Auction 99. WW2 PoW and internment camps

22249

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Spakenberg i Havkruk, seria czysta, w tym kilka znaczków marginesowych, z odmianami kolorów nadruku znaczków za 3 i 30 f., idealny stan zachowania (Fi.1560.- +100% za pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladu), gwarancja Danowski.

Fi.1-9, 2b, 9b
3 000 PLN
22250

1945 Libertas - poczta międzyobozowe w Niemczech Pöhls, znaczek z niekatalogowanym podwójnym nadrukiem odwróconym, pierwszy nadruk z pełna ilością farby, drugi z szczatkową, unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.1Nop
5 000 PLN
22251

1945 kompletna seria wydania przedrukowego dla obozów w Spakenberg i Havkruk, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.1a-9b
5 000 PLN
22252

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, "Libertas" znaczek za 1(60f) na papierze białym cienkim pochodzący spośród kilku egzemplarzy dokumentujących druk, spoza zapasów poczty, gdyż te, po przywiezieniu do Pöhls, zostały w całości przedrukowane drewnianym stempelkiem PÖHLS, to najrzadszy znaczek poczt międzyobozowych, pięknie zachowany, w katalogu PPF z 1997r. wyceniony na 10000.-; w październiku 2010 sprzedany na aukcji w Berlinie za 1800 euro netto, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.1w MK
6 000 PLN
22253

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Żaglowiec", kasowany znaczek za 40 f.

40 PLN
22254

1945 Lubeka, znaczek wydania "Żaglowiec".

15 PLN
22255

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Żaglowiec", znaczek czysty za 40 f.

15 PLN
22256

1945 Lubeka, znaczek wydania Żaglowiec.

15 PLN
22257

1945 Żaglowiec, znaczek poczty między obozowej w Lubece na liście użytym wewnątrz obozu, kasownik i stempel "Urząd Pocztowy Polskiego Obozu w Niemczech 1".

600 PLN
22258

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, 16-to blok dolnej części arkusza z błędami na poz.31 "wiosło" (Fi.100.-) i na poz.40 "okręt na kotwicy" (Fi.100.-); na karcie albumowej; czyste.

Fi.2, 2 B1, 2 B2
400 PLN
22259

1945 Lubeka, znaczek wydania "Żaglowiec", górny znaczek z błędem "wiosło".

Fi.2B1
100 PLN
22260

1945 poczty między obozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", zestaw arkuszy; arkusze znaczków w kolorze ultramarynowym i zielonym na papierze białym średnim x niegumowanym, arkusze w kolorach; brązowym, ultramarynowym, zielonym i karminowym na papierze drzewnym gumowanym y deseniowo, dodatkowo arkusz w kolorze ultramarynowym z pierwszego sektora (drukowano jednocześnie 4 arkusze) bez dolnego marginesu i pustopolami na prawym marginesie, arkusz na papierze drzewnym gumowanym y deseniowo.

Fi.2x, 3x, 1-4y, 2y ark.
4 000 PLN
22261

Fi.3y
150 PLN
22262

1945 Helmstedt, cięte, nie wprowadzone do obiegu znaczki za 1 Mk., w kolorze fioletowym, w czteroznaczkowym arkusiku o szerokich marginesach, gwarancja Ryblewski.

Fi.Ark.5
800 PLN
22263

Fi.Bl.5xB
40 PLN
22264

1945 żaglowiec, listownik poczty między obozowej w Lubece w bardzo dobrym stanie.

Fi.Ck1
60 PLN
22265

1945 Lubeka, kartka pocztowa ze znakiem opłaty Syrena.

150 PLN
22266

1945 Syrena, całostka dla polskich poczt międzyobozowych w Niemczech.

60 PLN
22267

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
22268

1945 Lubeka, całostka obozowa ze znakiem opłaty Syrenka z obiegu pocztowego użyta poza obozem z Uelzen opłacona znaczkami dla poczty dla strefy okupacyjnej angielskiej i amerykańskiej, dekoracyjny walor.

500 PLN
22269

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa z sygn. E/0281, datowana 30.X wysłana ze szpitala i obozu przejściowego "Grüner-Jäger" w miejscowości Riddagshausen w Brunszwiku do Wiśniewa pod Warszawą, stempelek cenzury wojskowej nr.295; walor w dobrym stanie zachowania, karta pionowo złamana (Fi.550.-).

500 PLN
22270

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze L.Z.6.45.25000(1008), czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2a
60 PLN
22271

1945 poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), wysłana 28.VII ze Zgrupowania byłych jeńców Oflagu XC do Włoch koło Warszawy, stempelek cenzury wojskowej nr.1257, na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 16.IX; walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.850.-).

Fi.Cp2b
600 PLN
22272

Fi.bl.5A
300 PLN
22273

1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż.

Fi.bl.1A
35 PLN
22274

Fi.bl.5B
300 PLN
22275

Fi.bl.5B
35 PLN
22276

Fi.bl.5B
35 PLN
22277

Fi.bl.1B
35 PLN
22278

Fi.bl.3
200 PLN
22279

1945 Dachau - Allach, cięte bloki z dopłatą na PCK za znakiem wodnym z różnym położeniem tłoczonego znaczku czerwonego krzyża.

Fi.bl.2
140 PLN
22280

Fi.bl.3A
70 PLN
22281

Fi.bl.3B
70 PLN
22282

1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.3B
55 PLN
22283

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk. w granatowym i czerwonym na papierze bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły.

Fi.bl.3B
50 PLN
22284

1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż na papierze bez znaku wodnego.

Fi.bl.3yB
55 PLN
22285

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze bez znaku wodnego, unieważniony stemplem Polskiej Czerwonokrzyskiej Poczty w Niemczech.

Fi.bl.3yB
300 PLN
22286

1945 Dachau Allach, komplet bloków, cięty i ząbkowany, z dopłatą na PCK 3+7 mk. w kolorach czerwonym i granatowym, na papierze bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły (nakład 1000 szt.), gwarancja i opis.

Fi.bl.4A, 4B
400 PLN
22287

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo" - położenie normalne (Fi. 200.-), napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5A
50 PLN
22288

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" - tj. obróconym o 90° i jednocześnie nieco obniżonym rysunku (Fi.350.-), napis typu 1 - lekko pochyły, bez sucho tłoczonej pieczęci PCK na marginesie.

Fi.bl.5A
90 PLN