The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 96. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39703

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3.45 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345
Mi.387 
1 600 PLN
39704

1944 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B4
Mi.387 
60 PLN
SOLD
39705

1944 P.K.W.N., pasek znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, czwarty znaczek z błędem "cyfra 9 wcięta u góry z prawej strony".

Fi.345B3
Mi.387
270 PLN
39706

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
39707

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
39708

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
39709

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
39710

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
39711

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na górze i częściowo na dole znaczka, gwarancje Ways, Petriuk.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
39712

1944 R.T.R.P., list polecony z Lublina 24.1.45 do Leżajska, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 14, gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
600 PLN
39713

1944 R.T.R.P., list polecony z Rozwadowa 4.5.45 do Rzeszowa, znaczek unieważniony przedwojennym kasownikiem Rozwadowa, prowizoryczna erka, list przekierowano do Czudec, a następnie niedoręczony zwrócono do nadawcy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 273, ciekawy dekoracyjny obieg, koperta rozcięta i lekko przycięta do ekspozycji, gwarancja Walocha.

Fi.346
Mi.388
750 PLN
39714

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
120 PLN
39715

1944 R.T.R.P., list polecony z Chwalibogowa nadany 1.4.45 do Września, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.346
Mi.388
1 000 PLN
39716

1944 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388 
800 PLN
39717

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
39718

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388 
1 250 PLN
39719

1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "przerwana ukośna kreska prawej cyfry 4", gwarancja i oznaczenie.

Fi.346B3
Mi.388
80 PLN
SOLD
39720

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, gwarancja.

Fi.346MK1
Mi.388
9 000 PLN
39721

1944 R.T.R.P., czworoblok wzorcowych odbitek kontrolnych nadruku z poz. 16/27 na szarym papierze, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346P
Mi.388
400 PLN
39722

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
130 PLN
39723

1944 zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone, czworoblok znaczka urzędowego na listy zwyczajne z nadrukiem nowej wartości, nakład tego niewprowadzonego do obiegu znaczka zaledwie 150 sztuk, katalog Fischer 24.000,- zł, gwarancja Wiatrowski.

Fi.VI
10 000 PLN
39724

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czworoblok odbitek kontrolnych na różowopomarańczowym papierze z bardzo ciekawym układem typów - próba typu 1 z okrągłą kropką po gr. w prawym górnym i lewym dolnym narożniku, próba typu 2 z kwadratową kropką po gr. w lewym górnym i prawym dolnym narożniku, wszystkie kombinacje poziome i pionowe w jednym czworobloku, gwarancja.

Fi.VII P
2 400 PLN
39725

1944 Goznak, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu wykorzystanego do późniejszych wydań przedrukowych w barwie szaroczerwonej odpowiadającej odmianie z katalogu Fischera odmianie Va "jasnoczerwonej", bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Berbeka.

Fi.Va
1 600 PLN
SOLD
39726

1944 Goznak, znaczek za 25 gr. - druk typograficzny, w najrzadszym kolorze ciemnobrązowoczerwonym, T i A połączone, ale inaczej niż na katalogowanym B4, gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.Vd
Mi.383b
2 500 PLN
39727

1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 91", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie).


120 PLN
39728

1945 KRZYŻATKA - wycinek znaku opłaty z koperty GG, z przekreślonym napisem i godłem Rzeszy, kilkakrotnie kreślony i skasowany stemplem prowizorycznym w Kowarach - datownikiem okupacyjnym z usuniętymi pozostałymi napisami, dodatkowo jednowierszowy stempelek "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.(Ck2)
200 PLN
39729

1945 list z Sanoka 12.2.45 do Jasła, użyto parki znaczków wydania Goznak wycofanych z obiegu z dniem 1.1.45, pobrano od odbiorcy dopłatę w wysokości 2 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 251, koperta przycięta od góry.

Fi.342
Mi.383
90 PLN
39730

1945 list firmowy z Radomia 14.4.45 do Leszna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 725.

Fi.343
Mi.384
70 PLN
39731

1945 list polecony z Mościc 5.4.45 do Rokicin koło Chabówki, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 553.

Fi.343
Mi.384
150 PLN
SOLD
39732

1945 kartka z Częstochowy do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 749.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
39733

1945 miejscowy list z Lublina, stempel cenzury wojskowej z bardzo niskim numerem 11, koperta z tyłu rozcięta.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
39734

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN
39735

1945 kartka z Krakowa do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN
39736

1945 list firmowy z Radomia 20.3.45 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 736, gwarancja.

Fi.343
Mi.384 
60 PLN
39737

1945 kartka z Krakowa do Kotunia, stempel cenzury wojskowej nr 519.

Fi.343
40 PLN
39738

1945 kartka z Jarosławia do Dąbrowy Górniczej, stempel cenzury wojskowej nr 518.

Fi.343
40 PLN
39739

1945 list z Sokołowa Podlaskiego do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 342, brak klapy koperty.

Fi.343
40 PLN
39740

1945 kartka z Tarnobrzega na całostce GG do Dobrej koło Limanowej, stempel cenzury wojskowej nr 175.

Fi.343
60 PLN
39741

1945 kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531.

Fi.343
70 PLN
39742

1945 kartka z Częstochowy do Poznania, stempel urzędu cenzury nr 1723, znaczek dopłaty unieważniony ręcznie.

Fi.343, D100
50 PLN