The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Post offices abroad 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20737

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK (Mi.45 euro), gwarancja.

Fi.20w
Mi.23I
50 PLN
20738

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze (Fi.150.-), gwarancja Kalinowski.

Fi.20w
Mi.23I
120 PLN
20739

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna, obie z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze (Fi.300.-), gwarancja Kalinowski, Ćwiertnia.

Fi.20w
Mi.23I
320 PLN
20740

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze, gwarancja Gryżewski, Schmutz.

Fi.20w
Mi.23I 
140 PLN
20741

1929 Port Gdańsk, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20w
50 PLN
20742

1929 Port Gdańsk, Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Katowice - Gdańsk, lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.93c
400 PLN
20743

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem 5 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 27.XI.1933 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Chełmna; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2"; bardzo dobry stan zachowania (karta z dwóch stron zmniejszona); gwarancja Krawczyk.

Fi.17
Mi.20 
120 PLN
20744

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Henryk Sienkiewicz z przedrukiem - pojedynczy znaczek w kolorze ciemnoniebieskim, narożnikowy czworoblok znaczków w kolorze jasnoniebieskim i karta pocztowa ofrankowana znaczkiem jasnoniebieskim, wysłana 12.IX.1934 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; kasownik "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "c"; na stronie albumowej z opisem; dobry stan zachowania; wszystkie walory gwarancja.

Fi.21a, b
Mi.24 
400 PLN
20745

1930 Port Gdańsk, znaczek za 5 gr. z podwójnym nadrukiem, bardzo rzadkie - znane pojedyncze egzemplarze, podlepka, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest.

Fi.26Np
9 000 PLN
20746

1930 Port Gdańsk, znaczek za 5 gr. z potrójnym nadrukiem, bardzo rzadkie - znane pojedyncze egzemplarze, podlepka na lewym marginesie, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Klein.

Fi.26Npt
9 000 PLN
20747

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.400.-), piękny stan, gwarancja Kalinowski.

Fi.22
Mi.25
320 PLN
20748

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
400 PLN
20749

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.800.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
800 PLN
20750

1933 Port Gdańsk, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.22
300 PLN
20751

1933 Port Gdańsk, narożny czworoblok wydania z pionowym nadrukiem na znaczku obiegowym z prezydentem Mościckim, gwarancja Kalinowski.

Fi.22
1 200 PLN
20752

1934 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego, gwarancja Kalinowski.

Fi.23-5
150 PLN
20753

1934 Port Gdańsk - Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie (Fi.200.-), gwarancja Kalinowski.

Fi.23-25
Mi.26-28 
180 PLN
20754

1934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., Fischer 720,- zł.

Fi.24
250 PLN
20755

1934 wydanie obiegowe, gwarancja.

Fi.25
10 PLN
20756

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu I: cyfra "1" z dużym szeryfem, cyfra "5" prosta; uszkodzona litera "N" w "Nr" w sygnaturze nakładu; po za lekkim czerwonym zabarwieniem dolnej krawędzi (widocznym bardziej na odwrocie) - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
Mi.P1a 
800 PLN
20757

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 9.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.275I
Mi.296I 
400 PLN
20758

1935-6 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska; marginesowy egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
20759

1936 Port Gdańsk, polecony list zleceniowy z Gdańska 27.11.36 do Gdyni, mieszana frankatura ze znaczkiem bez nadruku dla poczty polskiej w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoopinia Gruber.

Fi.11, 280
360 PLN
20760

1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Krawczyk,.

Fi.26-28
Mi.29-31I
60 PLN
20761

1936 Port Gdańsk, "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" Polski Urząd Gdańsk 1, znaczek z przedrukiem na karcie do miejscowości Hajduki Wielkie, ostemplowany okolicznościowo 24.XII; gwarancja Krawczyk (Myślicki 36 043).

Fi.KO3, 26
Mi.29 
120 PLN
20762

1936 Port Gdańsk, list wartościowy nadany w polskim urzędzie pocztowym Gdańsk 1 do Nowegomiasta, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy, rzadkie - nie notowany u Wolfa.


500 PLN
SOLD
20763

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.29-31
Mi.31II-33
60 PLN
20764

1937 Port Gdańsk, seria, gwarancja.

Fi.29-31
35 PLN
20765

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem (Fi.500.-), hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (delikatna pozioma fałdka powstała od przechowywania karty w klaserze); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3c
350 PLN
20766

1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa (do 5 wyrazów) wysłana 19.I z Krakowa do Fischenthal w Szwajcarii; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.29
Mi.32 
200 PLN
20767

1938 Port Gdańsk, PRZESYŁKA NIEDORĘCZONA I ZWRÓCONA, list wysłany 14.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczki unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2" z wyróżnikiem "a"; przesyłki w Krakowie nie doręczono i po opatrzeniu stosowną adnotacją oraz czerwonymi stempelkami "Doręczycielom nieznany/ wywołano bezskutecznie" i "ZWROT" 20.IV odesłano do Gdańska do działu przesyłek niedoręczalnych, gdzie odciśnięto trzywierszową pieczęć "Polski Urząd Poczt. Tel./ GDAŃSK 1/ Dział niedoręczalnych przesyłek" - w najnowszej książce H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" skatalogowaną pod numerem 1.8.10 o stopniu rzadkości RRR - wyjątkowo rzadkie (1-5 znanych odbitek) wraz z datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; ponieważ na kopercie nie podano adresu nadawcy, w celu jego ustalenia, przesyłkę 5.V urzędowo otwarto, dokumentując tę czynność stempelkiem "Urzędownie otwarto i zamknięto/ Gdańsk ..." z dopisaną datą 6/5 - Vogels 5g.3.2, stopień rzadkości RR - bardzo rzadkie (6-10 znanych odbitek), a następnie zamknięto zabezpieczając zalepką, którą opieczętowano datownikami "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "l"; unikalny walor o przepięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz.

Fi.29, 30
Mi.32, 33 
4 000 PLN
20768

1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list wysłany 4.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Mysłowic; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; kasownik odbiorczy na odwrocie; koperta (prawdopodobnie firmowa) mocno przycięta od góry; ogólnie dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.31
Mi.31II 
200 PLN
20769

1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej.

Fi.32
Mi.34 
40 PLN
20770

1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na wycinkach ostemplowanych 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" (Mi. seria kasowana - 110 euro).

Fi.32-35
Mi.34-37
60 PLN
20771

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta, pasek 3 znaczków makulaturowych z idealną gumą bez podlepki i znaczki za 15 i 25 gr ostemplowane na kopercie 11.XI listu poleconego w pierwszym dniu obiegu, wszystkie walory w doskonałym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem.

Fi.32-35
Mi.34-37 
500 PLN
20772

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr z silnie przesuniętą perforacją poziomą; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.34 MK
Mi.36
120 PLN
20773

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 8.8 z Poznania, na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 9.VIII - "POLSKI URZ. P.-T." z wyróżnikiem "b" z uszkodzonymi (brakującymi) beleczkami mostka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.308II, 325 
350 PLN
20774

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 21.IX z urzędu Warszawa 12, nalepka kontroli dewizowej; na odwrocie datownik odbiorczy - "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "a" z dnia 22.IX - najwcześniejsza znana data jego użycia!!! bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.325, 308II
500 PLN
20775

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.250.-).

Fi.Cp4
150 PLN
20776

1938 Port Gdańsk, całostka z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości, piękny stan.

Fi.Cp4
120 PLN