Auction 98. Town postage 1914-1918

9550

Fi.10
300 PLN
9551

1916 Warszawa, karta pocztowa "Russich Polen" wysłana 2.5 z Częstochowy, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr skasowany 6--V owalnym datownikiem; ramkowy stempel niemieckiej cenzury w Warszawie; dobry stan zachowania.

Fi.10; Cp1
60 PLN
9552

Fi.10a
30 PLN
9553

1916 Sosnowiec, kartka poczty miejskiej.

Fi.Cp.2
220 PLN
9554

Fi.Cp2
250 PLN
9555

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
180 PLN
9556

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
90 PLN
9557

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
240 PLN
9558

1916 Warszawa, seria pomnikowa wydania niedoszłego do obiegu, gwarancja i opis kolorów Schmutz.

Fi.III-VIA
160 PLN
9559

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.120 euro, Fi.200.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem; delikatne ślady podlepek.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
180 PLN
9560

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
360 PLN
9561

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu - BEZ ZNAKU WODNEGO, znaczek za 2 gr. na cienkim papierze bez znaku wodnego, pod nim pokazane fragmenty marginesu zwykłego znaczka drukowanego na papierze ze znakiem wodnym "fale", znaczek na papierze bez znaku wodnego jest bardzo rzadki, znana jest tylko ta jedna wartość, katalog Michel go odnotowuje, ale daje wycenę -.-, lekki ślad po podlepce, sygnowany *.

Fi.IIIAs
Mi.IIIC
3 000 PLN
9562

Fi.IIIBs
Mi.IIiA
200 PLN
9563

1916 Warszawa, próby znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym na różnych papierach, trzeci znaczek z drobnym powierzchniowym ubytkiem papieru po podlepce, gwarancja.

Fi.IIP, VP, VIP
480 PLN
9564

Fi.IVA
Mi.IVC
120 PLN
9565

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.IVA
30 PLN
9566

Fi.VA
30 PLN
9567

Fi.VA
120 PLN
9568

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
9569

1916 Łódź, pamiątka wielkiej kwesty ogólnokrajowej pod hasłem "Ratujcie dzieci", dekoracyjne patriotyczne wydawnictwo (nie widokówka), nakładem Łódzkiej Okręgowej Rady Opiekuńczej; litografia.

100 PLN
9570

Fi.1P4
5 500 PLN
9571

60 PLN
9572

1916 Dąbrowa, znaczki poczty magistratu Dąbrowy, podlepki.

105 PLN
9573

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
9574

100 PLN
9575

1916 Warszawa, miejscowy list bankowy z warszawy, znaczek poczty miejskiej na odwrocie nie ostemplowany, dwa różne stemple pomocnicze "WRĘCZENIE OPŁACONE", gwarancja Schmutz.

60 PLN
9576

1916 Warszawa - ZMIANA WYSOKOŚCI DOPŁATY, miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 4.10, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek dopłaty: w dniu 4.10 na partii około 50 listów dostawiono beznominałowy stempelek "Pfennig Porto" i dopisano ręcznie kwotę pobrania "15"; z niejasnych nam przyczyn na większości listów zapis ten unieważniono i postawiono standardowy w tym okresie - "8 Pfennig Porto"; co jeszcze ciekawsze na kilku listach powrócono do podwyższonej opłaty; z dnia 5.10 znane są listy z dopłatą 8 fen; Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejonym znaczkiem za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 200 PLN
9577

Fi.1-2B
Mi.1-2A
320 PLN
9578

1917 Przedbórz, seria z marginesami, znaczek za 2 gr typ 8, znaczek za 4 gr typ 2, gwarancja i oznaczenie Petriuk, Jungjohann.

Fi.1-2B
500 PLN
9579

1917 Przedbórz, seria ząbkowana w czworoblokach, znaczek za 2 gr typ 3-4/7-8, znaczek za 4 gr 1-2/5-6, czworobloki w doskonałuym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1-2B
1 500 PLN
9580

1917 Przedbórz, list polecony z warszawy do Przedborza, w Przedborzu opłacono doręczenie dwoma znaczkami wydania poczty miejskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1-2B
600 PLN
9581

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków ciętych typu 3-4/7-8, czworoblok w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1A
2 000 PLN
9582

1917 Przedbórz, próba znaczka za 2 gr w kolorze ceglastym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein i z oznaczeniem Schmutz.

Fi.1A P1
460 PLN
9583

Fi.1B
400 PLN
9584

Fi.1B P1
800 PLN
9585

Fi.2B
Mi.2A
70 PLN
9586

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
100 PLN
9587

Fi.2b
120 PLN
9588

Fi.9a
60 PLN
9589

1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 4 grosze w kolorze oliwkowym typu 1-2/5-6, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.BB P1
1 000 PLN