The new auction will start soon

Auction 95. Plebiscites 1920-1922

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29263

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-).

Fi.Cp2
30 PLN
29264

1920 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp4
60 PLN
29265

1920 Górny Śląsk, czysta całostka II wydania (Fi.20.-).

Fi.Cp4
20 PLN
29266

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania za 15 Pf wysłana 18.5 z Königshütte - Królewskiej Huty (w wyniku plebiscytu przyznanej Polsce) do Tułowic (Tillowitz); niewielkie miejscowe przebarwienia.

Fi.Cp4, 3, 16
50 PLN
29267

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na rzadszym białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
240 PLN
29268

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.Dx2
160 PLN
29269

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
29270

1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
2 000 PLN
29271

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czarnym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx2
160 PLN
29272

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadkich kolorach czarnobrunatnym i brunatnopomarańczowym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, poza prześwitką po podlepce w ładnym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
240 PLN
29273

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadszych kolorach ciemnobrunatnym i brunatnopomarańczowym na białym gładkim średnim papierze - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
360 PLN
29274

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - unikalna wczesna "nieostra" faza druku - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, inne cechy w tej fazie słabiej widoczne, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
480 PLN
29275

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz.

Fi.IIx1
220 PLN
29276

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze zielonym na rzadkim żółtawym kredowanym papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana I - białe litery grubsze, zielone cieńsze, szeryfy mocniej zaznaczone, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIy
400 PLN
29277

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.IVx1
250 PLN
29278

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego na żółtawym kredowanym grubym papierze, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IVy
360 PLN
29279

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana I - apostrof litery Ś połączony z L, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Ix1
160 PLN
29280

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze czarnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx2
480 PLN
29281

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.VIx1
250 PLN
29282

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim, rzadszy na żółtawym kredowanym papierze - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIy
320 PLN
29283

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym, rzadszy na papierze brunatnym gładkim średnim - wzór "Rolnik" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Xz
480 PLN
29284

1920 kartka polecona z Bielska do Wiednia z mieszaną frankaturą wydania dla Śląska Cieszyńskiego i wydania w walucie koronowej, opłata w obowiązującej wysokości 1,20 mk pobrana znaczkami, całostka wydania krakowskiego użyta jako kartka nie uwzględniona w opłacie, brak treści na odwrocie.


180 PLN
SOLD
29285

1920 Górny Śląsk, zestaw znaczków urzędowych z błędami nadruków.


90 PLN
29286

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
29287

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
29288

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro).

Fi.1-7A
270 PLN
29289

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
29290

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria kasowana na wycinkach, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.780 euro).

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 000 PLN
29291

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana na dużych podlepkach.

Fi.1-7B
140 PLN
29292

1921 znaczek wydania Korfantego.

Fi.2A
20 PLN
29293

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek za 20 f. z błędem "odwrócone y zamiast f" (Mi.100 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.2A B1
Mi.2BI 
120 PLN
29294

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, nienotowany znaczek za 30 f. z błędem "odwrócone y zamiast f" (na 20 i 40 f. wycena Mi.100 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.3A B1
Mi.3B PFI 
80 PLN
29295

1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego.

Fi.6A
20 PLN
29296

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, list z Schopienitz (Szopienice) 17.6.21 do Eichenau (Dąbrówki Małej koło Katowicc), na odwrocie stempel odbiorczy z dnia 18.6.21, na kopertach rzadko spotykane.

Fi.6A
400 PLN
29297

1921 Górny Śląsk, niemiecka litograficzna karta propagandowa "Die alte Heimat", wysłana 21.3 z Bytomia (Beuthen) do Berlina; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.16, 18
120 PLN
29298

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria kasowanych znaczków w bardzo ładnym stanie (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 000 PLN
29299

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.41-43
60 PLN
29300

1921 Olsztyn, banknot 10 fenigów, bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
29301

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, gwarancja Krawczyk.


180 PLN
SOLD
29302

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, znaczki cięte i ząbkowane.


300 PLN