The auction will start on 19.04.2024

Auction 96. Plebiscites 1920-1922

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37959

1920 Kwidzyn, seria znaczków wydania przedrukowego.

Fi.26-29a
220 PLN
37960

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
37961

1920 Górny Śląsk, przekaz paczkowy z Beuthen (Bytom) do Berlina.

Fi.27
500 PLN
37962

1920 Górny Śląsk, przekaz paczkowy z Leobschütz (Głubczyc) do Berlina.

Fi.27
500 PLN
37963

1920 Górny Śląsk, przekaz paczkowy z Konstadt (Wołczyn) do Berlina.

Fi.27
500 PLN
37964

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, znaczek za 3 Mk. z ładnym, dobrze wycenionym (Mi.70 euro), błędem "kropka w obwódce pod lewym MARK", gwarancja Krawczyk.

Fi.28
Mi.28III 
140 PLN
37965

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, znaczek za 3 mk. ze znacznym przesunięciem perforacji.

Fi.28
30 PLN
37966

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, unikalny znaczek za 3 Mk. z odwróconym nadrukiem (Fi.3000.-, bez podlepki 5000.-), mimo minimalnego śladu po podlepce na gumie ledwo widocznego na skanie zachowany w pięknym stanie, gwarancja Kosack, gwarancja i fotoatest Dr.D.Hochstädter BPP.

Fi.28 No
Mi.28K
3 600 PLN
37967

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-).

Fi.Cp2
30 PLN
37968

1920 Górny Śląsk, czysta całostka II wydania (Fi.20.-).

Fi.Cp4
20 PLN
37969

1920 Olsztyn, przekaz pieniężny za 40Pf, piękny stan zachowania.

Fi.Cpt4
120 PLN
37970

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof. J. Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, ładny stan zachowania, gwarancja

Fi.Dx1
100 PLN
SOLD
37971

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 5 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, nietypowy lekki "schmitzdruck" ramki, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
360 PLN
37972

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof. J. Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.Gx1
100 PLN
SOLD
37973

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w kolorze czarnym na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, poza śladem po podlepce zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Gx2
72 PLN
SOLD
37974

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
37975

1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
2 000 PLN
37976

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx1
160 PLN
37977

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w barwie czerwonej na białym gładkim średnim papierze - wzór "Hutnik" projektu Prof. J.Raszki, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IIIx1
90 PLN
SOLD
37978

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w barwie czarnobrunatnej i czerwonej na białym gładkim średnim papierze - wzór "Hutnik" projektu Prof. J.Raszki, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IIIx1
90 PLN
SOLD
37979

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki - odmiana I - druk jednobarwny, na białym cienkim papierze, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines i wczesny nieco nieostry druk, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx3 P
800 PLN
37980

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
240 PLN
37981

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz.

Fi.IIx1
220 PLN
37982

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IIx1
90 PLN
37983

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.IVx1
250 PLN
37984

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IVx1
90 PLN
37985

1920 Górny Śląsk, wydanie Międzysojuszniczej Komisji Plebiscytowej - naśladownictwo nadruku, kiedyś uznawane za II nakład (I nakład - znaczki z oryginalnym nadrukiem Mi.17070 euro), znaczki za 2; 2,5; 3; 7,5 i 30 f. z niebieskim i za 5 f. z czerwonym nadrukiem na wycinkach, każdy znaczek gwarancja Krawczyk i na odwrocie Richter.

Fi.PU1-3, 5, 10 i 4
Mi.1-3, 5, 10, 25
1 700 PLN
37986

1920 Górny Śląsk, II wydanie urzędowe, znaczek za 5 mk. z podwójnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.U20 Np
10 PLN
37987

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIx1
80 PLN
37988

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.VIx1
250 PLN
37989

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.VIx1
90 PLN
37990

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 20 hal. w kolorze szarooliwkowym - wzór "Wieża Piastowska w Cieszynie" - odmiana III z rzadko kreskowanym tłem wieży i znakiem diakrytycznym Ś po lewej stronie nie dotykającym litery S, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Vx1
240 PLN
37991

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. bardzo rzadki w kolorze czarnozielonymym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk.


Mi.IXx1
800 PLN
37992

1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach.


280 PLN
37993

1920 Górny Śląsk, zestaw znaczków urzędowych z błędami nadruków.


90 PLN
37994

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
37995

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
37996

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro).

Fi.1-7A
270 PLN
37997

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
37998

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria kasowana na wycinkach, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.780 euro).

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 000 PLN