Auction 97. WW2 foreign postage

2972

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta pocztowa wysłana 4.3 z miejscowości Wołoczyska do Lwowa, datownik odbiorczy.

200 PLN
2973

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, część na odpowiedź listownika wysłana 21.6 z Inowrocławia (podczas okupacji niemieckiej Hohensalza) do Stalagu IA, ładnie odciśnięty datownik nadawczy z wirnikiem propagandowym "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN", stempelek cenzora obozowego nr.42; na froncie jednowierszowy stempelek odbiorczy "-8. Jull 1941"; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

120 PLN
2974

1941 list polecony z Wielunia do Krosna, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN
2975

1941 kartka z Łucka (dzisiaj Ukraina) 20.3.41 do Sandomierza, stempel cenzury niemieckiej.

150 PLN
2976

1941 kartka z Równego Wołyńskiego wysłana 14.3.41 do Rzeszowa, stempel niemieckiej cenzury, bardzo ładny stan zachowania.

150 PLN
2977

1941 okupacja sowiecka, kartka ze Skałatu do Lwowa, radziecka całostka i stemple pocztowe.

200 PLN
2978

1942 Ziemie Zachodnie, znaczek na karcie pocztowej ostemplowany 16.12 kasownikiem okolicznościowym w Słupsku (Stolp) z okazji 200 rocznicy urodzin pruskiego marszałka Gebharda Blüchera; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.AnN9
Mi.520
50 PLN
2979

1942 Okupacja niemiecka, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list polecony wysłany 21.9.1943 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ukraine z Mikołajowa do Krakowa, dodatkowy stempel z godłem "DT Einsatzgruppe Rußland-Süd 244", kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.1, 15
200 PLN
2980

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 27.7 z Bielska do Krakowa, znaczek unieważniony stemplownicą automatyczną nr.1199 z nakładką reklamową "Gustav Molenda & Sohn" - typ opisany w 1 tomie katalogu J.Bochmanna na str.9, walor bardzo rzadko spotykany na Ziemiach Polskich, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.519
250 PLN
2981

1942 Ziemie Północne, list z Pęklewa (Panklau) wysłany 5.5 z miejscowości Kadyny (Cadinen) do Gdańska, znaczek unieważniony datownikiem CADINEN ELBING, koperta firmowa cegielni "C.Schmalfeldt & Co."; dobry stan zachowania.

Mi.788
100 PLN
2982

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 25.8 z Poznania do Krakowa ofrankowany czworoblokiem znaczków z dwoma błędami: "biała plama na uchu" (poz.38) występująca tylko w części nakładu i "kreska w D wyrazu HELDEN" (poz.45); datownik odbiorczy na odwrocie; wysoka wycena katalogowa - pojedyncze znaczki kasowane 170 euro!

Mi.812I, 812IV
400 PLN
2983

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 5.8 z Poznania do Krakowa, ofrankowany znaczkiem 9 Wyścig "Das Braune Band" z dużą dopłatą 42+108 Pf, na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.815
50 PLN
2984

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, list frankowany znaczkiem wydania przedrukowego, wysłany 31.12 z Poznania do Warszawy.

Mi.825
30 PLN
2985

1942 Okupacja niemiecka w Rosji - Psków, Niemiecki Czerwony Krzyż, blok (114x154) na papierze białym, bez znaku wodnego z nadrukowanym emblematem Czerwonego Krzyża, skasowany 17.4.42; bardzo dobry stan zachowania (Mi.800 euro).

Mi.Bl.4Z
1 200 PLN
2986

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine" - ilustrowana karta pocztowa wydania przedrukowego na papierze żółtym, ostemplowana okolicznościowo 11.1 w Równem Wołyńskiem; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P5b/01
60 PLN
2987

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, komplet dwóch kart pocztowych prywatnego nakładu wydanych z okazji wystawy filatelistycznej w Łodzi pod auspicjami Stowarzyszenia Niemieckich Zbieraczy tzw."Kraju Warty", ostemplowane okolicznościowo 13.VI w Łodzi (lewa karta z minimalnymi śladami po taśmie klejącej, prawa punktowy ubytek papieru na części do korespondencji).

Mi.PP156C5/01-2
120 PLN
2988

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, telegram o sygnaturze E.Z.3.40 w kopercie o wymiarach 160x116 mm - sygnatura H.K.5.41, wysłany 10.9 z Poznania do Bydgoszczy, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
2989

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, okręg Białystok (Bezirk Bialystok), znaczek urzędowy za 8 fen skasowany 6.1 datownikiem BIALYSTOK.

