The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 94. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19815

1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej.

Fi.193, 208
Mi.212, 236 
100 PLN
19816

1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list zleceniowy - najwcześniejsza koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (XI.-925) wysłany 7.I.1928 z Warszawy do Urzędu pocztowego w Mławie, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania opisany i reprodukowany w PRZEGLĄDZIE FILATELISTYCZNYM 4/2015 w artykule pp. P.Pelczara i M.Rzadkosza.

Fi.193, 208II
Mi.212, 236II 
250 PLN
19817

1924 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, najczęściej brakujący do skompletowania serii znaczek za 40+50 gr w doskonałym stanie.

Fi.203
Mi.222
650 PLN
19818

1924 KONWENCJA POCZTOWO-TELEGRAFICZNA MIĘDZY POLSKĄ A ROSJĄ, list polecony frankowany parką radzieckich znaczków za 20 kop wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, datownik odbiorczy Warszawa 24 V 24.
Wojnę polsko-bolszewicką zakończył traktat pokojowy zawarty 21 III 1921 w Rydze, ustalenia dotyczące nawiązania komunikacji pocztowej zostały uregulowane trzy lata później 24 V 1923 podpisaniem w Moskwie konwencji pocztowo-telegraficznej między Rzeczpospolitą Polską, a Rosyjską SFRR, Ukraińską SRR i Białoruską SRR, strona polska ratyfikowała ją 17 XII 1924, a weszła ona w życie dopiero 3 V 1925; komunikacja pocztowa i telegraficzna została prawnie ustanowiona dopiero 4 lata po zakończeniu wojny, jak pisze J.Tokar Filatelistyka 1/1994: "[...] w okresie przejściowym 1921-1924 docierały do Polski listy z obszaru sowieckiego, chociaż bliżej nie wiadomo w jaki sposób. [...] Wszystkie listy z ZSRR wysłane w okresie, w którym wzajemny obrót pocztowy nie był jeszcze uregulowany, bezpośrednio do Polski należą dziś do niezmiernie rzadkich [...]"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.241III 
800 PLN
19819

1925 list polecony z Warszawy do Anglii.

Fi.182, 189, 191, 207
Mi.201, 208, 210, 235
35 PLN
19820

1925 list polecony z Stanisławowa do Wiednia.

Fi.183, 190, 192
Mi.202, 209, 211
35 PLN
19821

1925 kartka z wykorzystaniem całostki z roku 1920 (Cp40) z Rzeszowa do Holandii.

Fi.184, 187
10 PLN
19822

1925 kartka firmowa z Łodzi do Szkocji.

Fi.184, 187
15 PLN
19823

1925 kartka z Kałuszyna do Anglii.

Fi.184, 210
Mi.203, 238
20 PLN
19824

1925 list polecony z Radomyśla do Pragi.

Fi.188
Mi.207
25 PLN
19825

1925 bankowy list polecony z Poznania do Niemiec.

Fi.190
Mi.209
35 PLN
19826

1925 firmowy list polecony z Łodzi do Niemiec.

Fi.191, 209
25 PLN
19827

1925 polecony list lotniczy z Warszawy 30.VI.25 do Paryża, dobra frankatura na obiegowym liście.

Fi.191, 223
Mi.210, 231 
180 PLN
19828

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Królewskiej Hucie seria (Fi.1320.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 400 PLN
19829

1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria w czworoblokach.

Fi.194-204
Mi.213-23
3 600 PLN
19830

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana.

Fi.194-204
Mi.213-23
750 PLN
19831

1925 wydanie z dopłata na Skarb Narodowy, prawidłowo opłacona kartka pocztowa z Magnuszewa wysłana 29.11.29 do Francji, dwa znaczki kwestarskie na uzdrowiska i PCK, bardzo rzadkie użycie znaczka z dopłatą na Skarb Narodowy, głównie za sprawą wysokiej dopłaty w większości przypadków znacznie przewyższającą opłatę za nadanie przesyłki, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.202
Mi.221
800 PLN
19832

1925 list firmowy z Poznania 26.6.26 do Niemiec, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na rzecz Funduszu Bezrobotnych.

Fi.205, 208
Mi.233, 236
45 PLN
19833

1925-26 seria widokowa (różne rysunki), rozbudowana seria czysta, wartości za 5, 10 i 15 gr. z obu nakładów (Fi.200+65.-).

Fi.205-15
Mi.233-3
280 PLN
19834

1925 seria widokowa, zestaw prób znaczków: za 2 gr. - z małymi literami GR, 3, 5, 10 gr. i 15 gr., niegumowane - tak jak je wydano i jako niekreślone rzadsze, gwarancja Rachmanow, Mikstein, Schmutz.

