The auction will start on 19.04.2024

Auction 94. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25151

1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 10.000/20 Mk. z błędem na znaczku podstawowym na poz.26 "odbitka gwoździa po lewej", gwarancja Krawczyk.

Fi.P27
Mi.D27 
50 PLN
25152

1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, parka znaczków za 10.000/20 Mk., oba z błędami na znaczku podstawowym - lewy na poz.25 "pęknięta ramka", a prawy na poz.26 "odbitka gwoździa po lewej", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.P27
Mi.D27 
120 PLN
25153

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
25154

1923 znaczek urzędowy z abklaczem.

Fi.U38
15 PLN
25155

1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 21.3 z Lübbenau, trzy różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 48, 73, 83; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami.


Mi.219, 230
120 PLN
25156

1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 6.4 z Dortmundu, cztery różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 72, 73 (w owalnej i kwadratowej ramce), 86; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami.


Mi.232, 268
120 PLN
25157

1924 wydanie obiegowe - herb Gdańska w owalu, zestaw znaczków na wycinkach obiegowych.

Fi.187-95
80 PLN
25158

1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-).

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
25159

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
25160

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem w postaci opuszczonej dziurki w ząbkowaniu u góry i dołu, ząbkowanie dla wersji z automatów, abklacz, piękny stan.

Fi.200B2
450 PLN
25161

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2200.-) w ładnym stanie.

Fi.201-05
Mi.207-11
2 000 PLN
25162

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I+II), pełna (z odmianą koloru) seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
25163

1924 Herb Gdańska w owalu, kasowany znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "nosek lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi i pęknięta u dołu litera D w Danzig" (Fi.250.-), zwraca uwagę znaczne uszkodzenie ramki tarczy herbowej powyżej liter Da w Danzig, dodatkowo silne przesunięcie perforacji, datownik Sopotu z 2.7.27 w; gwarancja Krawczyk.

Fi.208 B1
Mi.214I
250 PLN
25164

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki z automatu za 5 fen - pasek pionowy pięciu sztuk skasowany 4.9.1938 w Sopocie, rzadko spotykany w wielokrotnościach, bardzo dobry stan zachowania (pasek zgięty na perforacji między 3 i 4 znaczkiem).

Fi.187R
Mi.193D
200 PLN
25165

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-).

Fi.Cp29
160 PLN
25166

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf (Fi.160.-).

Fi.Cp29
120 PLN
25167

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.230.-).

Fi.Cp30
140 PLN
25168

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus (Fi.160.-).

Fi.Cp32
140 PLN
25169

1927 formularz sądowy użyty miejscowo w Gdańsku.

Fi.188
20 PLN
25170

1927 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, stempel "Mit Luftpost befördert / Luftpostamt Berlin G.2.".

Fi.196, 197
70 PLN
25171

1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości; jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp39-40A
Mi.P39-40I 
10 000 PLN
25172

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Danzig Marienkirche (kościół Mariacki); czysta.

Fi.Cp45d
200 PLN
25173

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Danzig Technische Hochschule (Politechnika); czysta.

Fi.Cp45d
200 PLN
25174

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków w stanie idealnym.

Fi.211-3
90 PLN
25175

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków.

Fi.211-3
140 PLN
25176

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 274-8
Mi.217-9, 256-66, 276-80
200 PLN
25177

1929 "SCHÜTZT EUCH VOR UNFÄLLEN!" (chroń się przed wypadkami!) Danzig Langfuhr (Gdańsk Wrzeszcz), idealnie odciśnięty kasownik okolicznościowy stosowany zaledwie przez miesiąc, na karcie pocztowej przesłanej 28.2 do Urzędu Pracy, czerwony stempel wpływu z dopisana datą 1/3/1929; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp41b
200 PLN
25178

1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; bardzo dobry stan zachowania (naturalna inkluzja w papierze), (Fi.300.-).

Fi.Cp46b
200 PLN
SOLD
25179

1929 list urzędowy wysłany 6.11 z parlamentu Wolnego Miasta Gdańska do jego członka - posła Willy Moritza za pośrednictwem urzędu Gdańsk 1, datownik z wyróżnikiem "*lt" (Wolff 102.0), ozdobna pieczęć nadawcy "DER VOLKSTAG DER FREIE STAD DANZIG"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


40 PLN
25180

1930 ZEYER - koperta dwukrotnie użyta pocztowo: pierwszy raz z TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 14.9.29 ze starostwa powiatowego Großer Werder (Wielkich Żuław) w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Zeyervorderkampen (Kępiny Wielkie); pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Landratsamt Tiegenhof"; powtórnie po przenicowaniu i ofrankowaniu koperty wysłano 16.7 z Zeyer (Kępki) do Gdańska; niecodzienny, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania - koperta ze względów ekspozycyjnych rozklejona.