Fi.AnNU18
30 PLN
2990

Fi.OkN1-20
100 PLN
2991

1943 list firmowy z Rygi opłacona znaczkiem dla terenów pod zarządem komisariatu Rzeszy "Ostland".

Fi.OkN8
80 PLN
2992

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", karta pocztowa III Rzeszy za 6 Pf. z nadrukiem OSTLAND, czysta.

Fi.OkNCp2
Mi.P2
50 PLN
2993

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, widokówka wysłana 07.12 z Bydgoszczy (Bromberg) do Łodzi; znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Mi.785
40 PLN
2994

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, znaczek wydany z okazji 100. rocznicy urodzin Roberta Kocha skasowany 11.12 stemplem okolicznościowym (data urodzin) w Wolsztynie (Wollstein), co ciekawe znaczek wprowadzono oficjalnie do obiegu dopiero 25.I.1944.

Mi.864
60 PLN
2995

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, list urzędowy wysłany 26.10 z Brzeźna (Briesen) do miejscowości Myśliwiec (Michelsfeld).

30 PLN
2996

1943 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 21.7. z biura burmistrza Bydgoszczy do Wrocławia; wyraźnie odciśnięta frankatura mechaniczna z propagandowym tekstem "Bromber/ die Industriestadt im/ Deutsche Osten/ Binnenhafen und/ handelszentrum" (Bydgoszc miasto przemysłowe na Niemieckim Wschodzie, port śródlądowy i centrum handlowe), przesyłka niedoręczona i zwrócona do nadawcy; pieczęć wpływu magistratu wrocławskiego z 26.JUL.; ślady archiwizacji.

60 PLN
2997

1944 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 16.10 z miejscowości Dąbrówka Mała (Eichenau Kr.Kattowitz) do miejscowości Wojków - obecnie dzielnicy Kowar, datownik odbiorczy na odwrocie Hohenwiese über Schmiedeberg; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.AnN31, AnN42
Mi.794, 827
50 PLN
2998

1944 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, okręg Białystok (Bezirk Bialystok), znaczek za 12 fen skasowany 15.3 datownikiem GRAJEWO.

Fi.AnN42
40 PLN
2999

1944 Ziemie Zachodnie, widokówka wysłana 21.12 z miejscowości Küstrin (Kostrzyn) do Luckenwalde.

Mi.785
40 PLN
3000

1944 Obszary anektowane przez Niemcy, widokówka (krowy) wysłana 4.4 z Bydgoszczy, znaczek skasowany wirnikiem reklamowym; zwraca uwagę ciekawa data wysyłki 4.4.44.

Mi.785
50 PLN
3001

1944 Ziemie Zachodnie, karta wydania przedrukowego, wysłana 25.5 z Wrocławia do Pragi.

Mi.P244A
40 PLN
3002

1944 Okupacja niemiecka Holandii, list wysłany 22.V za pośrednictwem Deutsche Dienspost Niederlande z Amsterdamu do Gdańska, znaczek skasowany niemym wirnikiem nadawczym, dodatkowy stempel "DURCH DEUTSCHE DIENSPOST NIEDERLANDE"; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

80 PLN
3003

1944 list urzędowy z Hohensalza - Inowrocławia.

40 PLN
3004

1944 przekaz paczkowy z Groß Tuchen (Tuchomie) do Niemiec.

50 PLN
3005

1945 Ukraina Zakarpacka, znaczki dwóch wydań naklejone na kopertę przygotowaną do ostemplowania, wycena katalogowa: znaczki czyste Mi.190.- znaczki kasowane Mi.245.-; dobry stan zachowania.

Mi.79A, 80A, 81-84
100 PLN
3006

1945 kartka od Polaka z Olszanki okręg Saratowski (Rosja) 27.8.45 do rodziny w Rudnikach na Litwie w gminie Soleczniki, okręg wileński, prawdopodobnie od jeńca obozy pracy przymusowej, stempel radzieckiej cenzury wojskowej.

250 PLN
8666

1942 Okupacja wysp Kanałowych - Guernsey, list opłacony znaczkami wydania definitywnego przesłany miejscowo 21.XII; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.1, 2
120 PLN