The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 95. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26545

1892 CZERWONY KRZYŻ - obligacja o nominale 10 guldenów Austriackiego Czerwonego Krzyża, niecodzienny dekoracyjny dokument w słabszym stanie zachowania (dwukrotnie złożony, przebarwienia).


80 PLN
26546

1893 OWALNY GODZINNIK LUBELSKI ЛЮБЛИН ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ.ВЕЧЕРЪ - WIECZÓR Lublin urząd pocztowo telegraficzny - na liście opłaconym znaczkiem za 7 kop wydania z 1889 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14¼:14¾, wysłanym 30/VI z Mszczonowa do Lublina, znaczek skasowany datownikiem MSZCZONÓW (МЩОНОВЪ ВАРШ.Г. ПОЧТ.ОТД.1) odciśniętym również poniżej, przesyłkę wyekspediowano następnego dnia - datownik na odwrocie, do Lublina dotarła 2.VII - kasownik odbiorczy na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.49
400 PLN
26547

1894 list wysłany 4/5 z miejscowości Lisko do Jarosławia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.53 
80 PLN
26548

1894 list polecony z Zakliczyna do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.


60 PLN
26549

1895 list pieniężny z Ustrzyk Dolnych do Lwowa, na odwrocie pieczęcie lakowe.


Mi.55
150 PLN
SOLD
26550

1895 składany list urzędowy ze Lwowa do Krościenka, na odwrocie stempel odbiorczy.


20 PLN
26551

1896 kompletny blankiet przekazu pocztowego pierwszego wydania; bardzo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.A1 
400 PLN
26552

1896 niedostatecznie opłacony list wysłany 26.12 z Paryża do Krakowa, przesyłkę po ofrankowaniu najpewniej wrzucono do skrzynki pocztowej i dlatego dopiero w urzędzie oznaczono, że jest ona niedostatecznie opłacona, dostawiono trójkątny stempelek z literą T i oznaczono wysokość dopłaty 25 centymów, po dotarciu do Krakowa przeliczono wysokość dopłaty na 20 krajcarów, której pobranie udokumentowano znaczkiem za 20 Kr. doklejonym na odwrocie i skasowanym 28.12 datownikiem krakowskim; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (brak fragmentu tylnej klapy), wysoka wycena katalogowa (Mi.300 euro, Fi.750.-).


Mi.P8
600 PLN
26553

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.


30 PLN
26554

1897 Brzeżany, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1890 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Brzeżanach, ząbkowanie 10 1/2.


Mi.53
10 PLN
SOLD
26555

1897 KOMARNO, austriacki znaczek za 5 Kr wydania z 1890 roku, skasowany polskim datownikiem w Komarowie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.53
50 PLN
26556

1897 list wysłany 26.I z Krynicy przez C.k. Zarząd Zdrojowy do redakcji czasopisma specjalistycznego "Balneologischen Zeitung" w Berlinie; na odwrocie efektowna zalepka listowa "C.K.ZARZĄD ZDROJOWY - K.K.BRUNNENVERWALTUNG KRYNICA" w idealnym stanie zachowania i kasownik odbiorczy.


Mi.53 
120 PLN
26557

1897 AMBULANS NR.2317 relacji AUSSEE-ATTNANG, karta pocztowa datowana 14.12 w miejscowości Ischl wysłana do miejscowości Tymowa, przesłana ambulansem, znaczek skasowany dwuwierszowym stemplem POSTCONDUCTEUR IM ZUGE AUSSEE-ATTNANG No2317 z dopisana datą "14/12"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P92
160 PLN
26558

1897 list wartościowy ze Lwowa do Niemiec, opłata gotówkowa, stempel Lwów Śródmieście.


100 PLN
26559

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebieskofioletowym/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na dużym wycinku dowodu doręczenia wysłanym z sądu w Brzozowie, doręczonym 2.IX do miejscowości Jabłonka; dodatkowy stempelek "Należy się za doręczenie 17:50" (w cenie znaczka kasowanego Fi.50.-).

