The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 96. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35825

1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej w doskonałym stanie, katalog Fischer 300,-.

Fi.Cp2
150 PLN
SOLD
35826

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), jeden znaczek z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
180 PLN
35827

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.100.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB 
90 PLN
35828

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
240 PLN
35829

1916 Warszawa, seria pomnikowa wydania niedoszłego do obiegu, gwarancja i opis kolorów Schmutz.

Fi.III-VIA
160 PLN
35830

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.120 euro, Fi.200.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem; delikatne ślady podlepek.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
180 PLN
35831

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
360 PLN
35832

1916 Warszawa seria pomnikowa, dwa czworobloki arkuszowych prób znaczka za 2 gr. w kolorze brunatnym bez tła na papierze szarym średnim; co bardzo ciekawe druga z abklatschem lekko przesuniętym poziomo w stosunku do rysunku podstawowego, gwarancja i opis (III-P24) Schmutz.

Fi.III P6
3 600 PLN
35833

1916 Warszawa, litograficzna próba znaczka za 2 gr. w kolorze brązowym, bez tła, na szarym papierze, egzemplarz gumowany bez podlepki ani jej śladu, dotąd niekatalogowana jako gumowana; gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.III P6
1 200 PLN
35834

1916 Warszawa, próby znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym na różnych papierach, trzeci znaczek z drobnym powierzchniowym ubytkiem papieru po podlepce, gwarancja.

Fi.IIP, VP, VIP
480 PLN
35835

1916 Warszawa, znaczek cięty z niedopuszczonej do obiegu serii pomnikowej za 6 gr. z drugostronnym, przesuniętym w pionie, drukiem konturu znaczka, lekki ślad podlepki.

Fi.IVA
Mi.IVB
40 PLN
35836

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.IVA
30 PLN
35837

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.VA
30 PLN
35838

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
35839

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 25.XII.1916-21.I.1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
SOLD
35840

1916 Dąbrowa, znaczki poczty magistratu Dąbrowy, podlepki.


100 PLN
35841

1917 Wilno, karta pocztowa wysłana 20.11 z Lipawy (Libau) do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek cenzury lipawskiej i owalna kaszetka nadawcy; rzadki walorów w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
1 600 PLN
35842

1917 Przedbórz, I wydanie, piękna marginesowa seria cięta z pełną oryginalną gumą (Fi.1400.-), znaczek za 2 gr. typu 5, za 4 gr. typu 1, gwarancja i opis Jungjohann BPP.

Fi.1-2A
Mi.1-2B
1 600 PLN
35843

1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, próba za 2 gr. w kolorze pomarańczowym typ 4, gwarancja Krawczyk; próba za 2 gr. w kolorze zielonym typ 4, gwarancja Rachmanow, Krawczyk; próba za 4 gr. w kolorze brązowym typ 5, gwarancja Behrens, Petriuk BPP; próba za 4 gr. w kolorze oliwkowym typ 5, sygnowana Rachmanow, gwarancja Schmutz, zachowane w bardzo ładnym stanie.

Fi.1-2A P1, P2
2 000 PLN
35844

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
35845

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
320 PLN
35846

1917 Przedbórz, I wydanie, list (druki) wysłany 18.12 z Warszawy do Przedborza, pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej za 2 gr w typie 4 skasowanym 23.XII datownikiem austriackiego urzędu etapowego "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSKIE", fioletowy stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

I wydanie, list wysłany 12.12 z Warszawy do Przedborza, pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr w typie 3 skasowanym 18.XII datownikiem austriackiego urzędu etapowego "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSKIE", odciśniętym dodatkowo na odwrocie, fioletowy stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; na karcie albumowej.

Fi.1B, 2B
800 PLN
35847

1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 2 gr. w kolorze karminowym - typ 8 z dwoma międzypolami, po prawej i na dole, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
Mi.2A 
600 PLN
35848

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
100 PLN
35849

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 2.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -3. FEB 1917, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2Ib
300 PLN
35850

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście wysłanym 30.1 z Augsburga, czerwony stempelek niemieckiej cenzury w Poznaniu; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2a
150 PLN
35851

1917 Częstochowa, widokówka (Kowel) wysłana 16.V z austriackiej poczty polowej 203 do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w kolorze fioletowym; pieczęć formacyjna "4.A.K. (Qu.Abt.) Expositur Feldpost 203 PLATZKOMMANDO", stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2a
250 PLN
35852

1917 Częstochowa, karta pocztowa "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 3.9 z Częstochowy do więzienia w Radomiu i zwrócona do nadawcy; 12.IX przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., a także dodatkowy stempelek pomocniczy "Annahme verweigert" (odmowa odbioru); walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2l+IVa, 6
1 200 PLN
35853

1917 Łódź, frankatura mieszana dwóch wydań "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - widokówka datowana 19.IV w miejscowości Praszka przez członka personelu Biura Zaciągu Wojska Polskiego, wysłana 20.4 z Wielunia do Łodzi, doręczona przez pocztę miejską do adresata 22.4 - niedziela! stempelek LFF w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.3a
120 PLN
35854

1917 Łódź, karta pocztowa wysłana 16.8 z Poznania do Łodzi, 18.8 doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, stempelek poczty doręczeniowej w kolorze czerwonym, przesyłka cenzurowana w Poznaniu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

list wysłany 5.12 z Warszawy do Łodzi, tego samego dnia doręczony przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, stempelek poczty doręczeniowej w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania; gwarancja; na karcie albumowej.

Fi.3a
500 PLN
35855

1917 Łódź, widokówka wysłana 22.8 z Düsseldorfu, ładnie odciśnięty liliowy stempelek Poczty Miejskiej, przesyłkę doręczono 27.8; stempelek cenzury w Poznaniu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.3b
200 PLN
35856

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 1.11 z Warszawy do Sosnowca, doręczona przez pocztę miejską następnego dnia, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 2.NOV.1917; walor doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4c
500 PLN
35857

1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, bardzo rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 groszy, dziurki po archiwizacji.

Fi.5b
2 500 PLN
35858

1917 Łódź, kartka z Częstochowy 3.10.17 do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej.


120 PLN
35859

1917 Warszawa, karta żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
SOLD
35860

1917 Warszawa, karta żywnościowa ważna w okresie 19.II-18.III; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
SOLD
35861

1917 Mińsk Litewski, znaczek kwestarski - cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
35862

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
35863

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
35864

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
320 PLN