The auction will end on 13.07.2020

Auction 98. Post offices abroad 1919-1939

11637

Fi.1-12
3 200 PLN
11638

Fi.1-12
3 200 PLN
11639

Fi.1-12
5 000 PLN
11640

Fi.1-12
4 000 PLN
11641

1919 Odessa, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.1ax
1 200 PLN
11642

Fi.1ax, 2ay, 5ax
3 800 PLN
11643

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek czysty 20 f. na papierze żeberkowanym poziomo (Fi.2000.-), piękny stan, sygnatura WR Rachmanow, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
Mi.2
1 800 PLN
11644

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek za 1 mk. (Fi.1600.-), z bardzo rzadkim przesunięciem nadruku ODESA w poziomie, na gumie kilka małych zmatowień, fotoatest Kronenberg.

Fi.5ax
Mi.5
1 400 PLN
11645

Fi.7x
250 PLN
11646

Fi.26-32
Mi.I-VII
200 PLN
11647

1921 Konstantynopol, seria znaczków z nadrukiem nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.26-32
300 PLN
11648

1925 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe, pasek trzech znaczków za 1 gr., prawy z błędem nadruku "ścięte od góry P i O w PORT", gwarancja Krawczyk.

Fi.1 B
150 PLN
11649

Fi.1-11
600 PLN
11650

1925-1938 PORT GDAŃSK - komplet wydań polskiej poczty w Gdańsku (Fi. 2874,50; Mi.1197,50 euro), w tym dwa najrzadsze znaczki za 1 zł: rzadsza odmiana z poziomym nadrukiem PORT GDAŃSK na papierze (v) - prążkowanie pionowe 13 prążków/2 cm. (Fi.1500.-) i z pionowym nadrukiem PORT GDAŃSK (Fi.500.-); dobry stan zachowania wszystkie znaczki przedrukowe gwarancja: Korszeń, Krawczyk, Falkowski, Łaszkiewicz, Landre, Schmutz.

Fi.1-35
Mi.1-37
2 000 PLN
11651

50 PLN
11652

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.7 z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Gniezna; znaczki unieważnione nietypowym datownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.3" nad mostkiem, wyróżnik "c"; karta firmowa "ELIBOR SPÓLKA AKCYJNA HANDLOWO-PRZEMYSŁOWA Ł.J.BORKOWSKI"; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta między znaczkami), ślady archiwizacji; gwarancja Korszeń.

250 PLN
11653

Fi.4, 10
1 600 PLN
11654

Fi.12a-14a
Mi.12-14
1 000 PLN
11655

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
11656

1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem cienkim, gwarancja i opis Schmurtz.

Fi.12aIx
250 PLN
11657

Fi.12xP1
600 PLN
11658

Fi.12x P1 nz
1 000 PLN
11659

Fi.14aIIx
1 000 PLN
11660

Fi.14x P1 nz
1 000 PLN
11661

Fi.16a
Mi.19b
300 PLN
11662

1926 Port Gdańsk, CZWOROBLOK W KOLORZE JASNOŻÓŁTOBRĄZOWYM, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim; trzy odmiany koloru znaczka podstawowego, piękny stan, niedokładnie skatalogowane (mamy obecnie osiem odmian znaczka podstawowego) - najrzadsza jasnożółtobrązowa (z odcieniem ochrowym) w czworobloku (Mi.2800 euro, Fi.4000.-); unikalny dziewięcioblok z nadrukiem WZÓR - oznaczeniem stosowanym w PWPW dla znaczków przeznaczonych do celów instruktarzowych i okazowych (sześć dolnych znaczków zilustrowano i opisano stempelek jako rzadki w artykule Piotra Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" 8/2016); częściej spotykane są wzory tego i innych znaczków ze stemplem WZÓR / SKASOWANO, okrągłymi pieczęciami MINISTERSTWO SKARBU - PZG, Ministerstwo Poczt i Telegrafów - Wydział Wydań lub datownikiem GŁ.SKŁAD MAT. POCZT. WARSZAWA; w latach trzydziestych PWPW zakupiło do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano; tak jak ich polskie odpowiedniki wzory Portu Gdańsk są niegumowane i mają lekki ślad kreślenia czerwonym ołówkiem kopiowym; w zasadzie tego typu egzemplarze powinny znajdować się w archiwach, ale w czasie II wojny światowej ujrzały światło dzienne i znalazły swoje miejsce w znaczących kolekcjach światowych; całość na karcie wystawowej wspaniałego zbioru Gdańska; czworoblok w rzadkim kolorze jasnożółtobrązowym gwarancja i opis Schmutz, WZÓR gwarancja i fotoatest Krawczyk.

Fi.16a, b, WZ
Mi.19
10 000 PLN
11663

1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka Wydawnictwa Polskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku wysłana 12 5 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gniezna; znaczek unieważniony nietypowym datownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.1" pod mostkiem; dobry stan zachowania - papier znaczka w rzeczywistości znacznie jaśniejszy, czerwonawe zabarwienie widoczne jest tylko na skanie; gwarancja Schmutz.

Fi.13
Mi.16
150 PLN
11664

1927 Port Gdańsk, kartka z Gdańska 22.3.27 do Krakowa.

Fi.13a
120 PLN
11665

1928 Port Gdańsk, AMBULANS NR.235 relacji HEL-TCZEW, widokówka przesłana 18.VIII do Sosnowca ambulansem, który na trasie Tczew-Hel kursował tylko w latach 1926-28; bardzo ładnie odciśnięty datownik ambulansu - wysoka wycena katalogowa (Wolff 250.- pkt.); datownik odbiorczy SOSNOWIEC 1 z 19.VIII; polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska podlegały polskiemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2 znajdującemu się na dworcu głównym w Gdańsku, oprócz nich kursowały też ambulanse podległe urzędom pocztowym w Polsce, wymiana przewożonej przez nie poczty "z" i "do" Polski odbywała się również za pośrednictwem tego urzędu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.209II
Mi.237II
500 PLN
11666

1929 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Józef Piłsudski z przedrukiem - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Torunia; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL.", według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" stempel nr.1.1.11.2 o stopniu rzadkości R - rzadkie (11-20 znanych odbitek); koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; doskonały stan z; koperta firmowa "Rudolf Mosse" i dodatkowo owalny stempelek nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.16
Mi.19
400 PLN
11667

Fi.16a
250 PLN
11668

Fi.16b
600 PLN
11669

1929 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska do Czerska, datownik z wyróżnikiem "T".

Fi.19
160 PLN
11670

Fi.20v
Mi.23II
1 500 PLN
11671

Fi.20v
Mi.23II
1 200 PLN
11672

Fi.20w
Mi.23I
50 PLN
11673

Fi.20w
Mi.23I
120 PLN
11674

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna, obie z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze (Fi.300.-), gwarancja Kalinowski, Ćwiertnia.

Fi.20w
Mi.23I
320 PLN
11675

Fi.20w
Mi.23I
140 PLN
11676

1929 Port Gdańsk, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.20w
50 PLN