Fi.Ib
Mi.1bA 
50 PLN
26560

1899 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebiesko/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na recepisie zwrotnym wysłanym 24/8 z miejscowości Podgórze do sądu w Horodence, doręczonym 28 sierpnia; datowniki pocztowe i sądowy stempel wpływu; dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Ia
120 PLN
26561

1899 Horodenka, austriackie znaczki za 1 i 24 kr. wydania z 1890 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Horodence.


Mi.50, 58
20 PLN
26562

1900 TORUŃ, znaczek niemiecki za 2 M skasowany 3.3 maja dwuobrączkowym z mostkiem datownikiem THORN w Toruniu; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.37f
50 PLN
26563

1900 RYTRO, austriacki znaczek za 5 H wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Rytrze, dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia).


Mi.72
50 PLN
26564

1900 list wysłany 20.12 z miejscowości Wyżnica (Wiznitz am Czeremosz) do miejscowości Dębniki (obecnie dzielnica Krakowa), na odwrocie kasownik odbiorczy.


Mi.74 
50 PLN
26565

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
26566

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
26567

1900 list z Przemyślan do Niemiec, koperta przycięta od góry.


50 PLN
26568

1902 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 34 hal o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.120.-) wysłanym 19.VI ze Lwowa do miejscowości Wołków; dodatkowy stempelek "Za doręczenie należy się 34 halerzy."; dobry stan zachowania.

Fi.IIax
Mi.2B
60 PLN
26569

1902 karta pocztowa z ilustracją gazety codziennej "Hirschberger Tageblatt", wysłana 21.2 z Jeleniej Góry (Hirschberg) do miejscowości Krzaczyna koło Kowar (Buschvorwerk b/Schmiederberg); kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.53, 54 
120 PLN
26570

1902 list wartościowy z Samboru do Ustrzyk Dolnych.


Mi.78, 106A
140 PLN
26571

1902 list polecony z Monasterzyska do Łukowa, ciekawy formularz w postaci prywatnego sekretnika z dodatkowymi kartkami w środku.


Mi.93
100 PLN
26572

1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Portugalii wysłana 11.7 z Coimbry do Warszawy, datownik odbiorczy 3.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.147
80 PLN
26573

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


40 PLN
26574

1902 list ze Lwowa do Bukaczowic, stempel odbiorczy na froncie, koperta lekko uszkodzona jak na skanie.


50 PLN
26575

1903 piękna secesyjna karta pocztowa z ozdobnym suchym tłoczeniem wysłana 9.V z Dąbrowy do Piotrkowa, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.47xI 
60 PLN
26576

1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim.


80 PLN
26577

1903 obwoluta listu urzędowego z Patschkau (Paczków) do Kamitz (Kamienica).


40 PLN
26578

1903 adres przesyłkowy do paczki z Krakowa Zabierzów do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
26579

1904 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 13.III z Warszawy do Moskwy, dodatkowo odciśnięty w czerwonym kolorze specjalny kasownik warszawski dla przekazów pocztowych "ВАРШАВА ДЛЯ ПЕРЕВОД." z datą 18.III, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie dwa kasowniki odbiorcze z 16 i 17.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
100 PLN
26580

1904 karta pocztowa wysłana z Krasnegostawu do Warszawy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i kasownik odbiorczy, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.


Mi.P13
100 PLN
26581

1904 kartka z Königswalde (Świerki), widokówka z Striegau ze Strzegomia.


50 PLN
26582

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Lwów nr 57.

Fi.Cp22
30 PLN
26583

1906 list wysłany 28/1 z miejscowości Przecław do New Britain w USA, kasownik odbiorczy.


Mi.126A 
60 PLN
26584

1906 znaczki za 5 H austriackiego wydania z 1906 roku, pasek pięciu sztuk na liście wysłanym 24.IX z urzędu Kraków 2 do Millau we Francji, koperta firmowa "PINKUS TISLOWITZ, KRAKAU"; dobry stan zachowania (koperta złożona poziomo i pionowo).


Mi.133
60 PLN