Auction 94. Polonica on foreign stamps

25968

1974 Francuskie Terytorium Afarów i Issów, 40 rocznica śmierci Marii Skłodowskiej-Curie, znaczki ząbkowany i cięty oraz tzw. wydanie ministerialne (epreuve de luxe); doskonały stan zachowania.

Mi.105
500 PLN
25969

1974 ofrankowany karnet z wizerunkiem pomnika Chopina w warszawskich Łazienkach skasowany 19 lutego w Londynie datownikiem okolicznościowym z okazji wystawy z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika; przebarwienie od taśmy klejącej.

50 PLN
25970

1976 Czechosłowacja, całostka - koperta wydana z okazji Wystawy Filatelistycznej Socfilex 76 w Pradze, czysta.

30 PLN
25971

40 PLN
25972

1977 NRD, 100. rocznica urodzin Feliksa Dzierżyńskiego, blok czysty.

Mi.Bl.49
15 PLN
25973

1979 Międzynarodowa Wystawa POLPHIL 79 w Melbourne, koperta ostemplowana okolicznościowo 19.XI w Melbourne.

20 PLN
25974

1979 200-lecie śmierci Kazimierza Pułaskiego, amerykańska całostka z prywatną ilustracją skasowana 11.XI w pierwszym dniu obiegu.

30 PLN
25975

1979 35-ta rocznica bitwy pod Monte Cassino, ilustrowana koperta skasowana 11.VI stemplem okolicznościowym poczty kanadyjskiej.

40 PLN
25976

1980 NRD, Interkosmos, wspólny lot kosmiczny ZSRR-Polska, blok czysty.

Mi.Bl.58
15 PLN
25977

1980 koperta z pamiątkową winietą upamiętniającą zbrodnię katyńską, skasowana 20.IX w Londynie datownikiem okolicznościowym.

30 PLN
25978

1981 100. rocznica urodzin gen.Władysława Sikorskiego, 3 ilustrowane karty ostemplowane okolicznościowo 20.V w Londynie.

50 PLN
25979

1981 pamiątkową winieta "Wystawa Biblioteki Polskiej w Paryżu Muzeum im.gen.Sikorskiego Londyn S.W.7.,28.II.1981".

30 PLN
25980

1981 40. rocznica wznowienia Poczty Polskiej, dekoracyjna ilustrowana karta ostemplowana okolicznościowo 15 grudnia w South Kensington dzielnicy Londynu; znaczek z perforacją prywatną SFP (Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii) - niewielki nakład (100-150 sztuk).

60 PLN
25981

1990 50. rocznica zbrodni sowieckiej w Katyniu, okolicznościowa całość przygotowana z okazji pamiątkowej wystawy w Instytucie gen.Sikorskiego otwartej 20.IV w Londynie.

30 PLN