The auction will start on 21.06.2024

Auction 95. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31496

1948 FDC- "5 rocznica powstania w getcie warszawskim".

Fi.454
Mi.485
80 PLN
31497

1948 FDC - "VII Wyścig kolarski dookoła Polski", nakład 5000 sztuk, bardzo dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.456-58
Mi.487-89
60 PLN
31498

1948 VII Wyścig kolarski dookoła Polski, oryginalnie kasowana seria, gwarancja Schmutz.

Fi.456-58
Mi.487-89
50 PLN
31499

1948 karnet - "VII WYŚCIG KOLARSKI DOOKOŁA POLSKI (TOUR DE POLOGNE)", zwraca uwagę kształt wschodniej granicy Polski ze Związkiem Sowieckim jeszcze przed jej "zmianą" w 1951.

Fi.456-58
Mi.487-89
40 PLN
SOLD
31500

1948 Święto Morza, narożna parka znaczków za 6 zł. z oznaczeniem walca "Ok" pod 50 znaczkiem, prawy bez ząbkowania z prawej jest rzadszy i w rozmiarze większym niż znaczek cięty (Fi.nz 3500.-).

Fi.459+459 MK1
Mi.490 
2 000 PLN
31501

1948 Święto Morza, serie z odmianami ząbkowań ZL10¾ i ZL11 znaczka za 6 zł.

Fi.459-61
Mi.490-2
50 PLN
31502

1948 FDC - "Międzynarodowa Konferencja Młodzieży w Warszawie".

Fi.466
Mi.501
150 PLN
31503

1948 FDC - karta maksimum - "Zjazd Filatelistów w Toruniu" (Myślicki 48 110).

Fi.468
Mi.503
60 PLN
31504

1948 zjazd filatelistów w Toruniu, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.468
Mi.503 
15 PLN
31505

1948 Zjazd filatelistów w Toruniu, srebrna!!! i czarna odbitka stempla okolicznościowego, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 4.9 (Myślicki 48 110).

Fi.468
Mi.503 
20 PLN
31506

1948 zjazd filatelistów w Toruniu, znaczek z podwójną perforacja poziomą.

Fi.468MK
Mi.503
70 PLN
31507

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczki ostemplowane okolicznościowo 12.10 na kopercie "firmowej"; temat - KOLEJ.

Fi.469
Mi.504
180 PLN
31508

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek kasowany (Mi.30 euro); gwarancja Krawczyk.

Fi.469
Mi.504
30 PLN
31509

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny.

Fi.470
Mi.518
30 PLN
31510

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. Ząbkowanie dolne lekko przesunięte - przechodzi już przez dolne liczby rozrachunkowe.

Fi.470
Mi.518
30 PLN
31511

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.518 
25 PLN
31512

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.518 
10 PLN
31513

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.519 
15 PLN
31514

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym. Ząbkowanie dolne lekko przesuniete - przechodzi już przez dolne liczby rozrachunkowe.

Fi.470
Mi.621
35 PLN
31515

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze czarnym.

Fi.470
Mi.621
30 PLN
31516

1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, frankatura 6-kolorowa, list polecony II klasy wysłany 20.V.49 z Ambasady Chińskiej w Warszawie do Grazu w Austrii, koperta firmowa "AMBASSADE DE LA REPUBLIQU DE CHINE VARSOVIE" oznaczona na odwrocie stempelkami "DIPLOMATIC" i z chińskimi znakami; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.470, 472, 473, 475, 476, 478
Mi.518, 520, 521, 523, 524, 526
100 PLN
31517

1948 Bolesław Bierut, seria z ząbkowaniem 11 1/4.

Fi.470-8
Mi.518-26 
65 PLN
SOLD
31518

1948 Bolesław Bierut, znaczek z błędem "biała plamka na klapie marynarki".

Fi.470B1
Mi.518
20 PLN
SOLD
31519

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków w tym, lewy z błędem "plama na klapie marynarki" ewidentnie z innej pozycji niż opisana w katalogu.

Fi.470B1
Mi.518
30 PLN
31520

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójną perforacją pionową na marginesie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.470t
Mi.518 
100 PLN
31521

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym.

Fi.471
Mi.519
35 PLN
31522

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
31523

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
31524

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny. Według PZP nakład N.1.W.VI. to 200.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 2.000 sztuk arkuszy !!! A ile zachowało się z tego bloków legitymacyjnych ???

Fi.471
Mi.519
90 PLN
31525

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
31526

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny.

Fi.471
Mi.519 
15 PLN
31527

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy.

Fi.472
Mi.520
50 PLN
31528

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy.

Fi.472
Mi.520
50 PLN
31529

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy.

Fi.472
Mi.520
45 PLN
31530

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.472
Mi.520
30 PLN
31531

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.473
Mi.521
30 PLN
31532

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.Niedodruk liczb rozrachunkowych.

Fi.473
Mi.521
35 PLN
31533

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z numerem walca na marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym.

Fi.473
Mi.624
30 PLN
31534

1948 Bolesław Bierut, znaczek z szeroka perforacją o znacznie większym formacie znaczka, dla porównania z lewej strony znaczek normalny.

Fi.474
Mi.522
60 PLN
31535

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.474
Mi.522
30 PLN