The auction will end on 13.07.2020
The auction ends in:

Auction 96. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
43529

1912 Bawaria, specjalna ilustrowana okolicznościowa karta lotnicza przedstawiająca młodą parę lecącą w skrzydlatej karocy nad Monachium, dofrankowana i przesłana 4.10 pocztą lotniczą z Monachium do Włoch, datownik odbiorczy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.PF15-02/b
600 PLN
43530

1918 list poczty lotniczej na trasie Lwów - Wiedeń nadany 18.IV.18, na odwrocie stempel odbiorczy.


160 PLN
43531

1923 Syria, list lotniczy, ofrankowany serią wydania przedrukowego, z dopiskiem "par Avion militarie", wysłany 15.11 z Damaszku do Souieda, na odwrocie datownik odbiorczy; koperta pionowo zgięta.


Mi.202-05I
500 PLN
43532

1924 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło i Skrzydła, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze zielonym, rzadszy.

Fi.12
30 PLN
SOLD
43533

1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką.

Fi.3B
50 PLN
43534

1925 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.15
20 PLN
SOLD
43535

1925 "AERO" pierwszy lot Warszawa - Poznań, list lotniczy przesłany 22.VI z Warszawy do Poznania; specjalny dodatkowy fioletowy stempel "PIERWSZY LOT"; lotem tym przesłano zaledwie 32 sztuki poczty!!! na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.38a
4 000 PLN
43536

1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek bez gumy.


150 PLN
43537

1925 Warszawa - Kopenhaga "AEROLOT", parka pozioma nalepek wydanych przez Polską Linię Lotniczą "Lot" do przesyłek pocztowych przesłanych pierwszym lotem próbnym z Warszawy do Kopenhagi; sama nalepka jest już dosyć rzadka, a w parce bardzo rzadka; doskonały stan zachowania, na życzenie kopia fotoatestu na taką nalepkę Korszeń;

Firma "AEROLOT" planując otwarcie nowego połączenia na trasie Gdańsk–Malmö– Kopenhaga w sierpniu 1925 zakupiła trzysilnikowy wodnosamolot Junkers G 23W dla 9 pasażerów, po lotach próbnych jednak zrezygnowano z tego zamiaru i samolot zwrócono do wytwórni.


800 PLN
43538

1926 list z Zawodów Balonów Wolnych, przewieziono balonem "Warszawa", brak jednego znaczka na odwrocie.

Fi.1d
200 PLN
43539

1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 2 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych - Fi. cena amatorska, Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali cena amatorska, lekko przesunięty rysunek z pełna oryginalna gumą.

Fi.7
1 000 PLN
43540

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
20 PLN
43541

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
20 PLN
43542

1927 LOPP, Warszawa znaczek składkowy, granatowy za 50 gr (rozmiar 19x29,5 mm), czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.23
30 PLN
43543

1927 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 + 10 + 30 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 28.VI z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do Argentuil we Francji, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł, podczas gdy prawidłowa opłata wynosiła 1,40 zł (60 gr list II klasy + obowiązkowa dopłata lotnicza za ekspres 80 gr); brakującą kwotę 40 gr pobrano od nadawcy gotówką - stempelek "POBRANO/PERÇU zł... gr..." z dopisaną kwotą; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.219, 220, 223
Mi.227, 228, 231
300 PLN
43544

1927 Łotwa, list lotniczy wysłany 23.VI z Rygi do Paryża, ofrankowany serią wydania przedrukowego w parkach, dodatkowa nalepka lotnicza, na odwrocie stempelek DERULUFT-RIGA z napisem łacińskim i grażdanką.


Mi.100-102 
400 PLN
43545

1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, nowodruki specjalnych nalepek dla przesyłek balonowych, przesłanych dwoma polskimi balonami w czasie tych zawodów, nalepki w pierwszej kolumnie przeznaczone dla balonu "Warszawa", w drugiej dla balonu "Lwów", łączny nakład oryginalnych nalepek wynosił 352 sztuki z czego 48 sztuk nieząbkowanych, każdy z balonów zabrał do swojej gondoli po 50 kart w tym 10 z nalepkami nieząbkowanymi; oferowane tu nieząbkowane nowodruki sporządzono w kolorze ceglastym na białym, grubym papierze; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


1 000 PLN
43546

1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, nowodruki specjalnych nalepek dla przesyłek balonowych, przesłanych dwoma polskimi balonami w czasie tych zawodów, nalepki w pierwszej kolumnie przeznaczone dla balonu "Warszawa", w drugiej dla balonu "Lwów", łączny nakład oryginalnych nalepek wynosił 352 sztuki z czego 48 sztuk nieząbkowanych, każdy z balonów zabrał do swojej gondoli po 50 kart w tym 10 z nalepkami nieząbkowanymi; oferowane tu nieząbkowane nowodruki sporządzono w kolorze czarnym na białym, grubym papierze; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


600 PLN
43547

1927 czworoblok winietek balonowych dla przelotu balonami "Warszawa" i "Lwów".


250 PLN
43548

1928 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łuck, Wołyński Komitet Wojewódzki LOPP - samolot, Na budowę lotnisk i hangarów na Wołyniu, kasowany znaczek za 10 gr. w kolorze niebieskim.

Fi.6
80 PLN
43549

1928 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Białystok - samolot, Na budowę lotniska w Białymstoku, czworoblok czystych znaczków za 5 gr., rzadki, piękny stan zachowania.

