The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 94. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22223

1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Lublina z pierwszego dnia obiegu znaczka wydania przedrukowego, ręcznie pisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.344, 342
Mi.386, 383
1 000 PLN
22224

1944 K.R.N. - FDC, polecona miejscowa kartka z Lublina wysłana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 znaczka z nadrukiem "KRN", ręcznie pisana erka, na odwrocie doklejony dowód nadania, stempel cenzury wojskowej nr 8, opłata 25 gr powyżej wymaganej taryfy pocztowej, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.344, 342, Cp89
600 PLN
22225

1944 przedrukowa seria rocznicowa.

Fi.344-6
Mi.386-8
30 PLN
22226

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków czystych, za 1/25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Schmutz, za 2/25 gr. z błędem nadruku na poz.45/56 "uszkodzona cyfra 4 w 1944" i dodatkowo "przerwana prawa kreska" gwarancja z opisem pozycji i błędu Schmutz, błędy na odwróconych i podwójnych nadrukach są unikalne (Fi.+50%), a za 3 /25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Kapkowski.

Fi.344-46 No (345 B7)
Mi.386-88
12 000 PLN
22227

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie.

Fi.344B20
Mi.386
30 PLN
22228

1944 P.K.W.N., kartka z Krosna 16.6.45 do Sopotu, stempel cenzury wojskowej nr 1634, opłata niezgodna z taryfą pocztową (2 zł zamiast 0,50 zł).

Fi.345
Mi.387
700 PLN
22229

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.345
Mi.387
120 PLN
22230

1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.96 "kropka pod P w POCZTA", gwarancja Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387 
30 PLN
22231

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na prawidłowo opłaconej poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.III z Lublina do Warszawy, dodatkowo znaczek za 50 gr Goznak; jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa za 12 gr. widoki zabytkowych budowli (sygn.I.44); okupacyjna nalepka polecenia "Lublin 1"; stempelek cenzury wojskowej 161; nie inspirowane filatelistycznie przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do bardzo rzadkich; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.345, 343
Mi.387, 384 
1 500 PLN
22232

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym KIELCE z wyróżnikiem "j", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem (Distr.Radom) i dopisanym numerem urzędu "1"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 261 typ z orłem w koronie; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
1 250 PLN
22233

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
22234

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
22235

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
22236

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
22237

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
22238

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na górze i częściowo na dole znaczka, gwarancje Ways, Petriuk.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
22239

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
120 PLN
22240

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
22241

1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "przerwana ukośna kreska prawej cyfry 4", gwarancja i oznaczenie.

Fi.346B3
Mi.388
80 PLN
22242

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, gwarancja.

Fi.346MK1
Mi.388
9 000 PLN
22243

1944 R.T.R.P., czworoblok wzorcowych odbitek kontrolnych nadruku z poz. 16/27 na szarym papierze, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346P
Mi.388
400 PLN
22244

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
130 PLN
22245

1944 zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone, czworoblok znaczka urzędowego na listy zwyczajne z nadrukiem nowej wartości, nakład tego niewprowadzonego do obiegu znaczka zaledwie 150 sztuk, katalog Fischer 24.000,- zł, gwarancja Wiatrowski.

Fi.VI
10 000 PLN
22246

1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list z oznaczeniem Wojskowy wysłany 8.12. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek cenzury wojskowej nr 109, bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
22247

1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list wojskowy wysłany 26.10. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek radzieckiej cenzury wojskowej nr 25276, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
22248

1944 kartka do polskiego żołnierza z kołchozu imienia Szewczenki w guberni połtawskiej na Ukrainie, stempelek wojskowy i stempel cenzury wojskowej nr 125.


70 PLN
22249

1945 list z Sanoka 12.2.45 do Jasła, użyto parki znaczków wydania Goznak wycofanych z obiegu z dniem 1.1.45, pobrano od odbiorcy dopłatę w wysokości 2 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 251, koperta przycięta od góry.

Fi.342
Mi.383
90 PLN
22250

1945 list z Staszowa 7.4.45 do Zakopanego, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 712.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
22251

1945 kartka z Książa Wielkiego 15.2.45 do Ciężkowic, stempel cenzury wojskowej nr 708a.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
22252

1945 kartka z Zakopanego 20.3.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
22253

1945 kartka z Sosnowca 30.3.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 915.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
22254

1945 list z Krakowa do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 536.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
22255

1945 list polecony z Ożarowa do czerwonego Krzyża w Genewie, poniemiecka erka, stempel cenzury wojskowej nr 1460.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
22256

1945 list z Suwałk 13.3.45 do Białegostoku, stempel cenzury wojskowej nr 184.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
22257

1945 kartka z Mikołowa do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 923.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
22258

1945 kartka z Katowic do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 808.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
22259

1945 list polecony z Łańcuta do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 273.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
22260

1945 kartka z Radomia do Tomaszowa Mazowieckiego, znaczek użyty dwukrotnie - wycięty z poprzedniego listu na którym był użyty i wklejony na wycinku ponownie, stempel cenzury wojskowej nr 1744, osobliwe podwójne użycie.

Fi.343
Mi.384
90 PLN
22261

1945 kartka z Radomska 3.5.45 do Łodzi, stempel cenzury wojskowej 857 z podpisem cenzora - bardzo rzadkie.

Fi.343
Mi.384 
90 PLN
SOLD
22262

1945 kartka z Bochni 2.IV.45 do Zakopanego ze stemplem cenzury wojskowej nr 545, kartka złamana w połowie.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN