Auction 99. Post offices abroad 1919-1939

20697

Fi.1-12
3 200 PLN
20698

Fi.1-12
3 000 PLN
20699

Fi.1-12
3 600 PLN
20700

Fi.1-12
5 000 PLN
20701

Fi.1-12
4 000 PLN
20702

1919 Odessa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1ax
1 200 PLN
20703

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczki czyste: marginesowy za 10 f. (Fi.1800.-), za 20 f. na papierze żeberkowanym poziomo (Fi.2000.-), oba sygnowane ZAF Katowice i J, gwarancja Mikstein oraz za 1 mk. (Fi.1600.-), gwarancja Schmutz.

Fi.1ax, 2ay, 5ax
Mi.1, 2, 5
4 800 PLN
20704

Fi.1ax, 2ay, 5ax
3 800 PLN
20705

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie - CZERWONY NADRUK, znaczki za 10 i 50 fen. z typograficznym nadrukiem ODESA w kolorze czerwonym - to rzadkie odmiany wydrukowane w ilości po 50 szt. (Fi.43000.-); przeważająca większość nakładu ma nadruk w kolorze czarnym, znaczki mają całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów; jedynie na dolnym marginesie są lekkie zmatowienia po podlepkach i tylko dzięki posiadaniu marginesów znaczki zachowały się w tak pięknym stanie, to jedne z najrzadszych walorów polskiej filatelistyki; sygnowane J, A.Eger Częstochowa - ta firma sprzedała większą część nakładu, W.R(achmanow), sygnatura ołówkiem i fotoatest S.Kronenberg.

Fi.1bx, 4bx
Mi.1b, 4b
40 000 PLN
20706

Fi.7x
240 PLN
20707

1920 Port Gdańsk, wydanie krakowskie - kompletny pocztowy adres przesyłowy z nadrukiem typu 20 na paczkę przesłaną z USA do miejscowości Wielogóra poczta Jedlińsk; pieczęć o nagłówku "Z Ameryki przez Gdańsk Nr." Polskiego Urzędu Ekspedycji Pocztowej Gdańsk-Nowy Port z dopisaną wysokością opłaty pocztowej pobieranej od adresata; dodatkowy stempelek "Wolne od cła"; okrągła pieczątka Urzędu Celnego w Aleksandrowie, a na odwrocie, co rzadkie, pocztowa tzw. "KARTKA należytościowa" z kasownikiem Aleksandrów z 27.XI i znaczki opłaty wydania koronowego użyte jako dopłaty!!! skasowane 3.XII w Jedlińsku stemplem prowizorycznym - unarodowionym datownikiem austro-węgierskiej poczty polowej; dekoracyjny walor stanowiący kombinację bardzo rzadkich elementów polskiej filatelistyki; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Ca2, 83B
3 600 PLN
20708

Fi.26-32
Mi.I-VII
200 PLN
20709

1921 Konstantynopol, seria znaczków z nadrukiem nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.26-32
300 PLN
20710

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", niekatalogowana próba znaczka za 2 mk. w kolorze czerwonym z nadrukiem "LEVANT" w kolorze niebieskim na białym gładkim papierze o grubości 0,090 mm; katalogowane są próby z nadrukiem w kolorze czarnym na średnim i grubym papierze (Fi.po 1500.-); egzemplarz w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.27 P(3)
2 000 PLN
20711

Fi.27 P2(a)
7 000 PLN
20712

1921 Konstantynopol, arkusz polskich znaczków z fantazyjnym nadrukiem "LEWANT" przygotowane dla polskiej placówki w Konstantynopolu nie wprowadzone ostatecznie do obiegu, arkusz bez gumy zgięty w połowie, drobne uszkodzenia, pełne arkusze praktycznie niespotykane.

Fi.30 ark.
1 500 PLN
20713

1921 Konstantynopol, arkusz polskich znaczków z fantazyjnym nadrukiem "LEWANT" przygotowane dla polskiej placówki w Konstantynopolu nie wprowadzone ostatecznie do obiegu, arkusz bez gumy zgięty w połowie, pełne arkusze praktycznie niespotykane.

Fi.31 ark.
1 500 PLN
20714

Fi.32 ark.
1 500 PLN
20715

1923 Port Gdańsk, pomocniczy adres przesyłkowy na paczkę przesłaną z USA do Jedlińska, stempel urzędu celnego w Aleksandrowie, dodatkowo stempelek "WOLNE OD CŁA", stempel "Z Ameryki / przez Gdańsk Nr." na odwrocie mieszana frankatura znaczków opłaty ze znaczkami dopłaty, gwarancja Schmutz.

1 600 PLN
20716

1924 Port Gdańsk, kartka z Gdańska do Katowic, widokówka - dworzec w Gdańsku.

100 PLN
20717

Fi.1-11
600 PLN
20718

Fi.1-35
Mi.1-37
2 000 PLN
20719

Fi.12, 13
Mi.15, 16
250 PLN
20720

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, czworobloki znaczków przedrukowane rzadką I formą, bardzo poszukiwane w Niemczech (Fi.2400.-), gwarancja 5 gr. (drogi) Schmutz, 10 gr. (tańszy) Kalinowski.

Fi.12-13aIx
2 000 PLN
20721

Fi.12a-14a
Mi.12-14
1 000 PLN
20722

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
20723

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem cienkim, gwarancja i opis Schmurtz.

Fi.12aIx
240 PLN
20724

Fi.12xP1
600 PLN
20725

Fi.12x P1 nz
1 000 PLN
20726

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 15 gr - frankatura mieszana, list polecony ofrankowany parką poziomą, lewy znaczek z błędami: na znaczku podstawowym "owalne uszkodzenie prawego dolnego narożnika obejmujące ramkę, dół liter KA w POLSKA i kreskowane tło" oraz nadruku "wyszczerbione litery R w PORT i A w GDAŃSK"; wysłany 18.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Tczewa; znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No3" z wyróżnikiem "e"; czerwony stempelek polecenia z wyróżnikiem "b", kasownik odbiorczy na odwrocie, przesyłka minimalnie - o 1 gr (dopuszczalnie) przefrankowana; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.14a, 3
Mi.14, 3
2 000 PLN
20727

Fi.14aIIx
1 000 PLN
20728

Fi.14x P1 nz
1 000 PLN
20729

Fi.16a
Mi.19b
300 PLN
20730

Fi.209
240 PLN
20731

1928 Port Gdańsk, znaczek w rzadkim kolorze jasno żółtobrązowym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.16b
1 000 PLN
20732

800 PLN
20733

1929 Port Gdańsk, list z Gdańska do Warszawy, gwarancja Berbeka.

Fi.16
140 PLN
20734

Fi.16a
250 PLN
20735

Fi.20v
Mi.23II
1 500 PLN
20736

Fi.20v
Mi.23II
1 200 PLN