The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 95. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29641

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 30 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.79nz ark.
1 000 PLN
29642

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 32 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.80nz ark.
1 000 PLN
29643

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.81nz ark.
1 000 PLN
29644

1941 portret Hitlera na tle siatkowanym, seria na kopercie ostemplowana 30.1.1943 w Krakowie stemplem propagandowym "Führer befiehl - wir folgen Den!" z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy.

Fi.83-88; 29
60 PLN
29645

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
60 PLN
29646

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
29647

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic.

Fi.Cp6B
160 PLN
29648

1941 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.VIII z Warszawy do Sztokholmu, zarówno niecodzienna wysokość opłaty 90 gr (karta zagraniczna 30 gr, z opłaconą odpowiedzią 60 gr), jak i zszywka po lewej stronie u góry wskazują, że była to najpewniej "prywatna" karta z opłaconą odpowiedzią zszyta z dwóch całostek; czerwony okrągły z godłem stempelek niemieckiej cenzury Wehrmachtu, adnotacje i stempelki cenzorskie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7II, 41, 42, 49
300 PLN
29649

1941 formularz kartkowy na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
220 PLN
29650

1941 formularz poczty niemieckiej w Krakowie z pocztowego obiegu z rzadkim nadrukiem na całostce polskiej dla urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.Fp2II
1 600 PLN
29651

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Węgier wysłany 28.4 z Balatonboglar do Krosna, przesyłka kontrolowana w Ołomuńcu - zalepki Dienstpost Böhmen-Mähren, stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.599, 609 
200 PLN
29652

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jodłownik przez Limanową do Krakowa.


40 PLN
29653

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.


40 PLN
29654

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).


80 PLN
29655

1941 dokument z sądu w Tarnowie opłacony znaczkiem sądowym.


130 PLN
29656

1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.h." - 000 gr, próbna frankatura mechaniczna z datą 9.4.42 na niemieckim formularzu kartkowym, na odwrocie którego podano maszynopisem "Ca Nr.328 71 Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl mbh. Krakau 1 / 9.4.42" i odręcznie "21.1.44", bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.10 P
2 000 PLN
29657

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
29658

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
29659

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
29660

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
29661

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
750 PLN
29662

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
750 PLN
29663

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
750 PLN
29664

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
250 PLN
29665

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
29666

1942 600-lecie Lublina, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.92-5 ark.
600 PLN
29667

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
SOLD
29668

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta).

Fi.92-95; 24
50 PLN
29669

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa narożnikowa seria z oznaczeniem na dolnym marginesie STICH: + podpis rytownika i STAATSDRUCKEREI WIEN X.1942 (Fi.+200% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100 Pw4+Pw2
80 PLN
29670

1942 3. rocznica utworzenia generalnego Gubernatorstwa, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.96-100 ark.
500 PLN
29671

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
40 PLN
29672

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
29673

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
SOLD
29674

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
29675

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na polskiej całostce za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp4
3 000 PLN
29676

1942 "Goniec Krakowski die polnische Tageszeitung für den Distrikt Krakau" 000 gr, próbna frankatura mechaniczna z datą 9.4.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922 Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1 5.11.1942 1 / 9.4.42"; do tej pory nieznana z odbitek obiegowych, w fundamentalnej dla tego działu III-tomowej pracy "Polskie frankatury mechaniczne", której autorem jest T.Hampel, nie ma nawet wzmianki o tej frankaturze!!! wycena według katalogu Fischera "-,-"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.


Mi.18e P
4 000 PLN
29677

1942 kenkarta (Kennkarte), wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania (strona tytułowa oddzielona).


40 PLN
29678

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
29679

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza.


40 PLN
29680

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca.


40 PLN