The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8270

1933 Austria, polecony list lotniczy, wysłany 11.V z Wiednia do Budapesztu; koperta pionowo złożona, wycięty adres nadawcy, stemple odbiorcze na odwrocie.


Mi.473-477 
50 PLN
8271

1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Wilno - samolot PZL P-11 w locie oraz postać w masce przeciwgazowej i kombinezonie ochronnym, kasowany znaczek za 5 gr. w kolorze brązowym.

Fi.60
20 PLN
8272

1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Wilno - alegoria oraz postać w masce przeciwgazowej i kombinezonie ochronnym, kasowany znaczek za 20 gr. w kolorze czerwonym.

Fi.62
30 PLN
8273

1934 Nowy Jork - Warszawa, lot transatlantycki braci Adamowiczów, specjalna koperta z nadrukiem i autografami pilotów, na odwrocie datownik odbiorczy; dodatkowo zdjęcie samolotu "Warsaw", którym dokonano przelotu.

Fi.119a
320 PLN
8274

1934 Litwa, seria znaczków lotniczych - śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski - swoiste Polonicum; seria czysta.


Mi.385-90
30 PLN
8275

1934 Indie Holenderskie, polecony list lotniczy wysłany 28.8 z klubu lotniczego w Malang do wytwórni szybowców w Grunau (Jeżów Sudecki), adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii); tranzytowy stempel lotniska w Lipsku, na odwrocie okolicznościowy kasownik odbiorczy; niezwykle rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki na odwrocie).


250 PLN
8276

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 20.III z San Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii); tranzytowe stemple lotnisk w Stuttgarcie i Berlinie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.


160 PLN
8277

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 14.IV z Sao Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii), był on promowanym przez mistrza szybownictwa – Wolfa Hirtha, który jest nadawcą tego listu; na odwrocie efektowna nalepka STANAVO; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


320 PLN
8278

1935 Poczta szybowcowa, III Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, lot Ustjanowa - Lwów 28.IX, przewieziono 75 sztuk poczty, na odwrocie stemple odbiorcze, gwarancja Vaumund PP.

Fi.1b
400 PLN
8279

1935 III Samochodowy pościg za balonem, dwa listy przesłane 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Katowic, znaczki skasowane idealnie odciśniętymi stemplami okolicznościowymi w kolorach: czarnym i czerwonym - zaledwie 20 sztuk przesyłek!!! dodatkowe stempelki: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datowniki odbiorcze BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.8a, b
800 PLN
8280

1935 kartka z VIII Krajowych Zawodów Balonów Wolnych przewieziona balonem "łódź", stempel balonu w kolorze czerwonym, przewieziono tym balonem łącznie 175 przesyłek.

Fi.12d
600 PLN
SOLD
8281

1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej.

Fi.22, 23
80 PLN
8282

1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie.

Fi.23
45 PLN
8283

1935 Argentyna, list lotniczy wysłany 5.II z Buenos Aires do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii).


40 PLN
8284

1935 Indie Holenderskie, list lotniczy wysłany 22.I z miejscowości Surabaya do wytwórni szybowców w Grunau (obecnie Jeżów Sudecki), adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii).


100 PLN
8285

1936 Poczta szybowcowa, IV Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, list lotniczy adresowany do Warszawy, przesłany 3.VII na trasie Ustjanowa - Lwów, znaczek unieważniony datownikiem agencji pocztowej Ustjanowa, na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawa 19 Port Lotniczy i Warszawa 1; jeden z najrzadszych polskich lotów, przewieziono jedynie 50 sztuk poczty.

Fi.2
400 PLN
8286

1936 Poczta Balonowa Aeroklubu Lwowskiego, list do Poznania przesłany balonem "Mościce", lot odbył się 1.VI na trasie Lwów-Tomaszogród; na odwrocie kasownik odbiorczy Poznań; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia koperty na stronę albumową).

Fi.15
80 PLN
SOLD
8287

1936 lotniczy list polecony z Warszawy 9.6.36 do Buenos Aires przewieziony samolotem i sterowcem na trasie Europa - Ameryka, stempel sterowca i kontroli dewizowej, liczne stemple tranzytowe i wysoka rzadka frankatura.

Fi.53
4 800 PLN
8288

1936 kartka z warszawy do Gdańska przewieziona pierwszym lotem na trasie Warszawa - Hajfa - Lwów.

Fi.128
150 PLN
8289

1936 list lotniczy do Australii, wysłany 30.IX z Łodzi do Melbourne, datowniki tranzytowe: WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z 1 X, Ateny z 8 X i odbiorczy Melbourne 17 OCT; opłacony 3,85 zł, brak możliwości porównania z taryfą bo takowej na rok 1936 Ministerstwo Poczt i Telegrafów nie opublikowało, dopiero w taryfie z 29.07.1937 przywrócono możliwość poczty lotniczej do Australii; co ciekawe taki sam przypadek dotyczył najwcześniejszego listu do Australii, bo na 1931 rok MPiT również nie opublikowało stosownej taryfy, w przedwojennej prasie filatelistycznej określano ten list do Australi jako "największy rarytas polskiej poczty lotniczej", a w katalogu Fischera wyceniono go na 14.000.- zł; to jeden z najrzadszych kierunków wysyłki lotniczej z Polski, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.280, 285, 287, 289
Mi.301, 306, 308, 310
2 000 PLN
8290

1936 Brazylia, list lotniczy ofrankowany m.in specjalnym znaczkiem poczty zeppelinowej wysłany 23.IX z klubu szybowcowego w Porto Alegre, przesłany linią lotniczą "Air France" do szkoły szybowcowej w Grunau.