Fi.206 P4, 207I P1, 208I P1, 209I P1, 210I P1
Mi.234-38
2 000 PLN
19835

1925 różne rysunki, próba lub znaczek w niewłaściwym dla wydania kolorze oliwkowozielonym z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.206P2
Mi.234
600 PLN
19836

1925 list z Wilna do Lwowa, brzydki zamazany stempel, na odwrocie pieczęć Głównego Komitetu Budowy pomnika Adama Mickiewicza w Wilnie.

Fi.208
15 PLN
19837

1925 seria widokowa, unikalna - jako kasowana, cięta próba znaczka za 10 gr. unieważniona kasownikiem z wyróżnikiem "d" i napisem w otoku GŁ. SKŁAD. MAT. POCZT. WARSZAWA - 9.VIII.29, znanych jest tylko kilka różnych podobnie skasowanych prób, w tym jedna - z prezydentem St.Wojciechowskim, na kopercie; w handlu niespotykane, gwarancja Mikstein, kolorowy fotoatest Krawczyk.

Fi.209 P1
2 400 PLN
19838

1925 seria widokowa, 10 gr - frankatura wielokrotna, znaczki w typie I na liście wysłanym 21.VIII z Warszawy do Zurychu; koperta firmowa: "JASŁO" Zakłady Przemysłowo-Naftowe "GARTENBERG I SCHREIER" Ska.Akc. w JAŚLE (Małopolska); temat - ROPA NAFTOWA.

Fi.209I
Mi.237I 
30 PLN
19839

1925 kartka z Zakopanego do Wiednia.

Fi.209I, Cp42
10 PLN
19840

1925 seria widokowa, 10 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 7.VI.1928 z Warszawy do Szwajcarii.

Fi.209II
Mi.237II 
30 PLN
19841

1925 seria widokowa, znaczek za 10 gr. z rzadkim ząbkowaniem liniowym 11,75:11,5; gwarancja i opis odmiany ząbkowania Krawczyk.

Fi.209I ZL
Mi.237I 
25 PLN
19842

1925 list z Rzeszowa do Warszawy adresowany do "Prezydenta" Wincentego Witosa.

Fi.210
Mi.238
40 PLN
19843

1925 list z Poznania 5.XI.25 do Niemiec.

Fi.210
Mi.238 
10 PLN
19844

1925 list z Warszawy 15.X.25 do Niemiec.

Fi.210I
Mi.238 
15 PLN
19845

1925 seria widokowa, znaczek za 15 gr. z rzadkim ząbkowaniem liniowym 11,5:11,75; gwarancja i opis odmiany ząbkowania Krawczyk.

Fi.210I ZL
Mi.238I 
25 PLN
19846

1925 seria widokowa, 30 gr - frankatura wielokrotna, znaczki w typie I na liście poleconym wysłanym 9.V.32 z Dęblina do Siedlec; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.213I
Mi.241I
40 PLN
19847

1925 seria widokowa, 30 gr - frankatura wielokrotna, parka pionowa znaczków w typie II na liście poleconym wysłanym 11.I.26 z Warszawy do Lipawy na Łotwie.

Fi.213II
Mi.241II
40 PLN
19848

1925 seria widokowa, 40 gr + 10 gr - frankatura dwukolorowa, list zagraniczny wysłany 21.11.1928 z Poznania do Paryża; koperta firmowa "POWSZECHNA WYSTAWA KRAJOWA W R.1929 POZNAŃ UL.GRUNWALDZKA 22"; wirnik odbiorczy z 23.XI na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.214I, 209II
Mi.242I, 237II
50 PLN
19849

1925 wydanie obiegowe, znaczek w rzadkiej odmianie II.

Fi.214II
Mi.242II
220 PLN
SOLD
19850

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach.

Fi.216-24
Mi.224-32
600 PLN
19851

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria.

Fi.216-24
Mi.224-32
150 PLN
19852

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria skasowana datownikiem w rzadkim kolorze fioletowym.

Fi.216-24
Mi.224-32 
200 PLN
19853

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, rzadkie całkowite fałszerstwo wszystkich znaczków tego wydania, gwarancja i opis FALSUM.

Fi.216-24 FFi
Mi.224-32 
320 PLN
19854

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba arkuszowa znaczka za 2 gr. w kolorze definitywnym na białym niegumowanym papierze (Fi.1200.-), sygnowana S-kski, gwarancja Schmutz.

Fi.217 P2
Mi.225
1 000 PLN