Fi.10
408 PLN
SOLD
43550

1928 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło, znaczek kasowany za 50 gr. w kolorze czerwonym.

Fi.25
50 PLN
43551

1928 list lotniczy ze Lwowa do Warszawy, znaczek skasowany 7.IX datownikiem okolicznościowym "LWÓW TARGI WSCHODNIE" z wyróżnikiem "a" (Myślicki 21 006), dodatkowe stemple lotnicze: lwowski "POCZTA LOTNICZA/ POSTE AÉRIENNE" i warszawski odbiorczy ramkowy "Nadeszła pocztą lotniczą"; datownik odbiorczy Warszawa 19 Port Lotniczy z 8.IX; walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.280.-).

Fi.64
200 PLN
43552

1928 Warszawa - Wenecja, list lotniczy przesłany 18.IX liniami "AEROLOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "I-VOL POSTAL Warszawa -Venezia."; lotem tym przesłano zaledwie 55 sztuk poczty!!! na odwrocie datownik odbiorczy z 19.9 i stempelek "NON RECLAME"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.66
700 PLN
43553

1929 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Poznaniu, balon "Warszawa" pilotowany przez por.Franciszka Hynka, karta z nalepką z tekstem polskim z nadrukiem "Międz. Zawody Balonowe" przewieziona na trasie Poznań - Termsdorf k.Berlina, do polskiej frankatury doklejony znaczek niemiecki, oba unieważnione datownikiem Teupitz koło Teltow z datą 17.8.1929; podpis pilota por.Hynka na froncie; niezwykle rzadki walor - przewieziono jedynie 50 sztuk poczty!!! wysoka wycena katalogowa (Fi.3500,-); dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.4d
2 800 PLN
43554

1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - Alegoria lotnicza, znaczek za 5 gr. w kolorze żółtym, zdjęty z listu.

Fi.36
10 PLN
43555

1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - Alegoria lotnicza, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze zielonym.

Fi.37
20 PLN
43556

1929 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.39
20 PLN
43557

1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, przewieziono 210 listów, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.81
160 PLN
43558

1929 Warszawa - Katowice, list lotniczy przesłany 8.I liniami "LOT" do, specjalny dodatkowy fioletowy stempel "LOT-I-VOL WARSZAWA-KATOWICE"; lotem tym przesłano 210 przesyłek; dobry stan zachowania - koperta ukośnie zgięta (Fi.250.-).

Fi.81
150 PLN
43559

1929 list z pierwszego lotu na trasie Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, przewieziono 150 sztuk takich przesyłek.

Fi.93c
260 PLN
43560

1929 LOT, otwarcie linii lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, dodatkowy fioletowy stempelek z trasą lotu i napisem "I Lot Bydgoszcz - Katowice", lotem tym przewieziono 150 przesyłek, gwarancja Vaumund PP.

Fi.93k
400 PLN
43561

1929 Katowice - Wenecja, list lotniczy przesłany 1.VIII liniami "LOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "Lot-I-Vol Katowice Venezia."; na froncie tranzytowe kasowniki wiedeńskie z 2 i 3 lipca, na odwrocie datowniki: przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy z 1.XI i odbiorczy VENEZIA POSTA AERA 3.7; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.94a
350 PLN
43562

1929 Kanada, I lot London-Toronto, list lotniczy wysłany 15.VII, na odwrocie datownik odbiorczy; koperta z lewej strony pionowo zgięta.


Mi.127 
60 PLN
43563

1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka prawidłowo ofrankowana znaczkiem poczty sterowcowej za 2RM skasowanym datownikiem 16.5.1929 na pokładzie sterowca, niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 5.8.1929 "NEW YORK N.Y.7 AUG 5"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.V, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 5.8 szczęśliwie wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt", przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu.


Mi.423 
1 000 PLN
43564

1930 "CIDNA" Warszawa - Wrocław - Berlin, list wysłany 21 VII z Warszawy do Berlina, dodatkowy fioletowy stempel "VOL I LOT Warszawa - Breslau - Berlin"; dwuwierszowy stempel odbiorczy urzędu lotniczego Berlin C2 "Mit Luftpost befördert. Luftpostamt Berlin C.2.", na odwrocie berliński datownik odbiorczy 21.7; lotem tym przewieziono zaledwie 144 sztuk poczty; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy "H.Górny".

Fi.104b
400 PLN
43565

1930 polecony list lotniczy wysłany 3.XII z Warszawy do Paryża, ładnie ofrankowany, koperta firmowa "L.B.JANKIEWICZ", na odwrocie nalepka firmowa, datownik przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy i odbiorczy PARIS GARE DU NORD AVION 6-12; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.213II, 214I, 224
Mi.241II, 242I, 232
200 PLN
43566

1931 Pakistan, list lotniczy wysłany 15.VII z Karachi (wtedy jeszcze Indie Brytyjskie) do Hamburga, na odwrocie datownik odbiorczy Nürnberg-Fürth Flughafen; nietypowy kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.118, 121, 136
200 PLN
43567

1931 Szwecja, I ekspresowy lot Malmö-Kopenhaga, list lotniczy wysłany 1.5.


Mi.175AI, 213 
50 PLN
43568

1931 Rumunia, polecony list lotniczy wysłany 26.V z Bukaresztu do Brunszwiku, stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.400, 403, 411; 12-14
200 PLN