Auction 97. Polish People's Republic 1952-1989

6211

1962 XV Wyścig Pokoju, narożny czworoblok znaczków za 60 gr, dwa dolne z błędami na poz.8 i 9 "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA", papier barwiony jednostronnie, wodny znak III.8; przy krzyżyku markacyjnym odręczne oznaczenia maszynisty; czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1158a B1
Mi.1306
80 PLN
6212

1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Wróbel Leon", doskonały stan zachowania.

Fi.1161-3 ND
Mi.1309-11 SD
8 000 PLN
6213

1962 wielcy Polacy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy tła, napisy pod znaczkiem częściowo juz tle.

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
6214

Fi.1166-69
Mi.1314-16
160 PLN
6215

1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, narożny czworoblok znaczków za 60 gr., prawy górny z błędem na poz.2 "broszka", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1169+1169 B1
Mi.1316 I
800 PLN
6216

Fi.1169B1
Mi.1316I
700 PLN
6217

1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I
120 PLN
6218

Fi.1181MK
80 PLN
6219

1962 rośliny chronione, list z Poznania do Niemiec.

Fi.1188
Mi.1336
25 PLN
6220

1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, seria nieząbkowana, odmiana na papierze barwionym jednostronnie (szarym w świetle lampy ultrafioletowej) i papierze bez zabarwienia (białym w świetle lampy ultrafioletowej), czyste.

Fi.1190-97Aa-b
Mi.1338-45B
160 PLN
6221

Fi.1202-03
Mi.1350-51
25 PLN
6222

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.60.-), czyste.

Fi.1202-03
Mi.1350-51
50 PLN
6223

Fi.1202-3
Mi.1350-1
30 PLN
6224

Fi.1203B1
Mi.1351I
40 PLN
6225

1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru.

Fi.1209-14
Mi.1357-62
25 PLN
6226

1962 Rok Korczakowski, seria w poszukiwanych arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie, w tym znaczek za 40 gr. z błędem B1.

Fi.1209-14 ark.(1209 B1)
Mi.1357-62
1 300 PLN
6227

Fi.1216-21
Mi.1364-69
180 PLN
6228

1962 Bajka Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", seria z odmianami kolorów, czyste.

Fi.1216-21
Mi.1364-69
85 PLN
6229

1962 bajka Marii Konopnickiej, list lotniczy z Poznania do Niemiec.

Fi.1221
Mi.1369
25 PLN
6230

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet znaczków z bloków, czyste (Fi.105.-).

Fi.A1149-51a
Mi.1294-96C
75 PLN
6231

Fi.bl.30
Mi.Bl.26
45 PLN
6232

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "Ę zamiast E w NARCIARSKIE", gwarancja i opis.

Fi.bl.30 B2
Mi.Bl.26
40 PLN
6233

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "żł zamiast zł" na kopercie FDC, skasowany w Zakopanem; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B1
Mi.Bl.26
40 PLN
6234

Fi.bl.30(24) B2
Mi.Bl.26
40 PLN
6235

Fi.bl.30(24) B3
Mi.Bl.26
40 PLN
6236

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet arkusików.

Fi.bl.31-3
Mi.1294-6 KB
260 PLN
6237

Fi.bl.31-33
Mi.1297-99
300 PLN
6238

1962 narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok.

Fi.bl.32
Mi.1295
70 PLN
6239

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej, blok czysty (Fi.85.-).

Fi.bl.34
Mi.Klb.1337
50 PLN
6240

Fi.bl.34
Mi.Klb.1337
70 PLN
6241

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ".

Fi.bl.35 B1
Mi.Bl.27
20 PLN
6242

1962 walka z malarią, blok z błędem "WALKA zamiast WALKĄ".

Fi.bl.35B1
Mi.Bl.27
30 PLN
6243

Fi.bl.35B1 Zn.W III.1
Mi.Bl.27
80 PLN
6244

Fi.bl.37
Mi.1363
30 PLN
6245

1962 plakietka cegiełka na budowę warszawskiego klubu filatelisty o rysunku zbliżonym do znaczka Fi.1296 wydanego rok później.

15 PLN
6246

Fi.1051
Mi.1195
15 PLN
6247

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
300 PLN
6248

1963 niegumowany czarnodruk bloku z serii historyczne miasta polskie z okazji Europejskiej Wystawy Znaczków Sportowych "Wrocław 1963", nakład 8.500 sztuk.

Fi.1054ND
180 PLN
6249

1963 widokówka nadana 7.11 w agencji pokładowej m/s Batory, podczas rejsu do Nowego Jorku.

Fi.1055, 1058, 1241
Mi.1211, 1214, 1387
50 PLN
6250

1963 100. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok, lewy dolny znaczek z błędem na poz.13 "uszkodzone R w TRAUGUTT", wodny znak III.8, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1222 B1
Mi.1370
60 PLN