100 PLN
8291

1936 LIGA OBRONY POWIETRZNEJ I PRZECIWGAZOWEJ Sierpecki Obwód Powiatowy w Sierpcu, koperta z nadrukiem firmowym , przesłana miejscowo drogą służbową; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
8292

1936 koperta lotnicza francuskiej linii lotniczej Air France dla przesyłek z Polski do Ameryki Południowej z polskim napisem "LOTNICZA", na odwrocie logo linii lotniczej.


140 PLN
8293

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, komplet dwóch listów przesłanych 29.IV pierwszym lotem do Helsinek: z Warszawy i Wilna, list z Warszawy znaczki skasowane datownikiem Warszawa 2 "LOT", dodatkowy czerwony stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.IV WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2" (Myślicki 37 052), list z Wilna znaczki skasowane fioletowym stemplem okolicznościowym "PIERWSZY LOT 29.IV WARSZAWA HELSINKI WILNO 2" (Myślicki 37 053) oba stemple o stopniu rzadkości - C; na odwrocie kopert datowniki odbiorcze Helsinki 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a-b
400 PLN
8294

1937 Pierwszy lot Warszawa - Helsinki, powrót pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna, całość ogólnie w dobrym stanie zachowania (zaczernione dane nadawcy i adresata).

Fi.132d
120 PLN
8295

1937 Warszawa - Helsinki - Warszawa, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, niedoręczony, powrócił 30.V do Warszawy pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.132d
200 PLN
8296

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, cięty znaczek beznominałowy na szarym papierze.

Fi.84
30 PLN
8297

1938 pierwszy lot Warszawa-Wilno-Kowno, list wysłany 15.VII z Warszawy do Kowna, stempel okolicznościowy lotu "PRZEWIEZIONO PIERWSZYM LOTEM LINIOWYM 15.VII.1938 WARSZAWA - KAUNAS", przesyłka adresowana na poste restante, poczta łotewska naliczyła dopłatę, a ponieważ przesyłki nie podjęto w terminie odesłano ją do nadawcy - stempelek "Retour non reclame"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie punktowe przebarwienia).

Fi.138a
160 PLN
8298

1938 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Kraków - Budapeszt.

Fi.140
180 PLN
8299

1939 pierwszy lot Warszawa - Bejrut, list wysłany 28.II, stempel okolicznościowy lotu "PIERWSZY LOT LINIOWY WARSZAWA - BEYROUTH 29.II-1.III.1939 POLSKA LIBAN", datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.141a
160 PLN
8300

1939 list polecony z Bejrutu do Warszawy przewieziony pierwszym lotem na trasie Bejrut - Warszawa.

Fi.141c
120 PLN
8301

1939 list z pierwszego lotu na trasie Bejrut - Warszawa - Berlin.

Fi.141e
200 PLN
8302

1939 koperta ze stemplami pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn bez datownika odbiorczego.

Fi.142a
80 PLN
8303

1939 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn, gwarancja Petriuk.

Fi.142a
120 PLN
8304

1939 Pierwszy lot Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, list wysłany 14.V z Warszawy do Kopenhagi, ładna odbitka stempla okolicznościowego lotu "PIERWSZY LOT WARSZAWA GDYNIA KBENHAVN 15-V-1939 R", kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.144a
150 PLN
8305

1939 list lotniczy (opłacony jak druk) wysłany 15.VI z Katowic do Warszawy, dodatkoweo odciśnięte stemple okolicznościowe "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939": czerwony w Katowicach (Myślicki 39 227) i fioletowy w Warszawie (Myślicki 39 231) oba stemple o stopniu rzadkości - C; na odwrocie datowniki odbiorcze z 16 VI: WARSZAWA 2 "LOT" i WARSZAWA 1; bardzo dobry stan zachowania, stempelek "GUARANTEED BCM/AIRFIELD LONDON".

Fi.311
Mi.332
150 PLN
8306

1939 Służba pocztowa bez dodatkowej opłaty za przesyłki lotnicze, 1 lot Francja - Polska, list dosłany z Belgii, adresowany do Warszawy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


100 PLN
8307

1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, znaczek dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, w kolorze ciemnobrunatnym na papierze żółtym, bardzo ładny stan zachowania; gwarancja Mikulski.


120 PLN
8308

1939 nalepki poczty balonowej z okazji zawodów Gordon Bennetta we Lwowie.


380 PLN
8309

1939 nalepki poczty balonowej z okazji zawodów Gordon Bennetta we Lwowie.


150 PLN