Auction 97. Polish People's Republic 1952-1989

5931

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1070 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
640 PLN
5932

1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA".

Fi.812-14
Mi.955-57
30 PLN
5933

Fi.813
Mi.957
25 PLN
5934

1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek za 60 gr z błędem "kropka nad O w ZIMOWE" z poz.92, ząbkowanie liniowe ZL 11, na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.814 B1
Mi.957
60 PLN
5935

1956 IX Wyścig Pokoju, kartka z wystawy filatelistycznej w Rzeszowie do Niemiec.

Fi.820-1
Mi.964-5
10 PLN
5936

1956 FDC - "Turystyka".

Fi.822-25
Mi.966-69
20 PLN
5937

1956 turystyka, parka makulaturowa znaczków ciętych za 1,15 zł., w jaśniejszym od ostatecznego odcieniu (Fi.800.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.825 nz MK
Mi.969U
400 PLN
5938

1956 wydanie prowizoryczne, znaczki z usterkami nadruku.

Fi.827
20 PLN
5939

1956 wydanie prowizoryczne, miejscowy list z Warszawy opłacony znaczkiem z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.827
30 PLN
5940

1956 wydanie prowizoryczne, 40/80 gr niebieskoczarny nadruk typograficzny nowej wartości, pasek trzech znaczków, odstęp między 0 i G w nadruku: na pierwszym znaczku - 2,2 mm, na dwóch pozostałych - 3 mm; ząbkowanie ramkowe ZR 12¾:12½; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.827Ib+827IIb
Mi.971
100 PLN
5941

1956 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem nadruku "uszkodzona nóżka litery R" z obiegu pocztowego.

Fi.828B6
Mi.972
10 PLN
5942

1956 karta maksimum - pomniki Warszawy (II), książę Józef Poniatowski.

Fi.832
Mi.276
20 PLN
5943

Fi.833 MK
Mi.977
60 PLN
5944

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek za 40 gr. ze znacznym wzajemnym przesunięciem kolorów różowego i brązowego, przy przesunięciu różowego w prawo z brązowym pokryłyby się też niezadrukowane białe fragmenty różowej formy, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.833 MK
Mi.977
500 PLN
5945

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z podwójnym drukiem barwy czerwonej, dotychczas nie katalogowane, gwarancja Krawczyk.

Fi.834
Mi.878
800 PLN
5946

1956 Międzynarodowa Kampania Muzealna, serie z odmianami papieru.

Fi.837-9
Mi.990-2
60 PLN
5947

1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (Fi.25.-).

Fi.837-39
Mi.990-92
20 PLN
5948

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, prawy górny znaczek z błędem "kropka między J i 8".

Fi.841B
Mi.982
20 PLN
5949

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, lewy dolny znaczek z błędem "kropka między Ż i O w słowie DZIERŻONA", prawy dolny znaczek z błędem "kropka w dolnym kółku cyfry 8 i kropka przylegająca do szczytu litery A".

Fi.841B2, B3
Mi.982
61 PLN
5950

1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, lewy górny znaczek z błędem "plamy w O w słowie POLSKA".

Fi.841B4
Mi.982
25 PLN
5951

1956 50. rocznica śmierci dra Jana Dzierżona, makulaturowy znaczek z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja Wiatrowski.

Fi.841MK
Mi.962
120 PLN
5952

Fi.842
Mi.983
30 PLN
5953

Fi.843
Mi.984
15 PLN
5954

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.843
Mi.984
20 PLN
5955

Fi.843
Mi.984
20 PLN
5956

Fi.843
Mi.984
20 PLN
5957

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z usterką "kropka w litrze G".

Fi.843
Mi.984
10 PLN
5958

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, czworoblok znaczka za 10 gr., prawy górny z rzadkim błędem stalorytu "smuga nad nogą szermierza", gwarancja Krawczyk.

Fi.843 B
Mi.984
40 PLN
5959

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. zagięty w połowie.

Fi.843 ark.
Mi.984
50 PLN
5960

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr.

Fi.843 ark.
Mi.984
80 PLN
5961

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, serie z odmianami papierów.

Fi.843-9
Mi.984-9, 994
35 PLN
5962

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-48
Mi.984-89
50 PLN
5963

Fi.843-49
Mi.984-89, 994
40 PLN
5964

Fi.843MK
40 PLN
5965

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z usterką "kropka w piątym kółku olimpijskim".

Fi.845
Mi.986
10 PLN
5966

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 25 gr. z błędem "plamka pomiędzy 2 i 5", gwarancja.

Fi.845 B21
Mi.986
30 PLN
5967

Fi.846
Mi.967
60 PLN
5968

Fi.846
Mi.967
60 PLN
5969

Fi.846
Mi.987
50 PLN
5970

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) do góry, tzw. "złamany oszczep".

Fi.847MK
Mi.988
200 PLN