Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
2285 |
1934 perforacja firmowa P.B.K. - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek za 60 gr 700-lecie Torunia z perforacją firmową, kasowany; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258G Mi.279 |
| 40 PLN | |
2286 |
1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 121. | Fi.263 Mi.284 |
| 50 PLN | |
2287 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 400 PLN | |
2288 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 160 PLN | |
2289 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 2 000 PLN | |
2290 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN | |
2291 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 200 PLN | |
2292 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta (Fi.650.-), gwarancja Schmutz. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 430 PLN SOLD | |
2293 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007). | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 160 PLN | |
2294 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy). | Fi.264-65, 268-69 Mi.285-86, 289-90 |
| 200 PLN | |
2295 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis. | Fi.265P Mi.286 |
| 120 PLN | |
2296 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach. | Fi.266-7 Mi.287-8 |
| 220 PLN SOLD | |
2297 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta. | Fi.266-67 Mi.287-88 |
| 80 PLN | |
2298 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr. | Fi.268 Mi.289 |
| 400 PLN | |
2299 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 130 PLN | |
2300 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 100 PLN | |
2301 |
1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, seria w czworoblokach, gwarancja Kalinowski. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 280 PLN | |
2302 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria znaczków z przedrukiem na kopercie listu do Dr Józefa Reymonta w Klinice Chirurgicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłanego 11.IX z Warszawy do Krakowa, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" Warszawa 19 Port Lotniczy z wyróżnikiem "d"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 014). | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 100 PLN SOLD | |
2303 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.160.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 120 PLN | |
2304 |
1934 FDC - Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria znaczków z przedrukiem na kopercie listu poleconego z Warszawy do Przemyśla wysłanego 28 VIII - w dniu wejścia znaczków do obiegu, znaczki skasowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY 28.VIII-16.IX CHALLENGE 1934" Warszawa 3 z wyróżnikiem "d", na odwrocie dodatkowy stempel okolicznościowy "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY 28.VIII-16.IX CHALLENGE 1934" Warszawa 19 Port Lotniczy z wyróżnikiem "d"; na odwrocie datownik odbiorczy Przemyśl z następnego dnia dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 014 + 34 015); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 500 PLN SOLD | |
2305 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30 gr - frankatura mieszana, list wysłany 29.XII z Chrzanowa do Wiednia. | Fi.269, 253 Mi.290, 274 |
| 30 PLN | |
2306 |
1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach. | Fi.270-2 Mi.291-3 |
| 800 PLN | |
2307 |
1934 wydanie przedrukowe, seria w czworoblokach z dwoma odmianami znaczka za 1 zł. | Fi.270-272I, II Mi.291-293I, II |
| 1 100 PLN | |
2308 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270I Mi.291IA |
| 1 000 PLN | |
2309 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270I Mi.291IA |
| 220 PLN | |
2310 |
1934 wydanie przedrukowe, 25 gr z ciemnym nadrukiem typograficznym - frankatura mieszana, list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wysłany 18.XII z Lublina do Warszawy, niedoręczony, zwrócony do nadawcy. | Fi.270II, 252 Mi.291IB, 273 |
| 50 PLN | |
2311 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1500.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 1 800 PLN | |
2312 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.270III Mi.291II |
| 80 PLN | |
2313 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi. 40,- Euro), gwarancja i oznaczenie. | Fi.270III Mi.291II |
| 80 PLN | |
2314 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim odmiennym typem nadruku z nominałem w jednej linii, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270III Mi.291II |
| 1 000 PLN | |
2315 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim typem nadruku typograficznego z nominałem i oznaczeniem "gr." w jednym wierszu, niewielki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein. | Fi.270III Mi.291II |
| 600 PLN | |
2316 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz. | Fi.270IIa No Mi.291IB |
| 1 500 PLN | |
2317 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.270IIa No Mi.291K |
| 800 PLN | |
2318 |
1934 wydanie przedrukowe, seria stemplowana z odmianami znaczka za 25 gr - napis groszy wyżej i niżej, oraz za 1 zł z dużą i małą cyfrą 1. | Fi.270IIb, III, 271, 272I, II Mi.291IB, II, 292, 293I, II |
| 80 PLN | |
2319 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270IIc Mi.291IB |
| 20 PLN | |
2320 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, dotychczas niekatalogowane, najwięcej znaczków z nadrukiem odwróconym 270IIa z nadrukiem w kolorze niebieskoszarym pochodziła z zapasów muzealnych sprzedawanych przez PZF, pozostałe odmiany są bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270IIc No Mi.291B K |
| 4 800 PLN | |
2321 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 20 PLN | |
2322 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok z nadrukiem offsetowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 600 PLN | |
2323 |
1934 wydanie przedrukowe, seria z odmianami; za 25 gr. z nadrukiem typ II, nadrukiem offsetowym i typograficznym oraz za 1 zł z dwoma typami nadruków, z małą i dużą cyfrą 1, Michel 95,- Euro, znaczki 270Ib i 270III gwarancja i oznaczenie. | Fi.270Ib, 270IIc, 270II, 271, 272I-II Mi.291IA-B, 291II, 292, 293I-II |
| 160 PLN | |
2324 |
1934 wydanie przedrukowe, piętnastoblok znaczka za 55 gr. | Fi.271 Mi.292 |
| 200 PLN | |