Fi.208
Mi.214
300 PLN
25181

1930 AMBULANS 4327 relacji SZYMANKOWO - NOWY DWÓR (SIMONSDORF-TIEGENHOF), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list przesłany 9.7 ambulansem do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.208
Mi.214
200 PLN
25182

1930 POCZTA SAMOCHODOWA MALBORK-GDAŃSK, list polecony z Sądu Rejonowego w Malborku do Gdańska, przesłany 28.2 za pośrednictwem poczty samochodowej z urzędu Marienburg 1, znaczki unieważnione dekoracyjnym kasownikiem "MARIENBURG (WESTPR) 1 Kraftpost nach Danzig visumfrei 3 mal täglich"; urzędowa pieczęć nadawcy z godłem "PREUSS. AMTSGERICHT MARIENBURG", na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta, jeden znaczek brak narożnego ząbka); temat - SAMOCHÓD.


Mi.414 
350 PLN
SOLD
25183

1930 list urzędowy wysłany 12.2 z Gdańskiej Szkoły Morskiej do Senatu Wolnego Miasta za pośrednictwem urzędu Danzig Langfuhr (Gdańsk Wrzeszcz), datownik z wyróżnikiem "b" z prawie całkowicie wyłamane górny i dolny mostek, pieczęć nadawcy "STAATLICHE SEEFAHRTSSCHULE ZU DANZIG" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung/ Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania; temat - MARYNISTYKA.


60 PLN
25184

1930 "WERDET RUNDFUNKTEILNEHMER" (Zostań słuchaczem radiowym) Danzig 5, kasownik propagandowy na liście urzędowym wysłanym 26.11 ze Szpitala Miejskiego do Senatu Wolnego Miasta, pieczęć nadawcy "STADTISCHES KRANKENHAUS DANZIG" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Stadtisches Krankenhaus Danzig"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - RADIO.


40 PLN
25185

1930 "Helft feuer verhüten! Feuerschutz-Woche" (Pomóż zapobiegać pożarom! Tydzień ochrony przeciwpożarowej) - nalepka propagandowa na odwrocie listu urzędowego wysłanego 30.4 z Sądu Administracyjnego w Gdańsku do Gdańska Wrzeszcza, datownik nadawczy DANZIG 5 z wyróżnikiem "f" (Wolff 37.0), pieczęć nadawcy "Werwaltungsgericht Danzig" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d.Ablösung Freie Stadt Danzig"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - POŻARNICTWO.


200 PLN
25186

1930 "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie) Danzig 5, stempel propagandowy na liście urzędowym wysłanym 6 8 z Urzędu Budownictwa (Lohnamt) Senatu Wolnego Miasta, pieczęć nadawcy "DER SENAT DER FREIEN STADT DANZIG LOHNAMT" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Lohnamt Danzig"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
25187

1931 kartka z Gdańska do Hanoweru.

Fi.187, Cp41
40 PLN
25188

1931 list urzędowy wysłany 30.1 z Senatu Wolnego Miasta Gdańska do Gdańska Siedlec za pośrednictwem urzędu Gdańsk 5, datownik z wyróżnikiem "*f" (Wolff 38.0), pieczęć nadawcy "SENAT DER FREIE STAD DANZIG PORTOABLOSUNG"i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Senat"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


40 PLN
25189

1932 "BESUCHT U. BESCHICKT DIE INTERNZAIONALE LUFTPOSTAUSSTELLUNG DANZIG 23.-31. JULI 1932" (Odwiedź i zachęć innych do zwiedzenia Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej (druki) wysłanej do Kirnach-Villingen w Niemczech; dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza); temat - LOTNICTWO.

Fi.187
Mi.193 
80 PLN
25190

1932 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, koperta listu poleconego w obszarze Wolnego Miasta Gdańska - ilustrowana mapką przedstawiającą Wolne Miasto Gdańsk i kraje sąsiadujące (Polskę, Niemcy i Litwę) - wysłanego 20.12 z urzędu Gdańsk 2 (datownik z wyróżnikiem "*2*"); datownik odbiorczy (z wyróżnikiem "*1s"); dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.192
Mi.198
120 PLN