The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 95. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27060

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
360 PLN
27061

1916 Warszawa, niegumowana litograficzna próba znaczka za 2 gr. w kolorze brązowym, bez tła, na szarym papierze (Mi.250 euro), poza lekkim zgięciem i maleńką prześwitką w ładnym stanie; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.III P6
Mi.III P 
250 PLN
27062

1916 Warszawa seria pomnikowa, próba znaczka za 2 gr. w kolorze brunatnym bez tła na cienkim szarym papierze gazetowym i co rzadkie z lekko przesuniętą odbitką lustrzaną "abklatschem" na odwrocie, gwarancja i opis (III-P24) Ways.

Fi.III P6
500 PLN
27063

1916 Warszawa, próby znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym na różnych papierach, trzeci znaczek z drobnym powierzchniowym ubytkiem papieru po podlepce, gwarancja.

Fi.IIP, VP, VIP
480 PLN
27064

1916 Warszawa, znaczek cięty z niedopuszczonej do obiegu serii pomnikowej za 6 gr. z drugostronnym, przesuniętym w pionie, drukiem konturu znaczka, lekko zgięty na marginesie.

Fi.IVA MK
Mi.IVB 
60 PLN
27065

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
27066

1916 Warszawa, litograficzna próba znaczka za 10 gr. na papierze białym glansowanym, bez tła, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.V P5
400 PLN
27067

1916 Warszawa, marginesowa, niegumowana - tak je wydano, litograficzna czarna próba znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym zwykłym (Mi.250 euro), lekka prześwitka poza rysunkiem znaczka, gwarancja i opis.

Fi.V P6
400 PLN
27068

1916 Dąbrowa, znaczki poczty magistratu Dąbrowy, podlepki.


100 PLN
27069

1917 Przedbórz, I wydanie, seria cięta z pełną oryginalną gumą (Fi.700.-), znaczek za 2 gr. typu 2, za 4 gr. typu 2, niezbyt duży ślad po podlepkach, ładny stan, gwarancja.

Fi.1-2A
Mi.1-2B
700 PLN
SOLD
27070

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
27071

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
300 PLN
SOLD
27072

1917 Przedbórz, I wydanie, ośmioblok znaczków z wszystkich czterech sektorów tzw. "krzyż", katalogowany z wyceną -.-, niespotykany w handlu; zawiera wszystkie typy znaczków; z I sektora typy 7 i 8, z II sektora typy 5 i 6, z III sektora typy 3 i 4 i z IV sektora typy 1 i 2, co ciekawe każdy sektor drukowany był oddzielnie farbą o nieco innym odcieniu; na znaczku za 2 gr. jest to świetnie widoczne, I sektor jest bardzo ciemny, III o ton jaśniejszy, a II i IV dużo bardziej czerwone; w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982); cena oparta na wycenie parek z międzypolami, poziome są dużo rzadsze i nie są nawet katalogowane, "krzyż" - tylko jeden w arkuszu drukarskim, przy podziale na sektory ulegał zniszczeniu, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
20 000 PLN
27073

1917 Przedbórz, I wydanie, ząbkowane znaczki kasowane na użytkowym wycinku z listu poleconego z papierami handlowymi - drukami (Mi.195 euro+15%), gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
250 PLN
27074

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
600 PLN
27075

1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, za 2 gr. w kolorach zielonym - typ 4 i ceglastym typ 7, za 4 gr. w kolorach brązowym typ 2 i oliwkowym cięta - typ 3 oraz ząbkowana - typ 7, wszystkie zachowane w bardzo ładnym stanie, gwarancje Schmutz (2), Mikstein (2), Rachmanow(1), firmowa CzerwonoBroda (1).

Fi.1A P1 P2, 2A P1 P2, 2B P1
2 500 PLN
27076

1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 2 gr. - typ 6, w kolorze zielonym, małe zmatowienie po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowany Rachmanow, gwarancja i opis.

Fi.1A P2
400 PLN
27077

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A 
80 PLN
27078

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
100 PLN
27079

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane 12.1 miejscowo; dobry stan zachowania.

Fi.2b
60 PLN
27080

1917 Częstochowa, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 7.6 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do szpitala powiatowego w Tarnowie i stamtąd zwrócona do nadawcy - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; 12.VI przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., gwarancja Falkowski.

Fi.2m
900 PLN
27081

1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni!!! (26.IV-1.V) - na karcie pocztowej wysłanej 7.IV ze Splitu do Warszawy przez polskiego jeńca, stempelek cenzury austriackiej "K.u.k. ZENSURSTELLE SPLIT (SPALATO)" i niemieckiej we Wrocławiu "Überwachungsstelle VI.A.K. Geprüft Breslau"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.5a
3 000 PLN
27082

1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, bardzo rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 groszy, dziurki po archiwizacji.

Fi.5b
2 500 PLN
27083

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, karta pocztowa wysłana 7.7 z Sosnowca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9b
80 PLN
27084

1917 Warszawa, "30 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania bardzo ładnie odciśnięty na ekspresowym liście wysłanym 24.9.18 ze Zduńskiej Woli do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy poczty niemieckiej z tego samego dnia WARSCHAU z wyróżnikiem "**g"; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na kopercie; gwarancja Schmutz.

Fi.15a
1 600 PLN
27085

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
27086

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.III-1.IV, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
SOLD
27087

1917 Częstochowa, list z warszawy do Częstochowy, pojedynczy stempel poczty miejskiej.


160 PLN
27088

1918 PRUSZKÓW, widokówka wysłana 9.4 z Łęczycy do Pruszkowa, idealnie odciśnięty ciemnofioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "10 fenigów" z ornamentami po obu stronach liczb i w narożnikach; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
6 000 PLN
SOLD
27089

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
27090

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
27091

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
320 PLN
27092

1918 Luboml, seria cięta z szerokim marginesem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka".

Fi.1-5
100 PLN
27093

1918 Luboml, seria cięta w wielobloku z pustopolem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka", fotoatest.

Fi.1-5
300 PLN
27094

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach, piękny stan.

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
27095

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
27096

1918 Luboml, seria ciętych znaczków w kompletnych arkuszach po 11 znaczków i jednym pustopolem i parką w układzie tete - beche, stan bardzo dobry, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
750 PLN
27097

1918 Luboml, seria cięta w podwójnych arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
2 000 PLN
27098

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 15.9 z Łodzi do Częstochowy, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, datownik poczty miejskiej "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2a
240 PLN
27099

1918 Żarki, znaczek poczty miejskiej na wycinku z listu, gwarancja Falkowski.

Fi.3
90 PLN