Auction 96. Local postage 1918-1919

35950

Fi.18
70 PLN
35951

Fi.18
90 PLN
35952

Fi.19
120 PLN
35953

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze czerwonym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

100 PLN
35954

Fi.24-33
400 PLN
35955

1918 Kalisz - wydanie II, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" stempelkiem gumowym o wymiarach 16x24 mm, znaczki za 20 f. w dwu odmianach koloru, brak jedynie wartości 40 f., wyjątkowo piękny stan, gwarancja Perzyński.

Fi.16-23, 25
800 PLN
35956

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

Fi.29
50 PLN
35957

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

Fi.30
50 PLN
35958

1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, piękny stan zachowania; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.36No + 36
400 PLN
35959

1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze jasnoniebieskim z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, ładny stan; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.42aNo + 42
400 PLN
35960

1918 Kalisz IV, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk odwrócony i normalny na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, poza lekkimi śladami przywarcia znaczka za 10 fen. ładny stan zachowania; bardzo ceniona gwarancja Perzyński.

Fi.49No + 49
240 PLN
35961

1918 Olkusz, czysty znaczek za 1 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", cień śladu po podlepce, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.53a No
300 PLN
35962

1918 Olkusz, czysty znaczek za 2 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", bardzo ładny stan, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.54 No
400 PLN
35963

1918 Kalisz, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem typu 1 na znaku opłaty za 7½ i w położeniu odwróconym na znaczku za 2½ fen. - te nadruki wykonano bezpośrednio na przygotowanej do sprzedaży jako zwykła karcie - taryfa 10 fen.; po 25.XI poprzez doklejenie przedrukowanego znaczka za 30 fen. przerobiono ją na poleconą tj. dofrankowano do taryfy 40 fen., co unikalne w tym egzemplarzu doklejony znaczek też miał nadruk w położeniu odwróconym - niedawno opisywane w Przeglądzie Filatelistycznym; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie niewielkie ślady po podlepkach); gwarancja.

2 000 PLN
35964

Mi.185-89, 194-99, 221-24
900 PLN
35965

1918 Rozwadów, parka znaczków austriackich za 5 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł" w położeniu tete-beche (odwróconym i normalnym), czysta bez gumy, gwarancja Krawczyk.

Mi.186
200 PLN
35966

1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 12 hal. z ciekawym fałszerstwem lokalnego nadruku "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan.

Mi.189
40 PLN
35967

1918 Myślenice, narożny znaczek gazetowy za 2 h. z odwróconym lokalnym nadrukiem typu IIIa, bez gumy, sygnowany T, gwarancja Krawczyk.

Mi.212
200 PLN
35968

1918 Myślenice, znaczek gazetowy za 6 h. z częściowo suchodbitym lokalnym nadrukiem typu IIIa, na oryginalnym wycinku z gazety; unikalne użycie znaczka gazetowego (w dodatku z błędem nadruku) zgodnie z jego wynikającym z nazwy przeznaczeniem; sygnowany Toll, gwarancja Krawczyk.

Mi.214
1 000 PLN
35969

1918 Myślenice, całostka z nadrukiem prywatnej inicjatywy.

160 PLN
35970

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.

45 PLN
35971

1918 Sieradz, kartka o charakterze filatelistycznym z znaczkami z lokalnym nadrukiem Sieradza.

72 PLN
35972

20 PLN
35973

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.

100 PLN
35974

60 PLN
35975

60 PLN
35976

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.

35 PLN
35977

1918 Grodzisk urząd pocztowy, znaczek z nadrukiem lokalnym unieważniony b. wyrażnym kasownikiem prowizorycznym.

140 PLN
35978

1918 Grodzisk, znaczek z nadrukiem lokalnym.

10 PLN
35979

1918 Skierniewice, znaczki z nadrukiem lokalny na wycinkach.

120 PLN
35980

Fi.1, 5
450 PLN
35981

1919 KOWEL - znaczki ukraińskie z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska" i nowa wartość "30 fen." lub "50 fen." na wycinku z oryginalnej przesyłki (koperta), które wysyłano zwykle do Lublina lub Chełma; znaczki unieważniono jednowierszowym kasownikiem prowizorycznym "KOWEL", data nadania 21.VIII.19 wpisana odręcznie pod znaczkami; połówka koperty z pięcioma znaczkami tego rzadkiego wydania oferowana jest na karcie eksponatu wystawowego; ogółem sprzedano - znaczka za za 30 fen./30 szag. w kolorze jasnoniebieskim 800 szt., za 50 fen./15 kop. 325 szt., za 50 fen./50 szag. 1000 szt., za 50 fen./1 rub. 250 szt. a za 50 fen./20 hryw. tylko 110 szt.; gwarancja, opis na odwrocie i fotoatest Krawczyk.

Fi. 1a, 2, 4, 5, 6
6 000 PLN
35982

1919 Bochnia, znaczek za 25/15 h. z lokalnym nadrukiem "Bochnia / Poczta Polska / gwiazdka / 25" (Fi.2000.- na podlepce), projekt unarodowionych przedrukami znaczków powstał na polecenie władz samorządowych Bochni, ostatecznie po dyskusjach do obiegu nie weszły, od początku znane były wartości 15/20 i 25/15 h., czysty bez gumy z lekkim śladem przedwojennej sygnatury SK, na życzenie gwarancja.

2 400 PLN
35983

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 402 sztuk, gwarancja Schmutz.

600 PLN
35984

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, gwarancja Schmutz.

180 PLN
35985

140 PLN
35986

1919 Skałat, znaczek 40 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT" (nakład 651 szt.), piękny stan zachowania, sygnowany, gwarancja Schmutz.

700 PLN
35987

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 200 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.19
800 PLN
35988

1919 Skałat, zestaw fałszerstw (Fälschungen, fakes) wykonanych niedługo po przedruku znaczków oryginalnych, charakterystyczne nierówne i niestarannie centrowane nadruki, praktycznie wszystkie znaczki ze stempelkiem A. Szczerbana ze Lwowa, materiał porównawczy.

Fi.FALSE
220 PLN
35989

1919 SUWAŁKI - NAJWCZEŚNIEJSZA DATA UŻYCIA PROWIZORYCZNEGO STEMPLA OPŁATY, list wysłany z Suwałk do Warszawy, którego opłacenie udokumentowano stemplem "POCZTA POLSKA / Orzeł / St.Suwałki 40 groszy", na odwrocie datownik odbiorczy WARSZAWA 1 z wyróżnikiem aVII* z dnia 3-2-19, koperta firmowa "EISENWARENHANDLUNG J.BOTKOWSKI SUWALKI, Marktplatz 21" z polskimi dopiskami "Suwałk" i "Rynkowa ul.21"; całość na karcie wystawowej; bardzo dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja Schmutz.

Prof.J.Auleytner w swoich dwóch artykułach zamieszczonych w Filateliście 02.2008 i 02.2010 opisał przesyłki opłacone znaczkami PP/GGW z dni 8-10.II.1919, gdzie powyższy stempel zastosowano jako kasownik prowizoryczny; po wyczerpaniu zapasu znaczków od 11.II.1919 powrócił on do roli stempla opłaty gotówkowej; oferowany walor jest wcześniejszy o co najmniej 8-9 dni od opisywanych przypadków i poprzedza okres opłacania listów znaczkami!

10 000 PLN