The new auction will start soon

Auction 95. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28867

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Łódź nr 324 z wyróżnikiem a, widokówka z Tczewa.

Fi.296
80 PLN
28868

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Suwałki - Grodno nr 294 z wyróżnikiem a, widokówka z Augustowa.

Fi.296
60 PLN
28869

1938 kartka z Tygodnia Warszawy ze stemplem okolicznościowym.

Fi.296, 298
60 PLN
28870

1938 list lotniczy z Gdyni do Argentyny, na odwrocie stemple tranzytowe z warszawy i Paryża, oraz odbiorcze z Argentyny, koperta u dołu obcięta i wycięty adres nadawcy.

Fi.296, 299
80 PLN
SOLD
28871

1938 pocztowe zlecenie inkasowe z Kępna.

Fi.297
55 PLN
28872

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, czworoblok.

Fi.305
Mi.326
45 PLN
28873

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, czworoblok.

Fi.305
Mi.326
40 PLN
28874

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Fi.305
Mi.326
10 PLN
28875

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, kasowana seria znaczków z bloku w parkach (Fi.140.-).

Fi.306-07A-B
Mi.327-28A-B
120 PLN
28876

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-).

Fi.306-07A-B
Mi.327-28A-B
220 PLN
28877

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczki kasowane okolicznościowo na wycinku.

Fi.306-07B
Mi.327-28A 
40 PLN
28878

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloków.

Fi.306-7 A, B
Mi.327-8 A, B
180 PLN
28879

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku.

Fi.306-7A, B
Mi.327-8A, B
140 PLN
SOLD
28880

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków.

Fi.306-7A, B
Mi.327-8A, B
180 PLN
28881

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria stemplowanych znaczków perforowanych z bloku.

Fi.306-7B
Mi.327-8B
40 PLN
28882

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.200.-).

Fi.308
Mi.329
160 PLN
28883

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku.

Fi.308
Mi.329
140 PLN
28884

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku.

Fi.308
Mi.329
160 PLN
28885

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty ze śladami podlepek na marginesie, znaczek w pięknym stanie, liczony jako znaczek z bloku.

Fi.308 (bl.6)
Mi.329
160 PLN
28886

1938 przyłączenie Zaolzia do Polski.

Fi.309
Mi.330
10 PLN
28887

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłane 28.II.39 z Warszawy ze Związku Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ" do Zarządu koła w Wierzbniku, koperta firmowa "ZWIĄZEK TOWARZYSTW GIMNASTYCZNYCH SOKÓŁ W POLSCE ZARZĄD DZIELNICY MAZOWIECKIEJ"; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - SOKOLSTWO, SPORT.

Fi.310
Mi.331
80 PLN
28888

1938 kasownik okolicznościowy Krajowej Wystawy Koni w Lublinie.

Fi.310
20 PLN
28889

1938 stempel okolicznościowy z Krakowa "Wesołych Świąt".

Fi.310
15 PLN
28890

1938 miejscowy list z Warszawy ze stemplem okolicznościowym 20. rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.310 ,311
30 PLN
28891

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22
Mi.331-43
80 PLN
28892

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
150 PLN
28893

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach.

Fi.310-22
Mi.331-43
600 PLN
28894

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach.

Fi.310-22
Mi.331-43
660 PLN
28895

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach.

Fi.310-22
Mi.331-43 
120 PLN
28896

1938-9 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria i dodatkowy znaczek ze zmienionym rysunkiem.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
28897

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.222.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
28898

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk!!! bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
200 PLN
28899

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja.

Fi.310MK
Mi.331
60 PLN
SOLD
28900

1938 stempel okolicznościowy z Morawki z okazji włączenia Zaolzia do Polski.

Fi.311
45 PLN
28901

1938 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e", widokówka datowana 31/XII w Schronisku P.T.T. na Zaroślaku pod Howerlą, wysłana 2.I.1939 z Worochty, dodatkowy stempelek propagandowy schroniska "Zwiedzajcie Park Narodowy/ w CZARNOHORZE/ Kraina Słońca i Śniegu/ - Raj Narciarzy"; w okresie międzywojennym schronisko funkcjonowało od 1927 roku, spłonęło w czasie wojny; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 002).

Fi.312
Mi.333
240 PLN
28902

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - górny uszkodzony, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
28903

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu.

Fi.315MK
Mi.336
330 PLN
28904

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja blędu, do specjalizacji wydania.

Fi.315MK
Mi.336
330 PLN
SOLD
28905

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
70 PLN
28906

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
75 PLN