The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 98. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12587

1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej wysłanej 23.XII, ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; z napisem POCZTÓWKA; dodatkowo pieczątka "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; na odwrocie podpisy członków zarządu koła; gwarancja.

Fi.23
200 PLN
12588

1943 "Barbarka" zaproszenie w formie karnetu na obchody święta patronki górników św.Barbary organizowane przez Koło Górniczo-Hutnicze, na stronie tytułowej okolicznościowa artystyczna grafika, wewnątrz program uroczystości i podpisy organizatorów, na odwrocie znaczek za 5 f z hetmanem Janem Zamoyskim skasowany 4 XII; rzadki dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (klejony, przebarwienia).

Fi.23
1 600 PLN
SOLD
12589

1943 Hetmani, luzaki na wycinkach, gwarancja.

Fi.23, 24, 28
25 PLN
12590

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
12591

1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.24
70 PLN
12592

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
12593

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
12594

1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką "kościół świętej Anny w Warszawie", gwarancja.

Fi.24
120 PLN
12595

1943 kartka z grafika obozową z obiegu pocztowego, adres umieszczony z braku miejsca na froncie kartki na jej odwrocie, gwarancja.

Fi.24
160 PLN
12596

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.24
60 PLN
12597

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.10 27F8, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 000 PLN
12598

1943 kartka z grafika obozową i stemplem okolicznościowym Dni Książki.

Fi.24, 31
80 PLN
12599

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.25
15 PLN
12600

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

Fi.25
160 PLN
12601

1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką bożonarodzeniową, gwarancja.

Fi.25
160 PLN
12602

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoturkusowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.13. 24F3, jego adnotacja, poza mikroskopijnym ścienieniem zachowana w pięknym stanie.

Fi.26 P1
1 800 PLN
12603

1943 list polecony przesłany 19.10.43, stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel odbiorczy, dekoracyjny walor, gwarancja Schmutz.

Fi.27, 28
160 PLN
12604

1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem i znaczek dopłaty za 20 f. na kopercie, skasowane stemplem okolicznościowy 11.XI w dniu Święta Niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.27, D4ax2
100 PLN
12605

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
280 PLN
12606

1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze stalowoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.1 w kolorze 21F7, jego adnotacja i opis na odwrocie, ma widoczne na skanie minimalne uszkodzenie papieru, niska cena wywoławcza.

Fi.28 P1
1 200 PLN
SOLD
12607

1943 Hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28a
390 PLN
12608

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
12609

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
12610

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
12611

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
12612

1943 Hetmani - Tadeusz Kościuszko, unikalna odbitka autorska znaczka za 100 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym na miękkiej bibule - sygnowana przez autora "Pichel 1944" ołówkiem w prawym dolnym rogu; to pierwsza wersja tego projektu, w ostatecznej ryt został pogłębiony przez co rysunek i napisy stały się wyraźniejsze; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako "próba sygnowana" z numerem 29.0.11. i reprodukowana w wersji z pogłębionymi napisami, czarnych odbitek w obu wersjach wydrukowano w sumie 10 szt., z tej fazy oferowana była tylko jedna - na naszej LXXII aukcji, fotoatest.

Fi.30 E
6 000 PLN
SOLD
12613

1943 Generał Sikorski znaczek wydania żałobnego skasowany 1.XI na karcie ozdobionej wizerunkiem orła w koronie z napisem "Cześć Zmarłym i Poległym"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.31
400 PLN
12614

1943 kartka z grafiką obozową, znaczek ze stemplem okolicznościowym 25-lecia odzyskania niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.31
80 PLN
12615

1943 kartka z grafiką obozową, kasownik okolicznościowy "Dni książki".

Fi.31
80 PLN
12616

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, kasowany znaczek za 20 f. w ciemniejszym odcieniu na szarym papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.31
25 PLN
12617

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "Święto Żołnierza".

Fi.31
140 PLN
12618

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja.

Fi.31
30 PLN
12619

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
12620

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz.

Fi.31P
4 200 PLN
12621

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
60 PLN
12622

1943 Obrona Warszawy, znaczek na dużym wycinku skasowany okolicznościowo 11.XI w dniu Święta Niepodległości; gwarancja.

Fi.32
40 PLN
12623

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
12624

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja.

Fi.33
50 PLN
12625

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy w dniu Święta Niepodległości, na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.33
120 PLN
12626

1943 kartka z grafiką obozową, znaczek ze stemplem okolicznościowym 25-lecia odzyskania niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.33
90 PLN