The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4452

1944 list z Zamościa do Lublina nadany 6.11.44, znaczek unieważniony przedwojennym kasownikiem z Zamościa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
SOLD
4453

1944 Goznak, list polecony z Łańcuta wysłany 5.2.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik Łańcuta, stempel cenzury wojskowej nr 239.

Fi.343
Mi.384
360 PLN
4454

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesunięty w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
80 PLN
4455

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
4456

1944 K.R.N.,list polecony z Tykocina 30.1.45 do Warszawy, prowizoryczny kasownik z ręcznie wpisana datą i erka z Tykocina, z rzadką prawidłową frankaturą wielokrotną trzech znaczków KRN -1zł , gwarancja Wysocki.

Fi.344
Mi.386
1 400 PLN
4457

1944 K.R.N., znaczek stemplowany na miejscowo adresowanej kopercie z Lublina z datą 2.1.45, opłata zgodna z nową taryfą pocztową obowiązującą od 1.1.45 w wysokości 1 zł za zwykły list.

Fi.344
Mi.386
250 PLN
4458

1944 K.R.N., znaczek stemplowany na miejscowo adresowanej kopercie z Lublina z datą 2.1.45, opłata zgodna z nową taryfą pocztową obowiązującą od 1.1.45 w wysokości 1 zł za zwykły list.

Fi.344
Mi.386
320 PLN
SOLD
4459

1944 KRN, list urzędowy z Kuratorium z Warszawy 26.III.45 przekierowany do Węgrowa, oberwany róg koperty po archiwizacji, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
480 PLN
4460

1944 K.R.N., znaczek z poz. 1 z drukiem na pomarszczonym papierze, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 3", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344 B1
Mi.386
150 PLN
SOLD
4461

1944 K.R.N., znaczek z poz. 51 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "kreska długości ok. 1,5 mm na prawym skrzydle orła", dodatkowo katalogowy błąd "uszkodzona u góry cyfra 3", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344 B1
Mi.386
40 PLN
4462

1944 K.R.N. - FDC, polecona miejscowa kartka z Lublina wysłana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 znaczka z nadrukiem "KRN", ręcznie pisana erka, na odwrocie doklejony dowód nadania, stempel cenzury wojskowej nr 8, opłata 25 gr powyżej wymaganej taryfy pocztowej, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.344, 342, Cp89
600 PLN
4463

1944 wydanie rocznicowe, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.344B1, B2
Mi.386
60 PLN
4464

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344B20
Mi.386
30 PLN
4465

1944 K.R.N., parka makulaturowych znaczków drukowana bardzo małą ilością farby - praktycznie nie widoczne nowe nominały znaczków i cały nadruk na lewym znaczku, gwarancja.

Fi.344MK
Mi.386
240 PLN
4466

1944 K.R.N., marginesowa parka znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka; oba z błędami: górny z poz.11 "przerwa i wcięcia w cyfrze 3, brak dolnego zakończenia cyfry 9", dolny z nasuniętym z poz.31 "przerwy w lewej kresce" (Fi.450.-), dodatkowo w obu znaczkach lewe kreski grubsze od prawych, gwarancja Krawczyk.

Fi.344x B7+16
Mi.386 
360 PLN
4467

1944 P.K.W.N., znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka i na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.345
Mi.387
160 PLN
SOLD
4468

1944 P.K.W.N., marginesowy znaczek za 2 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.11/61 "niedodruk lewej części nadruku", znaczek podstawowy z III walca, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.345 B
Mi.387
300 PLN
4469

1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387 
100 PLN
4470

1944 P.K.W.N. i R.T.R.P., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, opłata jak za list o wadze ponad 20 gram, znaczek za 2 zł z błędem nadruku "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u dołu", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204.

Fi.345, 346
Mi.387, 388
600 PLN
SOLD
4471

1944 P.K.W.N., pasek znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, czwarty znaczek z błędem "cyfra 9 wcięta u góry z prawej strony".

Fi.345B3
Mi.387
250 PLN
4472

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z nadrukiem wartości na dole (Fi.600.-), dodatkowo w obu prawych znaczkach lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, gwarancja.

Fi.345 MK
Mi.387 
600 PLN
4473

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
4474

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
4475

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
60 PLN
4476

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
90 PLN
4477

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
4478

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na górze i częściowo na dole znaczka, gwarancje Ways, Petriuk.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
4479

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
120 PLN
4480

1944 R.T.R.P., znaczek z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka i na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
160 PLN
4481

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 12.II.1945 z Brzozowa do Lublina, znaczek skasowany prowizorycznym stemplem okupacyjnym "Brzozow / 12 FEB 1945", prowizoryczny stempelek polecenia, stempelek cenzury wojskowej 171 z dopisaną literą "a"; kasownik odbiorczy na odwrocie; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, oferowana wspaniała, efektowna całość w dobrym stanie zachowania - koperta głębiej rozcięta, gdyż otwierano ją od strony zaklejenia przez cenzurę klejem mącznym; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388 
1 200 PLN
4482

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
4483

1944 R.T.R.P. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 30.3.1945 z miejscowości Frysztak Krośnieński do Krosna opłacony znaczkiem za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.20/70 "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana" unieważnionym prowizorycznym datownikiem przedwojennym, prowizoryczny stempelek polecenia, stempelek cenzury wojskowej 175; datownik odbiorczy na odwrocie; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346 B3
Mi.388
1 250 PLN
4484

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, gwarancja.

Fi.346MK1
Mi.388
8 000 PLN
4485

1944 R.T.R.P., czworoblok wzorcowych odbitek kontrolnych nadruku z poz. 16/27 na szarym papierze, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346P
Mi.388
400 PLN
4486

1944 R.T.R.P., marginesowa pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. poz.2/12 i 12/22 z nadrukiem wartości na dole znaczka, gwarancja i opis pozycji każdego fragmentu nadruku Schmutz.

Fi.346 MK
Mi.388
300 PLN
4487

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
130 PLN
4488

1944 zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone, czworoblok znaczka urzędowego na listy zwyczajne z nadrukiem nowej wartości, nakład tego niewprowadzonego do obiegu znaczka zaledwie 150 sztuk, katalog Fischer 24.000,- zł, gwarancja Wiatrowski.

Fi.VI
10 000 PLN
4489

1944 WYDANIE PROWIZORYCZNE; zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone - nadruki ZŁ 3 ZŁ/ZWYCZAJNA i ZŁ 3 ZŁ/POLECONA; jedno z najciekawszych wydań Polski Ludowej, nakład drugiego znaczka to tylko jeden 25-cioznaczkowy arkusz co czyni go najrzadszym znaczkiem powojennym, ocalało ich kilka bo przez lata znaczki były mało rozpoznawalne i część uległa zniszczeniu (Fi. 50.000,-), ładny stan, pełna oryginalna guma, gwarancja Schmutz.

Fi.VI-VII
45 000 PLN
4490

1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu, parka odbitek kontrolnych-prób na papierze różowopomarańczowym; lewa z poz. 31 rzadszego typu 2 - z kwadratową kropką po gr., prawa z poz.32 typu 1 - z okrągłą kropką (Fi.1040.-), gwarancja.

Fi.VII P t.2+t.1
900 PLN
4491

1944 Goznak, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu wykorzystanego do późniejszych wydań przedrukowych w barwie szaroczerwonej odpowiadającej odmianie z katalogu Fischera odmianie Va "jasnoczerwonej", dobry stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.Va
880 PLN
SOLD