The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2325

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka z numerem arkusza na dolnym marginesie.

Fi.271
Mi.292
50 PLN
2326

1934 wydanie przedrukowe, dwunastoblok znaczka za 55 gr.

Fi.271
Mi.292
150 PLN
2327

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z błędem na poz.60 w małej części nakładu "brak litery r" (Fi.500.-), poza śladem jednej podlepki w ładnym stanie, gwarancja i opis.

Fi.271 B3
Mi.292
300 PLN
SOLD
2328

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z błędem na poz.89 "ścięcie dolnego fragmentu pętli cyfry 5", gwarancja i opis.

Fi.271 B5
Mi.292
30 PLN
2329

1934 "Zjednoczona Fabryka Związków Azotowych" - 30 gr (2 x 15 gr) frankatura mechaniczna B4 Chorzów, karta firmowa wysłana 19.I do Kielc; temat - CHEMIA.


40 PLN
2330

1934 fragment dokumentu sądowego z Krakowa z znaczkami opłaty sądowej.


25 PLN
2331

1934 zwrotne poświadczenie odbioru z Warszawy.


60 PLN
2332

1935 miejscowy list polecony z Żyrardowa 19.8.35.

Fi.238, 252
Mi.257, 273 
15 PLN
2333

1935 list z Gdyni do Stanów Zjednoczonych.

Fi.251
Mi.272
30 PLN
2334

1935 znaczek z dziurkowaniem firmowym banku "PBK" z obiegu pocztowego.

Fi.251
15 PLN
SOLD
2335

1935 M/S "PIŁSUDSKI" znaczek na wycinku skasowany 13.IX w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. M/S "PIŁSUDSKI", rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 021).

Fi.255
Mi.276
100 PLN
2336

1935 lotniczy list polecz Warszawy do Amsterdamu, na odwrocie stempel Warszawa 19 Port Lotniczy.

Fi.255, 272
Mi.276, 293
60 PLN
2337

1935 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności miasta Warszawy.

Fi.256
Mi.277 
20 PLN
2338

1935 list "papiery handlowe" na kopercie firmowej Zakładów Elektrotechnicznych Braci Borkowskich z Warszawy.

Fi.256
Mi.277 
15 PLN
2339

1935 Olimpiada Szachowa, list lotniczy z warszawy do Niemiec, znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem okolicznościowym "WSZECHŚWIATOWA OLIMPIADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E. * 16-31 VIII.35 * WARSZAWA 1".

Fi.268
1 000 PLN
2340

1935 "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935" Zakopane 1, znaczek za 5 gr wydania żałobnego po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego na widokówce ostemplowany 7.VIII kasownikiem okolicznościowym - stosowanym zaledwie przez 8 dni!!! dodatkowo stempelek schroniska Starego "SCHRONISKO w TATRACH 1400 m POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 014).

Fi.273
Mi.294 
200 PLN
2341

1935 wydanie żałobne, 5 gr - frankatura mieszana, karta pocztowa wysłana 30.VII z Przemyśla do Warszawy, karta firmowa "Franciszek Czyżyński Pracownia Ślusarsko-Mechaniczna"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273, 253
Mi.294I, 274
30 PLN
2342

1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr (typografia) - list polecony wysłany 14.IX z Kraśnika do Lublina, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.273, 275I
Mi.294I, 296I 
40 PLN
2343

1935 "WSZECHŚWIATOWA OLIMPJADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E." Warszawa 1, czerwone odbitki niezwykle rzadkiego kasownika okolicznościowego na liście wysłanym 21.VIII do Francji, koperta po prawej stronie u dołu uszkodzona, ze względów estetycznych uzupełniona; kasownik odbiorczy, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, walor bardzo trudny do zdobycia (Myślicki 35 015); temat - SZACHY; gwarancja Schmutz.

Fi.273, 287
Mi.294I, 306 
600 PLN
2344

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.273-7
Mi.294-8
630 PLN
SOLD
2345

1935 wydanie żałobne, komplet 3 wartości rozdzielonych pustopolami "na krzyży", czyste w dobrym stanie zachowania (Fi.580.-).

Fi.273-75I
Mi.294-96I
450 PLN
SOLD
2346

1935 wydanie żałobne, parka pionowa znaczków za 15 gr. rozdzielonych międzypolem.

Fi.274
Mi.295
60 PLN
SOLD
2347

1935 wydanie żałobne, 15 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 19.XI. z miejscowości Hrebenów do Leska; znaczek uszkodzony.

Fi.274
Mi.295I 
50 PLN
2348

1935 list firmowy nadany w pośrednictwie pocztowym w domu towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie.

Fi.275
Mi.296
80 PLN
2349

1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka, niewielki ubytek na klapie.

Fi.275II
Mi.296II 
30 PLN
2350

1935 wydanie żałobne, 1 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy nadany 18.X w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, znaczki skasowane datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA z wyróżnikiem "m", datownik przejściowy Portu Lotniczego w Warszawie (19.X), stempel odbiorczy Rio z 22.X; koperta firmowa " Kompanja Handlu Zamorskiego S.A. Warszawa, Moniuszki 6."; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.277, 238e, 252
Mi.298II, 270, 273
200 PLN
2351

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr znaczek na widokówce przedstawiającej portret Marszałka na koniu, pędzla Jerzego Kossaka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006).

Fi.278
Mi.299
100 PLN
2352

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
80 PLN
2353

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacony zgodnie z taryfą list polecony ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 7.VI z Krakowa do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA 7.VI; datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania - przebarwienia (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
80 PLN
2354

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na kopercie listu poleconego, skasowana okolicznościowo 18.VI (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300 
30 PLN
2355

1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI.

Fi.278-279
Mi.299-300 
300 PLN
2356

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Załucze - Lwów nr 34a.

Fi.280
90 PLN
2357

1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana.

Fi.280-90 I, II
Mi.301-11
30 PLN
2358

1935 wydanie obiegowe różne widoki, seria z odmianami I i II w czworoblokach.

Fi.280-90 I-II
Mi.301-11 I-II
700 PLN
SOLD
2359

1935 Wydanie obiegowe PIENINY - CZORSZTYN, zdjęcie w formacie około 111x77 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 20 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, nominał i napisy, inne szczegóły znaczka pozostały jak na zdjęciu; w dalszym etapie takie powiększone zdjęcie zastępowało dawniej stosowane odbitki korektorskie; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych.

Fi.283
Mi.304
300 PLN
2360

1935 seria "widokowa" - frankatura trójkolorowa, list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu wysłany 11.IV.1938 z miejscowości Chorobrów koło Sokala do Gdyni; ponieważ adresat wyjechał za granicę przesyłkę 13.IV zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic.

Fi.284II, 287II, 294
Mi.305II, 308II, 318
200 PLN
2361

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze karminowobrązowym, gwarancja Rachmanow.

Fi.284I P5
Mi.305I 
1 600 PLN
2362

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, ostatnio skatalogowana próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze ochrowobrązowym, gwarancja Galewski.

Fi.284I P7
Mi.305I 
2 200 PLN
2363

1935 seria "widokowa", 45 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 12.V.1939 z Koniecpola do Piotrkowa Trybunalskiego, kasownik odbiorczy.

Fi.286II, 310
Mi.307II, 331 
20 PLN
2364

1935 seria "widokowa", 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 18.I.1936 z Modliborzyc do Lublina, kasownik odbiorczy.

Fi.288I
Mi.309I 
15 PLN