The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 96. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39211

1944 BILET DO TEATRU OBOZOWEGO - na miejsce 70, podzielony na dwie numerowane części, wystawiony imiennie dla rotmistrza Antoniego Pieściuka z 25 pułku Ułanów Wielkopolskich, na spektakl "Pani Ministrowa" autorstwa Branislava Nusica; co ciekawe bilety teatralne były rozprowadzane za pośrednictwem Poczty Obozowej, a jako formularzy biletowych używano całostek, przy wejściu do teatru oddzierano połowę biletu, zniszczone w ten sposób całostki nie były atrakcyjnym przedmiotem kolekcjonerskim i w miarę upływu lat prawie wszystkie wyrzucono; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, ocalały jedynie dlatego, że nie został wykorzystany; gwarancja.

Fi.Cp8yII
1 800 PLN
SOLD
39212

1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); przesłana 20.VII z pełną treścią na odwrocie; dobry stan zachowania (u góry poziome zagięcie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp17II
400 PLN
SOLD
39213

1944 Syrena - SUCHE TŁOCZENIE NAPISU "POCZTÓWKA" - karta obozu IIE z czerwonobrązowym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" z niespotykaną usterką - dodatkowym suchym tłoczeniem napisu "POCZTÓWKA" wykonanym właściwą matrycą drukarską poniżej i lekko ukośnie w stosunku do prawidłowo wydrukowanego napisu "POCZTÓWKA"; opis - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); idealny stan zachowania; gwarancja i opis (17IIB) Schmutz.

Fi.Cp17IIB
1 600 PLN
39214

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o szarobrązowym znaku opłaty, format 54x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; wysłana 16.VII; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18
200 PLN
SOLD
39215

1944 Dni Morza, karta pocztowa ze szczątkowym podwójnym drukiem znaku opłaty, szczególnie mocno widocznym w jego dolnej części (napis OBOZU), nieopisany do tej pory błąd; bardzo dobry stan zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp19
300 PLN
39216

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
39217

1944 całostka z obiegu obozowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp22
110 PLN
39218

1944 Herby miast, zestaw 4 kart z obiegu: Wilno + 3 Kraków z różnymi kolorami znaku opłaty (brunatnym, oliwkowym, szarym); bardzo dobry/ dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp22a, 24, 25, 26
400 PLN
39219

1944 herby miast, całostka z usterką "kamień na ramce nad głową", gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp22b
100 PLN
39220

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp24
40 PLN
39221

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
39222

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, datowana 23.XII, znak opłaty skasowany trzywierszowym stempelkiem okolicznościowym "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego - autora fundamentalnego opracowania dotyczącego poczt w polskich obozach jenieckich - stosowano w ciągu kilku zaledwie godzin!!! bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp25
200 PLN
39223

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
40 PLN
39224

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
39225

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp26
40 PLN
39226

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
39227

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
250 PLN
39228

1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
1 000 PLN
39229

1944 Wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
300 PLN
39230

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; prawidłowo użyty pocztowo - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach dość rzadko, gwarancja.

Fi.bl.3
1 250 PLN
39231

1944 wystawa filatelistyczna "Neubrandenburg", blok ze stemplem wystawy i stempelkiem okolicznościowym olimpijskim.

Fi.bl.3
500 PLN
39232

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, gwarancja Perzyński.

Fi.bl.3
1 000 PLN
39233

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; prawidłowo użyty pocztowo - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym i co bardzo ciekawe, dopiero następnego dnia; obok dostawiono stempel ozdobny z następnego dnia "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3", dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach dość rzadko, blok na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
1 250 PLN
39234

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.25000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
5 000 PLN
39235

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie (Fi.400.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
360 PLN
39236

1944 rocznica obrony Warszawy, blok stemplowany na marginesie stemplem z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
250 PLN
39237

1944 rocznica obrony Warszawy, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie (Fi.250.-), zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie oba znaczki opłaty z bloku są czyste, piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.bl.7
250 PLN
39238

1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci króla Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8
300 PLN
39239

1944 500. rocznica bitwy po Warną, blok, gwarancja.

Fi.bl.8
320 PLN
39240

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok typu I oryginalnie kasowany - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja.

Fi.bl.8I
250 PLN
39241

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, rzadszy bez datownika na marginesie - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja i opis.

Fi.bl.8I
400 PLN
39242

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok w dwóch odmianach z różną perforacją znaczka, gwarancja jeden Schmutz, drugi Falkowski.

Fi.bl.8I, 8II
400 PLN
39243

1944 banknot obozowy o nominale 10 groszy, emitowany przez Bank Obozowy, fioletowa pieczątka banku; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
39244

1944 kartka z oflagu IID w Gross Born do Warszawy.


15 PLN
39245

1944 rocznica obrony Warszawy, znaczek z bloku bez gumy, gwarancja z G.


100 PLN
39246

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, marginesowy znaczek za 20 gr., gwarancja Schmutz.

Fi.29
60 PLN
39247

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, narożnikowy znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.29
60 PLN
39248

1945 tydzień ziemi Czerwińskiej, gwarancja Schmutz.

Fi.29
50 PLN
39249

1945 Tydzień Ziemi Czerwińskiej, gwarancja Schmutz.

Fi.29
50 PLN
39250

1945 znaczek dopłaty nie wprowadzony do obiegu, większość nakładu uległa zniszczeniu, stemplowany niezwykle rzadki, gwarancja Schmutz.

Fi.D1
1 700 PLN