The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
741

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i cukier ważna w okresie 16/IV-29/IV z wyciętym jednym kuponem; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.


30 PLN
742

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania.


40 PLN
743

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22/I-4/II 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania.


40 PLN
744

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
745

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
746

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
747

1918 Wilno, karta pocztowa wysłana 23.7 z Warszawy do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelki cenzury warszawskiej i białostockiej; zachowane przesyłki doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
1 600 PLN
748

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
749

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
750

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
320 PLN
751

1918 Luboml, seria cięta z szerokim marginesem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka".

Fi.1-5
100 PLN
752

1918 Luboml, seria cięta w wielobloku z pustopolem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka", fotoatest.

Fi.1-5
300 PLN
753

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach, piękny stan.

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
754

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
40 PLN
755

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
756

1918 Luboml, seria ciętych znaczków w kompletnych arkuszach po 11 znaczków i jednym pustopolem i parką w układzie tete - beche, stan bardzo dobry, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
750 PLN
757

1918 Luboml, seria cięta w podwójnych arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
2 000 PLN
758

1918 Luboml, unikalna próba znaczka za 10 (kop.) w kolorze zielonym, odmiennym od koloru znaczka podstawowego - czerwonego, wokół napis POCZTA MIEJSKA LUBOML w czterech językach polskim, niemieckim, hebrajskim i ukraińskim - tej narodowości ludność zamieszkiwała okręg Lubomla czyli 120 gmin obsługiwanych przez etapowy urząd austriacki nr 259; próba zachowała się w bardzo dobrym stanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, a jedynie z delikatnym śladem przywarcia do innej próby w lewym dolnym rogu, fotoatest.

Fi.2 P
2 400 PLN
759

1918 Żarki, znaczek poczty miejskiej na wycinku z listu, gwarancja Falkowski.

Fi.3
80 PLN
SOLD
760

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano próby cięte próby II bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6 P1
960 PLN
761

1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, niegumowana - tak wydano część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 1 z niekatalogowanym błędem "duża przerwa w poziomych kreskach pod literą P w PRZEDBÓRZ" , 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja Mikstein.

Fi.3-6 P2
2 400 PLN
762

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
763

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
764

1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi.700.-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza!!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
765

1918 Częstochowa, kartka z Zawiercia wysłana 31.1.18 do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w Częstochowie, słaby stan kartki.

Fi.3a
300 PLN
766

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria w parkach (Mi.780 euro), tylko w takiej formie widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
900 PLN
767

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
360 PLN
768

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, niewielkie skazy na gumie na dwóch znaczkach, gwarancja Schmutz, Mikstein.

Fi.4-6
260 PLN
769

1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa (Mi.450 euro), zmatowienia na gumie, liczona jak podlepkowa, sygnowana, gwarancja Bruba.

Fi.4-6
320 PLN
770

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
420 PLN
771

1918 Żarki, znaczki wydania przedrukowego na wycinkach z bardzo rzadkimi nadrukami odwróconymi, gwarancja.

Fi.4aNo, 5aNo
1 200 PLN
772

1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 5.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 7 FEB 1918; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.4
500 PLN
773

1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.6, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi.300.-) z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.6b
200 PLN
774

1918 Żarki, III wydanie, seria czysta (Mi.180 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.7-9
120 PLN
775

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro) z pełna oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein.

Fi.7-9
120 PLN
776

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria kasowana, 2 gr. typ 1, 4 gr. typ 2, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 1 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja z opisem typu Krawczyk(1), Falkowski (1), Schmutz(2).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
777

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 3 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja i opis typu Mikstein(3), Brajer (1), Witkowski(4).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
778

1918 Przedbórz, seria ząbkowana III wydania, znaczek za 6 gr bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.7-10B
220 PLN
779

1918 Przedbórz, III wydanie, próba (makulatura) dwustronna 2 gr./4 gr., pierwsza za 2 gr. - typ 2 na stronie niegumowanej, na drugiej za 4 gr. - typ 2 na stronie gumowanej, mikroskopijny ślad podleki, bardzo rzadko spotykane bez żadnych gwarancji ani oznaczeń.

Fi.7A/8A
Mi.7B/8B
400 PLN
780

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

Fi.7a
40 PLN