Auction 97. Danzig

7694

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta z minimalnymi śladami po podlepkach.

Fi.247-51
Mi.251-56
50 PLN
7695

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I) (Mi.22 euro), seria czysta.

Fi.252-54
Mi.256-58
45 PLN
7696

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria kasowana.

Fi.252-54
Mi.256-58
20 PLN
7697

Fi.252-54
Mi.256-58
20 PLN
7698

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.122 euro), seria czysta z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
200 PLN
7699

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, seria czysta z obydwoma odmianami koloru znaczka za 10 Pf, delikatna pierwsza podlepka.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
50 PLN
7700

1936 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.49,5 euro), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
100 PLN
7701

Fi.258-62
Mi.262-66
120 PLN
7702

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta (Fi.240.-).

Fi.258-62
Mi.262-66
200 PLN
7703

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II), seria czysta z delikatną pierwszą podlepką lub jej śladem.

Fi.258-62
Mi.262-66
60 PLN
7704

1936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska.

Fi.258-62
90 PLN
7705

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Fi.1200.-; Mi.400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp55e
Mi.P54
600 PLN
7706

1936 około, widokówka przedstawiająca parostatek pasażerski S.S. "Paul Beneke" pływający pod banderą Wolnego Miasta Gdańska, noszący imię najsłynniejszego gdańskiego kapra z XV w. Pawła Beneke, któremu nieśmiertelną sławę przyniosło zdobycie statku z wielkim łupem (wartości 48.000 guldenów), w tym obrazu "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga, który ofiarowano Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku.

100 PLN
7707

1937 wydanie obiegowe, znaczek z obiegu pocztowego.

Fi.265
20 PLN
7708

Fi.267a
60 PLN
7709

Fi.274-78
Mi.276-80
50 PLN
7710

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
7711

Fi.274-78
Mi.276-80
150 PLN
7712

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta z pełną treścią wysłana 21.4.1938 z urzędu Gdańsk 1, dobry stan zachowania (przebarwienia).

Fi.Cpp4/I
Mi.PP3
150 PLN
7713

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
65 PLN
7714

Fi.bl.1
70 PLN
7715

1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 3 - częściowy brak koloru (druk suchotłoczony), inne drobniejsze błędy napisu wycenione w katalogu Michel na 600 i 300 euro, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.1 B
1 200 PLN
7716

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
7717

Fi.bl.1-2a, b
280 PLN
7718

Fi.bl.2
70 PLN
7719

1937 wydanie z dopłata na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty, niewielkie zgięcie prawego górnego narożnika.

Fi.bl.3
240 PLN
7720

Fi.bl.3
350 PLN
7721

Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3 PF I
500 PLN
7722

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok z błędem na znaczku za 25 fen. w postaci przerwanej prawej ramki.

Fi.bl.3B1
400 PLN
7723

1938 ekspresowy lotniczy list polecony z Gdańska do Finlandii, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.195, 250
200 PLN
7724

1938 ekspresowy lotniczy list polecony z Sopotu do Finlandii, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.200, 429, 250, 251
400 PLN
7725

Fi.202, 244, 247, 249
200 PLN
7726

Fi.279-81
Mi.281-83
100 PLN
7727

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych.

Fi.279-81
Mi.281-83
30 PLN
7728

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, list polecony z Gdańska do Czechosłowacji nadany w pierwszym dniu obiegu serii okolicznościowej.

Fi.279-81 FDC
220 PLN
7729

1938 widokówka z Gdańska wysłana z Sopotu do Berlina.

Fi.282
40 PLN
7730

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
7731

Fi.286-94
400 PLN
7732

Fi.286-94
3 000 PLN
7733

Fi.286-94 (294B1)
2 000 PLN