Auction 94. General Government

21062

1940 Oflag IXB, formularz potwierdzenia otrzymania paczki datowany 17.IV, wysłany z obozu 20.4.39 (błędnie ustawiona data roczna datownika) do Będzina, niemy kasownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.5; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Kattowitz 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
21063

1940 telegram w z Krakowa do warszawy w specjalnej kopercie na telegramy z reklamą komercyjną na odwrocie.

50 PLN
21064

70 PLN
21065

1940 czysty blankiet Międzynarodowego Przekazu Pocztowego (Auslandspostanweisung), wymiary 147 x 105 mm, sygnatura DPO 217(7.40); doskonały stan zachowania.

300 PLN
21066

Fi.12; 40
25 PLN
21067

Fi.12; 51
40 PLN
21068

Fi.14-18
120 PLN
21069

1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa.

Fi.33
10 PLN
21070

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.8 w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN.

Fi.40; 11
40 PLN
21071

Fi.41; 10
30 PLN
21072

Fi.43
70 PLN
21073

1941 formularz poszukiwawczy Polskiego Czerwonego Krzyża wysłany 14.VIII z miejscowości Kańczuga do PCK w Krakowie, stempelek wpływu "16 SRP.1941"; dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; niewielkie ślady archiwizacji; gwarancja Schmutz.

Fi.43
350 PLN
21074

Fi.43
450 PLN
21075

1941 wezwanie sądowe z Dobczyc.

Fi.43
50 PLN
21076

1941 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany z agencji pocztowej w Laskach na adres Reinsdorf bei Artern, Rittergut II, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Laski über Warschau" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.VII w urzędzie pocztowym Warszawa 1, stempel wirnikowy WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "bb"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.54
60 PLN
21077

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - Barbakan w Krakowie, unikalna - co zaznaczono w ateście, próba znaczka za 2 zł. w kolorze czarnosepia na białym grubszym papierze, lekko pionowo zgięta, fotoatest Krischke BPP.

Fi.63 P5
Mi.63 P6
2 400 PLN
21078

Fi.65; 9a
30 PLN
21079

Fi.67; 12
30 PLN
21080

1941-2 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, paski znaczków ciętych z napisem na górnym marginesie, brak znaczków za 0,16, 0,48 i 1,20 zł.

Fi.71-5, 77-81, 83-86, 88nz
1 000 PLN
21081

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz
600 PLN
21082

1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr.

Fi.71-75nz, 77-81nz
250 PLN
21083

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami na górnym marginesie, dwa znaczki z lekko załamanym marginesem.

Fi.71-82 Pw1
100 PLN
21084

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 8 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 6.1.1945 z Częstochowy do obozu Wessenberg; karta nieznacznie przefrankowana.

Fi.73
40 PLN
21085

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, dowód nadania paczki o sygnaturze DPO449 (3.41) wysłanej 18.III z Falenicy; znaczek unieważniony datownikiem "FALENICA über WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "b"; niecodzienna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.160.-)!

Fi.77
100 PLN
21086

1941 list z Warszawy do Rudnika na kopercie wydania przedrukowego, stempel okolicznościowym z okazji urodzin Führera.

Fi.Ck1
50 PLN
21087

Fi.Ck2, 111, 112
Mi.U2/03
200 PLN
21088

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
60 PLN
21089

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
21090

1941 całostka (część na odpowiedź) wysłana z Krakowa 5.I.41 do Zatoru, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp6B
160 PLN
21091

1941 kartka z oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Myślenicach do Zarządu Głównego PCK w Krakowie, dziurki na znaku opłaty po archiwizacji.

Fi.Cp7I
50 PLN
21092

1941 formularz kartkowy na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
220 PLN
21093

1941 dokument wystawiony 9.V w Krakowie nakazujący przymusowe opuszczenie mieszkania przez polskiego najemcę, wystawiony przez "Der Stadhauptmann von Krakau Städische Wohnungsamt", fioletowa pieczęć z godłem "Generalgouvernement Distrikt Krakau DER BEAUFTRAGTE DES DISTRIKTSCHEFS für die Stadt Krakau", niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania.

120 PLN
21094

1941 list pocztowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Koźmicach Wielkich do Królewca.

90 PLN
21095

1942 "Zeitungsverlag Krakau - Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna - odmiana ze skośnymi cyframi (Fi.1000.-), idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 20.11 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.3b
900 PLN
21096

30 PLN
21097

10 PLN
21098

1942 karta pocztowa z namalowaną ręcznie ilustracją przedstawiającą świat ogarnięty płomieniami wojny, prawidłowo ofrankowana znaczkiem za 12 gr skasowanym 9.I w Ostrowcu (OSTROWIEC KIELECKI); dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.43
300 PLN
21099

Fi.75
90 PLN
21100

Fi.75; 45
30 PLN
21101

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN