Auction 96. Inter-war Poland 1919-1939

36876

1919 Sejm Ustawodawczy, 10 fen - frankatura mieszana, list wysłany 4.I.1920 z Poznania do Berlina; dla przesyłek zagranicznych frankowanych znaczkami tego wydania, katalog Fischer stosuje duże dopłaty (+200% do ceny znaczka na liście).

Fi.107, 87B
Mi.123, 103
80 PLN
36877

1919 Sejm Ustawodawczy, cztery czworobloki prób z drukiem drugostronnym, za 1 mk. podwójnym (Fi.3200.-), gwarancja Schmutz.

Fi.107, 108, 111, 113
Mi.123, 124, 127, 129
3 200 PLN
36878

1919 Sejm Ustawodawczy, skrócona seria na kopercie miejscowego listu wartościowego, ostemplowana 19.III.1920 w Poznaniu, znaczek za 10 fen na papierze prążkowanym pionowo(!), znaczek za 15 fen na papierze prążkowanym poziomo (uszkodzony); ze zbiorów J.Falkowskiego.

Fi.107-09, 111-13
Mi.123-25, 127-29
40 PLN
36879

Fi.107-13
Mi.123-29
25 PLN
36880

1919 kartka z Koła do Włocławka, widokówka z Warszawy z widokiem mostu Śląsko - Dąbrowskiego przed i po zburzeniu.

Fi.108
80 PLN
36881

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, znaczek za 15 fen. bez perforacji pionowej po prawej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.108 MK2
Mi.124Ur
100 PLN
36882

1919 Sejm Ustawodawczy - Premier Ignacy Paderewski i Marszałek Józef Piłsudski, rzadkie próby znaczków za 15 i marginesowa za 25 f. w kolorach odwrotnych od definitywnych znaczków (Fi.3100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.108 P1, 111 P4
Mi.124, 127
3 200 PLN
36883

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, próba znaczka za 15 fen. w kolorze karminowym, drugostronnie zadukowana (Fi.200.-), gwarancja Schmutz.

Fi.108 P5
Mi.124
200 PLN
36884

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym.

Fi.108P5
381 PLN
36885

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na kartonie, powierzchnia lekko odbarwiona w rogu poza rysunkiem znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P2
Mi.125
800 PLN
36886

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt MK
Mi.125
150 PLN
36887

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, niegumowana makulatura znaczka za 20 fen. z drukiem podwójnym oznaczona w katalogu Fischera jako próba.

Fi.109P4
Mi.125DD
270 PLN
36888

Fi.109nz/P3
Mi.125
400 PLN
36889

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, czworoblok gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.1760.-), w przeciwieństwie do podwójnego druku na cienkim białym niegumowanym papierze dość rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.110 nz
Mi.126
1 600 PLN
36890

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, marginesowa parka makulatury prób znaczków za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja.

Fi.110 P4 Dpt MK
Mi.126
300 PLN
36891

1919 Sejm Ustawodawczy - Józef Piłsudski, czworoblok znaczków za 25 fen. całkowicie bez perforacji poziomej.

Fi.111 MK1
720 PLN
36892

1919 Sejm Ustawodawczy - marszałek J.Piłsudski, parka znaczków za 25 fen., oba bez perforacji pionowej po prawej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111 MK2
Mi.127Ur
180 PLN
36893

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, niekatalogowana parka ciętych znaczków za 50 fen. o podwójnym druku; katalogowana jest próba P2 - podobna, ale niegumowana i drukowana na cienkim białym papierze, bardzo ładny stan, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.112 nz Dp
Mi.128 U
480 PLN
36894

Fi.112P2
Mi.128DD
250 PLN
36895

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowy czworoblok znaczków za 1 mk. z przesuniętym ząbkowaniem poziomym - takie jednostkowe przesunięcia perforacji (tylko na jednym poziomie, a dalej znowu normalnie) są rzadkie, piękny stan, gwarancja i opis każdego znaczka "szeroko przeząbkowany" lub "wąsko przeząbkowany" Schmutz.

Fi.113 MK
Mi.129
400 PLN
36896

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowy znaczek za 1 mk. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem, lekki ślad podlepki nad marginesem, gwarancja i opis Schmutz..

Fi.113 MK1
Mi.129Uu
250 PLN
36897

Fi.113P3
Mi.129
350 PLN
36898

Fi.114
180 PLN
36899

1919 znaczki stemplowane kasownikiem Glinnika Maryampolskiego.

Fi.114
60 PLN
36900

1919 wydanie krakowskie, polecona całostka z Sołotwiny do Stanisławowa, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie.

Fi.Cp16IIx, 75B, 76A
100 PLN
36901

1919 UNIEJÓW - karta pocztowa wysłana 24.9 z Uniejowa do Otwocka, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - dwuobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "*a*", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp24
100 PLN
36902

1919 kartka z Chyrowa (dzisiaj na Ukrainie) 31.8.19 do Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie i Krakowie "K8".

Fi.Cp25
80 PLN
36903

1919 kartka ze Lwowa 22.7.19 do Lublina, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp25
25 PLN
36904

1919 kartka z Krakowa 22.1.19 do Lwowa, stempel "Wolne od cenzury".

Fi.Cp25
80 PLN
36905

1919 kartka z Szczawna 29.8.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp25
40 PLN
36906

1919 Kresy, kartka z Drohobycza 30.10.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp25
40 PLN
36907

1919 prekursory, kartka z Jarosławia do Przemyśla na dana 1.01.19 opłacona znaczkami austriackimi mającymi moc obiegową do 20 stycznia 1919.

100 PLN
36908

90 PLN
36909

1919 kwiecień kartka miejscowa z Poznania opłacona jeszcze znaczkiem niemieckim ostemplowana również niemieckim datownikiem mimo, że po zakończeniu zwycięskiego powstania wielkopolskiego w lutym 1919 roku Polacy przejęli administrowanie miastem.

70 PLN
36910

1919 prekursory, OPASKA GAZETOWA wysłana z Poznania 27.6.19 do Lwowa opłacona niemieckim znaczkiem za 5 fen., niemiecki kasownik POSEN W, stempelek "Administracja Kuriera Poznańskiego", rzadkie.

300 PLN
36911

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH".

100 PLN
36912

1919 (?) NA FLOTĘ POLSKĄ - cegiełka za 1 markę (revenue) wydana staraniem Koła Polek.

80 PLN
36913

1919 znaczki fiskalne magistratu Proszowic.

80 PLN
36914

40 PLN
36915

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH", bardzo ładny stan zachowania.

100 PLN