The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6611

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
70 PLN
6612

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
15 PLN
6613

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73", seria znaczków w arkuszach, w kilku miejscach perforacja na marginesach popękana, w arkuszu 1,50 zł perforacja w pierwszej kolumnie między trzema znaczkami przerwana, a w arkuszu 2,70 zł między dwoma znaczkami, w arkuszu 4 zł lewa dolna część (patrząc od rysunku) wydrukowana na zgiętym papierze; ciekawy materiał porównawczy, atrakcyjna cena wywoławcza.

Fi.2111-14
Mi.258-61
120 PLN
SOLD
6614

1973 ochrona środowiska, list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.2124
Mi.2272
25 PLN
6615

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
6616

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na ilustrowanej kopercie skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
6617

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, unikalny zestaw projektu i elementów graficznych służących do sporządzenia matrycy okolicznościowego bloku autorstwa Waldemara Andrzejewskiego, poszczególne rysunki w dużym rozmiarze, pierwsza ilustracja przedstawia próbę fotograficzna służącą do sporządzenia matrycy bloku, unikalny zestaw oryginałów projektu i jego elementów w jednym egzemplarzu z archiwum po projektancie bloku.

Fi.bl.91 Projekt
Mi.Bl.55
4 375 PLN
SOLD
6618

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73", blok na lotniczym liście poleconym z Poznania do Niemiec.

Fi.bl.91b
Mi.Bl.56
10 PLN
SOLD
6619

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 w Poznaniu, zestaw 8 całości okolicznościowych ostemplowanych z okazji wystawy, bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOPERNIK.


100 PLN
6620

1973 Mikołaj Kopernik arkusik nalepek poczty dyliżansowej o nominale 1 zł z okazji roku kopernikowskiego.


40 PLN
6621

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
6622

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115,20).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
80 PLN
6623

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 216 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
6624

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
6625

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.2151nz
Mi.2299U
450 PLN
6626

1974 zestaw 3 artystycznie ilustrowanych kopert skasowanych stemplami okolicznościowymi o tematyce żeglarskiej; temat - ŻEGLARSTWO.

Fi.2171
Mi.2318 
30 PLN
6627

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, znaczek za 1 zł w narożnikowym czworobloku z błędem na poz.10 "żółta plama na płatku kwiatu"; gwarancja.

Fi.2184 B1
Mi.2331
40 PLN
6628

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, lotniczy list z Poznania do Niemiec.

Fi.2188
Mi.2335
10 PLN
SOLD
6629

1974 XIX Międzynarodowy Kongres Ogrodniczy w Warszawie, czysty znaczek za 5 zł z błędem na poz.39 "prawe ramię litery Y zakończone szpiczasto"; gwarancja.

Fi.2189 B2
Mi.2336
60 PLN
6630

1974 dziecko w malarstwie polskim, list z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2197
Mi.2344
10 PLN
SOLD
6631

1974 dziecko w malarstwie polskim, list lotniczy z Poznania do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.2198
Mi.2345
10 PLN
SOLD
6632

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, list ekspresowy z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.bl.92a
Mi.Bl.57
25 PLN
6633

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
40 PLN
6634

1974 Egipt, polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ w ramach operacji pokojowych, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


30 PLN
6635

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2246 + 4x2247) - niekatalogowany zawierający znaczki z serii Telewizyjne filmy dziecięce; dobry stan zachowania.

Fi.6l (2246-47)
Mi.2393-94
80 PLN
6636

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
30 PLN
6637

1975 Arcydzieła sztuki polskiej - szopka krakowska, 1 zł arkusz sprzedażny, sektor 3, z błędami na: poz.5 ""chmurka" na lewo od wieży", poz.20 "czerwone kółeczko na lewo od wieży" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2199
Mi.2346
50 PLN
6638

1975 30. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz sprzedażnym złożony w połowie.

Fi.2206 ark.
Mi.2353
25 PLN
6639

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.106,90).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
70 PLN
6640

1975 rocznik kopert FDC (bez bl.96(52) i bl.97(53); Fi.97,20).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
150 PLN
6641

1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste.

Fi.2207-10
Mi.2354-57
100 PLN
6642

1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czerwonej.

Fi.2215
Mi.2362
20 PLN
6643

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1 
10 PLN
6644

1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2223-28
Mi.2370-75
50 PLN
6645

1975 26. Zjazd Europejskiej Federacji Zootechniki w warszawie, list z Kielc do Radomska.

Fi.2235
Mi.2382
10 PLN
SOLD
6646

1975 30 lat ONZ, znaczek za 4 zł. z silnym przesunięciem kolorów niebieskiego i brązowego, gwarancja.

Fi.2243 MK2
Mi.2390 
400 PLN
SOLD
6647

1975 ochrona zabytków, znaczek z rolki z numerem na odwrocie.

Fi.2267
Mi.2414
10 PLN
6648

1975 FDC - "XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Łódź".

Fi.2268
Mi.2415
20 PLN
6649

1975 FDC - "Eksperymentalny lot "Apollo"-"Sojuz"", kiedyś arkusik, później bloczek, aktualnie znowu arkusik (w katalogu Michel blok) na kopercie skasowany 30 VI stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.ark.2239-41 (bl.51)
Mi.Bl.62
200 PLN
6650

1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, arkusz sprzedażny nowodruków bloku z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.50 ND ark.
Mi.Bl.61 SD
320 PLN