Auction 94. PoW Gross Born camp

21741

1944 Święto Artylerii, parka znaczków kasowanych na wycinku, gwarancja.

Fi.27
100 PLN
21742

Fi.28
40 PLN
21743

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp2
50 PLN
21744

1944 całostka obiegowa bez ilustracji na odwrocie.

Fi.Cp7II
200 PLN
21745

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
21746

1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f, czysta (z wpisanym nazwiskiem); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp10y
50 PLN
21747

1944 GROSS BORN - NEUBRANDENBURG, przesyłka z okresu łączenia obu obozów, które jeśli idzie o służby pocztowe zakończyło się ostatecznie w czerwcu 1944 roku, ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu, datowana i wysłana 7.III (datownik poczty Gross-Born słabo odciśnięty), poprzez wspólną Izbę Chorych przekazana do drugiej części obozu, tam skasowano ją dodatkowo jednowierszowym datownikiem "8 KW. 1944" poczty Neubrandenburga; rzadki przypadek skasowania znaku opłaty datownikami obu istniejących równolegle Poczt!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp10y
400 PLN
21748

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o szarooliwkowym znaku opłaty, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp13
160 PLN
21749

1944 GROSS BORN - NEUBRANDENBURG, przesyłka z okresu łączenia obu obozów, które jeśli idzie o służby pocztowe zakończyło się ostatecznie w czerwcu 1944 roku, Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o szarooliwkowym znaku opłaty, wysłana 8 IV (datownik poczty Gross-Born słabo odciśnięty), poprzez wspólną Izbę Chorych przekazana do drugiej części obozu, tam skasowano ją dodatkowo jednowierszowym datownikiem "8 KW. 1944" poczty Neubrandenburga; rzadki przypadek skasowania znaku opłaty datownikami obu istniejących równolegle Poczt!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp13
300 PLN
21750

1944 Syrena - karta obozu IIE z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja z opisem.

Fi.Cp17II
600 PLN
21751

1944 Dni Morza, całostka.

Fi.Cp19
60 PLN
21752

1944 ZDWOJONY DRUK LITER POC w POCZTÓWKA, Rok Olimpijski całostka z brunatnoczerwonym znakiem opłaty za 10 f (20 gr) dofrankowana znaczkiem w nowej walucie za 20 gr, łącznie 40 gr, co odpowiadało taryfie za kartę zwykłą; karta z życzeniami wysłana 27 XII 44; wymiary 91x70 mm.

Do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania, przez niemiecką komendę obozu, wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp20, 28
500 PLN
21753

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
21754

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa zawiadamiająca o zebraniu Koła Filatelistów wysłana 6.IX, fragment treści:"Zabrać ze sobą taborety i szklanki"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21
72 PLN
21755

1944 Warszawa walczy, dwie całostki o jasnym i ciemnym znaku opłaty, czyste; karta jasna gwarancja Schmutz, karta ciemna gwarancja.

Fi.Cp21
120 PLN
21756

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
21757

1944 Warszawa walczy, dwie całostki w kolorach jasnoszarym i szarym.

Fi.Cp21
70 PLN
21758

Fi.Cp21
25 PLN
21759

1944 Warszawa walczy, całostka z doklejonymi znaczkami z serii herby miast za 20 f - Kraków i za 30 f - Lwów, ostemplowane grzecznościowo 15.IX; gwarancja.

Fi.Cp21, 19, 20
50 PLN
21760

1944 Herby miast - Wilno, całostka z wydrukowanymi na odwrocie życzeniami z okazji Bożego Narodzenia wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp22a
120 PLN
21761

1944 Herby miast - Wilno, całostka, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp22a
100 PLN
21762

1944 Herby miast - Wilno, całostka z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia wysłana 24.XII, dobry stan zachowania (naturalna fałdka w papierze); gwarancja.

Fi.Cp22a
50 PLN
21763

1944 Herby miast - Wilno i trzy karty Kraków o różnych kolorach znaku opłaty, zestaw 4 czystych całostek, dobry stan zachowania; gwarancja i Schmutz.

Fi.Cp22a, 24, 25, 26
300 PLN
21764

Fi.Cp22b
100 PLN
21765

Fi.Cp22b
90 PLN
21766

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp24
40 PLN
21767

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
21768

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII; niewielkie przebarwienia; gwarancja.

Fi.Cp25
72 PLN
21769

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
21770

Fi.Cp25
40 PLN
21771

Fi.Cp26
100 PLN
21772

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
21773

1944 herby miast, całostka w kolorze szarym.

Fi.Cp26
20 PLN
21774

Fi.Cp26
20 PLN
21775

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp26
40 PLN
21776

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
21777

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki, przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp27
200 PLN
21778

1944 "PŁONĄCA ŚWIECZKA U STÓP KOŁYSKI" - efektowny błąd w rysunku karty świątecznej z ilustracją w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28d
500 PLN
21779

1944-45 500. rocznica bitwy pod Warną, rzadka próba znaczka za 50 gr. autorstwa Mieczysława Jurgielewicza, rytowana przez Wacława Bulzackiego, odbita na papierze białym średnim gładkim; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych, gdzie jest skatalogowana jako 45.0. 7E7/2C2; w 1944 z tym rysunkiem wydano w zbliżonych kolorach blok (papier jasnobrunatny sztywny pakunkowy), a w roku następnym, bardzo rzadki i drogi, nie wprowadzony do obiegu znaczek w kolorze zielono czarnym; poza widocznym na skanie złamaniem zachowana w ładnym stanie, niska cena wywoławcza, gwarancja Schmutz.

Fi.I (bl.8)
2 400 PLN
21780

Fi.Ia, b
1 200 PLN