Auction 95. PoW Gross Born camp

30360

50 PLN
30361

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, czysty znaczek za 25 gr., gwarancja.

60 PLN
30362

Fi.25, Cp26
80 PLN
30363

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja.

Fi.26
60 PLN
30364

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kasowany marginesowy znaczek za 50 gr., gwarancja.

Fi.26
50 PLN
30365

1944 Święto Artylerii, znaczek za 20 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja.

Fi.27
60 PLN
30366

Fi.27
100 PLN
30367

1944 Powstanie Wielkopolskie, kasowany znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.28
40 PLN
30368

1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr. gwarancja.

Fi.28
50 PLN
30369

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp2
50 PLN
30370

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
30371

Fi.Cp14
400 PLN
30372

Fi.Cp14
320 PLN
30373

Fi.Cp19
120 PLN
30374

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
30375

Fi.Cp21
40 PLN
30376

Fi.Cp21
40 PLN
30377

1944 Warszawa walczy, całostki o ciemnym i jasnym znaku opłaty skasowane 1.IX w rocznicę wybuchu wojny; bardzo dobry stan zachowania; górna ciemna karta gwarancja i opis Pelczar; dolna jasna gwarancja.

Fi.Cp21
100 PLN
30378

1944 Herby miast - Wilno, całostka z Informacji Obozowej - komórki zajmującej się zdobywaniem i przekazywaniem jeńcom informacji dotyczących osób cywilnych z Warszawy oraz z AK, adresów Oflagów, Stalagów oraz adresy mieszkańców obozu, karta wysłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej, poniżej odciśnięty datownik; dodatkowy symbol IO (Informacja Obozowa); rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja

Fi.Cp22a
800 PLN
30379

Fi.Cp22b
100 PLN
30380

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp24
40 PLN
30381

Fi.Cp25
40 PLN
30382

Fi.Cp25
40 PLN
30383

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 5.XII, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp25
50 PLN
30384

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu, datowana 23.XII; dodatkowo odciśnięty trzywierszowy stempelek okolicznościowy "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który po zaledwie kilku godzinach stosowania zniszczono!!! dobry stan zachowania (zagięcia); gwarancja.

Fi.Cp25
120 PLN
30385

1944 Herby miast - Kraków, całostka w oliwkowym kolorze ze szczątkowym podwójnym drukiem znaku opłaty i napisu POCZTÓWKA, szczególnie mocno widocznym w jego prawej części (litery WKA), unikalny nieopisany do tej pory błąd; karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; pojedyncza gwarancja.

Fi.Cp25
2 800 PLN
30386

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
30387

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp25
40 PLN
30388

Fi.Cp25
40 PLN
30389

1944 Herby miast - Kraków, całostka o szarym znaku opłaty, czysta, dobry stan zachowania (poziome zgięcie u dołu karty); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp26
50 PLN
30390

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
30391

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp26
40 PLN
30392

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
30393

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
250 PLN
30394

Fi.Ia, Cp10y
700 PLN
30395

1944 pomarańczowy i niebieski lis, znaczki - nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy) i doklejano wyłącznie na przesyłkach w jednym dniu(pomarańczowe 21.11.44, niebieskie 28.11.44), bardzo dobry stan zachowania, fotoopinia Schmutz.

Fi.Ia, b
1 200 PLN
30396

Fi.bl.1
1 000 PLN
30397

1944 Wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
300 PLN
30398

Fi.bl.3
1 250 PLN
30399

Fi.bl.3
500 PLN