The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 95. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34448

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD ZNACZEK; parka pozioma nieząbkowanych znaczków w kolorze żółtym z międzypolem - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w tym wzorze znany był do tej pory znaczek w kolorze niebieskim (Fi.6), który w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; tu dodatkowo na dolnym marginesie napis "Znaczki po 5 groszy."; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (u dołu z prawej strony niewielkie naddarcie marginesu).


1 600 PLN
34449

1935 przesyłka z zawodów szybowcowych w Ustjanowej wysłana 3.7.35 pocztą na trasie Ustjanowa - Lwów i dalej do warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.2
240 PLN
34450

1935 III Samochodowy pościg za balonem, list przesłany 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Krotoszyna, znaczki skasowane idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowym w kolorze czarnym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania; dodatkowy stempelek: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datownik odbiorczy BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania (koperta otwarta z dwóch sąsiadujących stron).

Fi.8a
100 PLN
34451

1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej.

Fi.22, 23
80 PLN
34452

1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie.

Fi.23
45 PLN
34453

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, seria czysta, znaczek za 20 gr. na podlepce pozostałe z ladną oryginalna gumą.

Fi.66-69
130 PLN
34454

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XII tydzień LOPP, znaczek bez nominału i bez gumy.

Fi.75
90 PLN
34455

1935 list lotniczy do Rio de Janeiro wysłany 3.XII z Warszawy, AMBULANSEM nr.124 relacji Berlin-Zbąszyń (Berlin-Bentschen) dosłany do Berlina - owalny stempel na odwrocie, a stamtąd już pocztą lotniczą do Ameryki Południowej, czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA" "a", na odwrocie kasowniki odbiorcze z 8.XII; dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.219, 220, 245
Mi.227, 228, 264
200 PLN
34456

1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, na wycinku z przesyłki balonowej.


80 PLN
34457

1936 lotniczy list polecony z Warszawy 9.6.36 do Buenos Aires przewieziony samolotem i sterowcem na trasie Europa - Ameryka, stempel sterowca i kontroli dewizowej, liczne stemple tranzytowe i wysoka rzadka frankatura.

Fi.53
4 800 PLN
34458

1936 LZ 129 Hindenburg - 1 lot Europa-Ameryka Północna - polecony list lotniczy przesłany pocztą sterowcową, nadany 3.5 w Bydgoszczy, przez Poznań i Frankfurt nad Menem dosłany do Friedrichshafen, gdzie mieściły się hangary zeppelinów, skąd 6.05 "Hindenburg" wystartował do lotu, kasowniki odbiorcze Nowy Jork z 9.5; specjalny czerwony okrągły stempel poczty sterowcowej; odręczna adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej; amerykańskie stempelki informujące o zwrocie przesyłki do nadawcy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym, który przy ogromnej ilości tak samo wyglądających przesyłek (sporządzonych głównie przez firmy filatelistyczne) przewiezionych sterowcami, prezentuje się wspaniale.

Fi.69
4 000 PLN
34459

1936 kartka z warszawy do Gdańska przewieziona pierwszym lotem na trasie Warszawa - Hajfa - Lwów.

Fi.128
150 PLN
34460

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa, list adresowany do odbiorcy w Warszawie, wysłany 27.X lotem z Warszawy do Hajfy (na odwrocie kasownik odbiorczy Haifa 29.X) i z powrotem.

Fi.128a+d
120 PLN
34461

1936 IV Samochodowy pościg za balonem, list ekspresowy przesłany 24.V balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Sanoka, list ofrankowany paskiem pionowym znaczków za 5 gr wydania żałobnego z międzypolem; stemple okolicznościowe w kolorze czarnym, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.273, 269L
Mi.290, 294
200 PLN
34462

1937 V Samochodowy pościg za balonem, karta pocztowa przesłana 9.V balonem na trasie Mościce-Międzychów, a dalej normalną pocztą do Rubieżewicz, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła przesyłkę stempelkiem "T"; stempel okolicznościowy w kolorze czarnym; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.21a
90 PLN
SOLD
34463

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.VI WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2"; na odwrocie datownik odbiorczy HELSINKI AVION HELSINGFORS 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a
120 PLN
34464

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list ekspresowy ofrankowany blokiem ząbkowanym V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej, przesłany 8.V balonem "Mestwin", który w zawodach zajął VII miejsce; kasowniki odbiorcze Rembertów i Wesoła (na odwrocie); dekoracyjny, niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.25h, bl.5B
300 PLN
34465

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, karta pocztowa przesłana balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do Ławocznego.

Fi.25j
250 PLN
34466

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czysty znaczek beznominałowy, jak na skanie trochę pogięty.

Fi.82
30 PLN
34467

1939 legitymacja członka popierającego Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Tarnowie ze składkami opłaconymi znaczkami za 10gr (zielone) i 50gr (żółte) do września 1939 roku!!! dobry stan zachowania.

Fi.18, 19
250 PLN
34468

1939 list polecony z Bejrutu do Warszawy przewieziony pierwszym lotem na trasie Bejrut - Warszawa.

Fi.141c
120 PLN
34469

1939 list z pierwszego lotu na trasie Bejrut - Warszawa - Berlin.

Fi.141e
200 PLN
34470

1939 koperta ze stemplami pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn bez datownika odbiorczego.

Fi.142a
80 PLN
34471

1939 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Londyn, gwarancja Petriuk.

