The new auction will start soon

Auction 98. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12787

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie.

Fi.47P2
350 PLN
12788

1944 odrastający dąb, próba znaczka w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.47P2
350 PLN
12789

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
12790

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.48
200 PLN
12791

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 f. na karcie pocztowej ozdobionej okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim z okazji XXX rocznicy Wymarszu ku Wolności, znaczek skasowany 10 XI stemplem okolicznościowym WARNA; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.48
250 PLN
SOLD
12792

1944 odrastający dąb, unikalny druk obustronny znaczka za 20 f. - nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku, atest.

Fi.48
2 400 PLN
12793

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
300 PLN
12794

1944 list polecony nadany 10.10.44, wielokrotna frankatura znaczka 30 fen. serii odrastający dąb, koperta w bardzo dobrym stanie.

Fi.49
170 PLN
SOLD
12795

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, użyta na kartce z życzeniami inwazyjnymi (w tekście na odwrocie), przesyłka miała tajny charakter, znaczek bez mocy obiegowej stąd opłata przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, nalepka użyta na korespondencji bardzo rzadka, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.D4
3 000 PLN
12796

1944 niedopłacony list nadany 12.10.44 opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, dekoracyjny walor.

Fi.D5, 36
500 PLN
12797

1944 znaczki dopłaty stemplowane na pocztówce z grafiką obozową upamiętniającą rocznicę utworzenia polskiej żandarmerii przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie.

Fi.D5, D6
80 PLN
12798

1944 list z Koła Filatelistów ( stempel koła na odwrocie koperty) niedofrankowany i opłacony w dużej części przez adresata znaczkami dopłaty (też w zaniżonej wysokości).

Fi.D5, D6, 36
300 PLN
12799

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
50 PLN
12800

1944 znaczek dopłaty stemplowany grzecznościowo.

Fi.D6
60 PLN
12801

1944 list z Koła Filatelistów opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, gwarancja.

Fi.D6
100 PLN
SOLD
12802

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
130 PLN
12803

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
90 PLN
12804

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
180 PLN
12805

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
150 PLN
12806

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
100 PLN
12807

1944 autor nieznany, czarna odbitka autorska projektu na papierze zielonkawym gładkim średnim, przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", wykorzystanego jako ilustracja na pocztówce świątecznej z 1944 roku, a po wyryciu daty 1945 na pocztówce noworocznej.


500 PLN
12808

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym, a wysoki nominał 5 Mk. w rzadkim kolorze niebieskim; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy z lekkimi śladami złożenia.


1 800 PLN
12809

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


400 PLN
12810

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
12811

1944 "Ciemna plama na ogonie orła" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.


240 PLN
12812

1944 zestaw 4 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA.


350 PLN
12813

1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA.


250 PLN
12814

1944 dyplom Wojskowego Klubu Sportowego SKRA dla ppor.Jakubowskiego za zajęcie II miejsca w biegu na 100 m w meczu lekkoatletycznym klubów WKS "Skra" - WKS "Lwów" w dniu 16.VI z podpisami Zarządu klubu Skra, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; temat - SPORT.


2 000 PLN
SOLD
12815

1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej).


150 PLN
12816

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.


120 PLN
12817

1944 kartka z grafiką obozową.


120 PLN
12818

1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.


50 PLN
12819

1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski).


140 PLN
12820

1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Tydzień Ziem Wschodnich", na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
12821

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 fenigów w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
SOLD
12822

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
12823

1944 grafika obozowa "warszawskie Łazienki", na odwrocie fragment stempla po odklejonym znaczku.


20 PLN
12824

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; unikalna próbna odbitka dwóch pierwszych stron karnetu zawierającego szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; na froncie odbitka emblematu Wojskowego Klubu Sportowego Warta; ostatecznie karnet miał inny układ stron i zamiast emblematu klubowego zawierał trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada, w handlu niespotykany.


4 000 PLN
SOLD
12825

1944 "SZYBKIEGO POWROTU DO DOMU ŻYCZY KAN. PIOTR WASYLIK MISTRZ KOMINIARSKI OBOZU - BAR.V.B." - alegoryczny drzeworyt na bibułkowym papierze przedstawiający: na pierwszym planie ułana trębacza w mundurze Księstwa Warszawskiego, na płomieniu trąbki napis "MOJE IMIĘ 1944", na drugim planie odchodząca postać w długim żołnierskim płaszczu z napisem "1943" na plecach, tło stanowi widok górskiej wioski z kościołem i kilkoma chałupami; słabszy stan zachowania (załamania i przebarwienia na dole i po lewej stronie).


1 200 PLN
12826

1944 Kontrtorpedowiec - grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z jego podpisem, odbita na bibułkowym papierze, drzeworyt wykorzystano do druku pocztówek sprzedawanych przez Pocztę Obozową oraz do wykonania większej grafiki z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel (por. lot 29122 aukcja XC); walor w dobrym stanie zachowania.


1 000 PLN