Szybowcowych Mistrzostw Polski, dekoracyjna koperta z dodatkowym znaczkiem opłaty szybowcowej.

25 PLN
26695

1962 "Katastrofa Lotnicza" - list ocalały z katastrofy samolotu PLL LOT typu Vickers Viscount 804 w dniu 19.XII w pobliżu lotniska Okęcie w Warszawie (zginęli wszyscy na pokładzie - 33 osoby); częściowo nadpalone przesyłki zabezpieczano i po naklejeniu specjalnej nalepki, wyjaśniającej przyczyny jej uszkodzenia/zniszczenia, odsyłano adresatom; w katalogu specjalizowanym "cena amatorska"!

700 PLN
26696

40 PLN
26697

120 PLN
26698

1963 IX Szybowcowe Mistrzostwa Polski, III lot szybowca "Bocian", dekoracyjna koperta z dodatkowym znaczkiem opłaty szybowcowej.

20 PLN
26699

1963 plakietki lotu rakietowego aeroklubu krakowskiego.

10 PLN
26700

40 PLN
26701

1963 plakietki lotu rakietowego aeroklubu krakowskiego, plakietka właściwa i trzy odbitki makulaturowe.

200 PLN
26702

20 PLN
26703

30 PLN
26704

Fi.871
Mi.1015
30 PLN
26705

20 PLN
26706

1965 otwarcie linii PLL "Lot" Warszawa - Frankfurt, list wysłany 7⋅IX⋅65, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "I INAUGURACYJNY LOT NA TRASIE WARSZAWA-FRANKFURT", przesyłka zwrócona do nadawcy - na odwrocie adnotacja "Nicht abgefordert 6 PA 1 Frankfurt 1 Postlagerschalter 30. Sep. 1965"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
26707

1968 Brazylia, FDC znaczka wydanego z okazji Dnia Matki, dofrankowane i przesłane 18.6 pocztą lotniczą do Wąbrzeźna.

Mi.1170-73
20 PLN
26708

1968 IV lot Poczty Śmigłowcowej na otwarcie Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej, dwie specjalne karty ze znaczkami dodatkowej opłaty dla przesyłek przewiezionych śmigłowcem; dekoracyjny zestaw.

40 PLN
26709

1969 Inauguracja linii "Alitalia", list polecony nadany -4.-4 w urzędzie Warszawa 1, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "INAUGURACYJNY LOT WARSZAWA RZYM ALITALIA", na odwrocie datowniki odbiorcze: rzymski FIUMICINO AEROPORTO z -5.-.4 i z powrotnego lotu warszawskie z 15 i 16 kwietnia.

120 PLN
26710

1972 Igrzyska Olimpijskie - przelot polskiej ekipy olimpijskiej na trasie Warszawa - Monachium, koperta przesłana 22.VIII.

20 PLN
26711

1972 Zakon Maltański (Sovereign Military Order of Malta), koperta ofrankowana znaczkiem Zakonu Maltańskiego, skasowanym 11.12.72 w dniu lądowania Apollo 17 na Księżycu, dodatkowe stemple okolicznościowe upamiętniające: start, lądowanie na Księżycu i wodowanie; była to ostatnia do tej pory misja załogowa na Księżycu; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

100 PLN
26712

1972 Inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Chicago.

20 PLN
26713

40 PLN
26714

1973 Zawody balonowe z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej "Polska 73", zestaw list i kartka pocztowa z dodatkowymi nalepkami, przesłane balonami "Katowice" i "Stomil".

30 PLN
26715

10 PLN
26716

1983 lot z okazji 300-lecia zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, list wysłany 11.9 z Warszawy, kasownik odbiorczy Wiedeń 17.9.

20 PLN
26717

1991 arkusik znaczków do opłacania przesyłek lotniczych z okazji Krajowej Wystawy Filatelistycznej w Olsztynie.

40 PLN
26736

15 PLN
26740

80 PLN
26741

Fi.Ck59
20 PLN