Fi.142a
120 PLN
34472

1939 Pierwszy lot Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, dwa listy wysłane 15.V z Warszawy i Gdyni do Kopenhagi, dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "PIERWSZY LOT WARSZAWA GDYNIA KØBENHAVN 15-V-1939 R" (Myślicki 39 207 - stopień rzadkości C) - odbijany na przesyłkach z Warszawy w kolorze fioletowym, a na przesyłkach z Gdyni w kolorze liliowym; bardzo dobry stan zachowania (Fi.350.-).

Fi.144a, b
250 PLN
34473

1939 list lotniczy (opłacony jak druk) wysłany 15.1 z Gdyni do Warszawy, dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 GDYNIA" (Myślicki 39 226) stempel o stopniu rzadkości - C; bardzo dobry stan zachowania, stempelek "GUARANTEED BCM/AIRFIELD LONDON".

Fi.311
Mi.332
80 PLN
34474

1939 list lotniczy (opłacony jak druk) wysłany 15.VI z Warszawy do Krakowa, dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 WARSZAWA" (Myślicki 39 231) stempel o stopniu rzadkości - C; bardzo dobry stan zachowania, stempelek "R.TOCILA".

Fi.311
Mi.332
80 PLN
34475

1939 Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie, list lotniczy wysłany 1.I z Las Palmas do Hamburga przez marynarza statku ss "Everene" należącego do Woermann-Linie Adolfa Woermanna uważanego za największego na świecie prywatnego armatora, zalepka i pieczątka hiszpańskiej cenzury wojskowej.


Mi.772, 795I, 796II
150 PLN
34476

1939 LOT STEROWCA ODWOŁANY ZE WZGLĘDU NA PLANOWANY NIEMIECKI ATAK NA POLSKĘ - POCZĄTEK II WOJNY ŚWIATOWEJ, LZ 130 Graf Zeppelin II - lot do Królewca, dekoracyjnie frankowana (częściowo na odwrocie) karta ostemplowana 26.8 we Frankfurcie - dniu w którym miał się odbyć lot do Królewca, w związku z przygotowywanym przez Niemcy atakiem na Polskę odwołano kilka sierpniowych lotów, ostatnim, który się odbył był lot Essen/Mülheim w dniu 20 sierpnia; okrągły stempel okolicznościowy lotu "Luftschiff Graf Zeppelin Deutschlandfahrten 1939 Königsberg"; dodatkowy stempel informujący o odwołaniu lotu "Wegen Ausfalls der Fahrt auf gewöhnlichem Weg befoerdert. Bahnpostamt 19 Frankfurt (Main)."; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Sieger 464).


Mi.P280
300 PLN
34477

1939 nalepki poczty balonowej z okazji zawodów Gordon Bennetta we Lwowie.


380 PLN
34478

1944 Rumunia, lotniczy list polecony z Rumunii wysłany 24.II z Bukaresztu do Krakowa, zwraca uwagę datownik nadawczy "BUCURESTU C.AVION S." z wyróżnikiem "2"; cenzury rumuńskie, stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
34479

1946 Egipt, list lotniczy wysłany 25.III z Aleksandrii do Genewy, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta poziomo zgięta).


Mi.269, 272, 273, 274
80 PLN
34480

1946 Persja, list lotniczy wysłany 11.IX z Teheranu do Nowego Jorku.


Mi.756, 767, 771
40 PLN
34481

1948 Persja, polecony list lotniczy wysłany 3.X z Teheranu do Crete w USA, stempel przejściowy Nowy Jork i kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość.


Mi.767, 789 
60 PLN
34482

1952 szybowiec IS-3 ABC – trzeci powojenny polski szybowiec skonstruowany w 1947 w Instytucie Szybownictwa zaprojektowany przez inżynierów Rudolfa Matza i Romana Zatwarnickiego, widokówka wydana nakładem Ligi Lotniczej, minimalnie przycięta z lewej strony.


40 PLN
34483

1956 I lot linii "Lufthansa" na trasie Warszawa - Berlin, list polecony wysłany 4.2, dekoracyjna i bardzo efektowna całość.


20 PLN
34484

1958 FRANCUSKIE TERYTORIA POŁUDNIOWE i ANTARKTYCZNE - POLSKA, list polecony wysłany 9.12.1958 z Archipelagu Kerguelena do Warszawy, poprzez Madagaskar, gdzie przesyłka dotarła po 6 miesiącach - 11.5.1959, skąd wysłano ją pocztą lotniczą do Polski, kasownik odbiorczy Warszawa 19.5.1959; według WIkipedii: "Od 1944 r. działa tam stacja badawcza Port-aux-Français, w której zimą przebywa ok. 60 osób, w lecie ta liczba wzrasta do 120."; unikalny kierunek wysyłki - jest to być może pierwsza przesyłka, a na pewno jedna z nielicznych, wysłana z tej odległej części świata do Polski; dodatkowo opłacono ją rzadkimi bardzo drogimi znaczkami; walor w doskonałym stanie zachowania; temat - ARKTYKA, PTAKI.


Mi.2-7, 8-9 
1 200 PLN
34485

1958 Austria, polecony ekspresowy list lotniczy wysłany 14.3 z Wiednia do Olsztyna, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - PTAKI.


Mi.968 
80 PLN
34486

1958 VII Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Lesznie, III lot szybowca "Jaskółka", dekoracyjna koperta z dodatkowym znaczkiem opłaty szybowcowej.


40 PLN
34487

1958 lot balonu "Syrena" na Tatrami, przesyłka ze znaczkiem dodatkowej opłaty balonowej.


25 PLN