The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 97. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4772

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
4773

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - nadużycie formy.

Fi.371nz FFI
Mi.403U FALSE
30 PLN
4774

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
35 PLN
4775

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja i oznaczenie MK Schmutz.

Fi.371nzMK
Mi.403U
200 PLN
4776

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, list polecony wysłany 20.8 z Chełmna do Warszawy krótko po wycofaniu znaczka z obiegu, frankatura nie zakwestionowana przez Pocztę; przesyłka niedoręczona i po opatrzeniu stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy; jako kopertę wykorzystano przedwojenną całostkę lotniczą ze znakiem opłaty przedstawiającym marszałka Rydza-Śmigłego; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.372
Mi.405
500 PLN
4777

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
4778

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.372
Mi.405
50 PLN
4779

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
4780

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405 
15 PLN
4781

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, narożny czworoblok ciętych znaczków za 5 zł. (Fi.3400.-), unikalne w takim wielobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
3 400 PLN
4782

1945 Westerplatte - znaczek za 1+9 zł, 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem - znaczek za 5 zł, 1 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczek za 3 zł, ostemplowane 11.10 w Lublinie na kopercie grzecznościowo poleconego listu adresowanego do Sosnowca; dekoracyjna erka "I Wystawa i Targi Przemysłu Lubelszczyzny" o stopniu rzadkości C według Myślickiego oraz dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZA WYSTAWA I TARGI PRZEMYSŁU LUBELSZCZYZNY LUBLIN 25.IX-10.X.1945", liczone nieco drożej niż znaczki kasowane luzem; dobry stan zachowania (Myślicki 45 207+208).

Fi.372, 373, 374
Mi.405, 406, 407
300 PLN
4783

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-).

Fi.373
Mi.406
160 PLN
4784

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
15 PLN
4785

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
30 PLN
4786

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany w Sierpcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
4787

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego - FDC, oryginalnie kasowany w pierwszym dniu obiegu w Warszawie znaczek za 3 zł. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
120 PLN
4788

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty za 3 zł. na pękniętym papierze i ze zmatowioną na dole gumą, bardzo wysoko wyceniany (Fi.12500.-) z niską ceną wywoławczą; stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.400 U
3 000 PLN
4789

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
4790

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
25 PLN
4791

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
60 PLN
4792

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek z plamami farby drukarskiej na lewym marginesie.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
4793

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany w Krakoie znaczek za 1+9 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
4794

1945 list z Torunia 6.11.45 do Barcina, znaczek oficjalnie wycofano z obiegu 25.10.45, na odwrocie stempel cenzury wojskowej numer 1505.

Fi.374
Mi.407 
180 PLN
4795

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407 
60 PLN
4796

1945 Westerplatte, parka fałszywych znaczków ciętych z nadużytej formy poz.9/10 - co odpowiada poz.90 i 100 oryginalnej formy; daje obraz jak to fałszerstwo powstawało i dlaczego jest tak trudne do rozróżnienia - drukowano na obciętych kawałkach oryginalnych arkuszy odpiłowanym prawym skrajem oryginalnej formy - wykorzystywano każdy skrawek oryginalnego papieru, z paska wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
50 PLN
4797

1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
250 PLN
4798

1945 Westerplatte, druk na pogiętym papierze - parka fałszywych znaczków ciętych z nadużytej formy z poz.5/6 - co odpowiada poz.23 i 28 oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
120 PLN
4799

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy, stempelek Falsum Schmutz.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
40 PLN
4800

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
40 PLN
4801

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja Wiatrowski.

Fi.374MK
Mi.407
50 PLN
SOLD
4802

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, wyjątkowo rzadka próba o nieco cieńszym papierze z wyjątkowo starannym drukiem charakterystycznym dla próbnych odbitek przed rozpoczęciem druku znaczków definitywnych, gdzie następuje stopniowe zużycie formy, gwarancja Schmutz, fotoatest Wysocki.

Fi.374P2
Mi.407U (Proof)
1 800 PLN
4803

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek cięty - nadużycie formy.

Fi.374nz FFi
Mi.407U FALSE
30 PLN
4804

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, fałszerstwo z nadużytej formy z pozycji 3, na odwrocie pieczątka FALSUM i opis Walocha.

Fi.374nz False
Mi.407U False
45 PLN
4805

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
4806

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
20 PLN
4807

1945 wydanie przedrukowe, list z Brzeska 31.XII.45 do Krakowa, frankatura wielokrotna znaczka za 1 zł. gwarancja Petriuk.

Fi.375
Mi.408
80 PLN
4808

1945 wydanie przedrukowe - 1 zł znaczek podstawowy z błędem na poz.68 "uszkodzone C i Z w POCZTA", list wysłany 4.3.1946 do Krakowa.

Fi.375 B, 377
Mi.408, 410 
50 PLN
4809

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł./50 gr. z nadrukiem odwróconym (Fi.600.-) i dodatkowo błędem nadruku "dwie dziurki w prawej belce", gwarancja Schmutz.

Fi.375 No B
Mi.408 
700 PLN
4810

1945 wydanie przedrukowe na Goznaku, unikalna próbna odbitka nadruku za 1 zł. z pięknie wykształconym błędem występującym od początku druku na wydaniu definitywnym na poz.30 "uszkodzenie prawego kwadratu", ta odbitka to dowód prawdziwości tej tezy, gwarancja.

Fi.375 P B
Mi.408 
600 PLN
4811

1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami znaczków typ I i II.

Fi.375, 376a I-II
Mi.408-9
35 PLN