The auction will start on 19.04.2024

Auction 93. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9717

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
240 PLN
9718

1916 Warszawa, seria pomnikowa wydania niedoszłego do obiegu, gwarancja i opis kolorów Schmutz.

Fi.III-VIA
160 PLN
9719

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
360 PLN
9720

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.200.-), trzy znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
180 PLN
9721

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej za 2 gr. niekatalogowany bez perforacji pionowej, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIBs
Mi.IIiA 
200 PLN
9722

1916 Warszawa, próby znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym na różnych papierach, trzeci znaczek z drobnym powierzchniowym ubytkiem papieru po podlepce, gwarancja.

Fi.IIP, VP, VIP
480 PLN
9723

1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy 12.2.16 do Katowic, stempel cenzury wojskowej, nie odnaleziono adresata i 15.2.16 skierowano kartkę z powrotem do nadawcy, w Częstochowie przystawiono stempel opłaty doręczeniowej za 5 fen. typu IV, bez stempla poczty miejskiej, ciekawy dekoracyjny walor w Ładny stanie zachowania.

Fi.IV
500 PLN
9724

1916 Warszawa, znaczek cięty serii pomnikowej za 6 gr., druk dwustronny, tylko na takim narożnikowym egzemplarzu widać przesunięcie rysunku, krawędź gumowania i listwę ochronną.

Fi.IVA
Mi.IVC 
120 PLN
9725

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
9726

1916 Warszawa - ZMIANA WYSOKOŚCI DOPŁATY, miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 4.10, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek dopłaty: w dniu 4.10 na partii około 50 listów dostawiono beznominałowy stempelek "Pfennig Porto" i dopisano ręcznie kwotę pobrania "15"; z niejasnych nam przyczyn na większości listów zapis ten unieważniono i postawiono standardowy w tym okresie - "8 Pfennig Porto"; co jeszcze ciekawsze na kilku listach powrócono do podwyższonej opłaty; z dnia 5.10 znane są listy z dopłatą 8 fen.; Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejonym znaczkiem za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


1 200 PLN
SOLD
9727

1916 Warszawa, kartka na ziemniaki, cukier, chleb i mąkę ważna w okresie 27/XI-10/XII, wydawnictwo ukazujące m.in. herby Korony i Litwy, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste); bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
9728

1916 Dąbrowa, znaczki poczty magistratu Dąbrowy, podlepki.


100 PLN
9729

1917 Przedbórz, I wydanie, seria cięta z pełną oryginalną gumą (Fi.700.-), znaczek za 2 gr. typu 2, za 4 gr. typu 2, niezbyt duży ślad po podlepkach, ładny stan, gwarancja.

Fi.1-2A
Mi.1-2B
700 PLN
9730

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
9731

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
300 PLN
9732

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku - typ 3 z kropką pomiędzy ramkami wokół prawej dolnej cyfry 4, ładnie sygnowany - trąbka pocztowa z literką S.

Fi.2B
Mi.2A 
70 PLN
9733

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2b
120 PLN
9734

1917 Łódź, widokówka wysłana 6.6 z Łodzi do obozu jeńców w Szprotawie, adres odbiorcy napisano po polsku "Szlązk Szprotawa obóz jeńców" zapewne według niemieckiego urzędnika był on niedokładny, dlatego w sortowni po opatrzeniu przesyłki adnotacją "Wo Kreis?" (jaki powiat?) i stempelkiem ZURÜCK, kartkę, za pośrednictwem łódzkiej poczty miejskiej, zwrócono do nadawcy; czerwony datownik poczty miejskiej LFF z datą 8 6; całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
SOLD
9735

1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, bardzo rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 groszy, dziurki po archiwizacji.

Fi.5b
2 500 PLN
9736

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 7.8 z Włocławka; słabszy stan zachowania.

Fi.9a
60 PLN
9737

1917 Warszawa, kartka ekspresowa z Wilna do warszawy, rzadki stempel poczty miejskiej za 30 fen. w kolorze fioletowym, stemple cenzury, brak dwóch znaczków oderwanych z kartki.

Fi.15b
450 PLN
9738

1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 19/III-1/IV, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
9739

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19/II-4/III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
9740

1918 Wilno z zagranicy, karta pocztowa wysłana 15.VI z Wiednia do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek niemieckiej cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; przesyłki zagraniczne doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
1 600 PLN
SOLD
9741

1918 Żarki, I wydanie - znaczek za 3 hal unieważniony pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku, jako opłata za doręczenie dofrankowanej karty pocztowej wysłanej 9.X z Dąbrowy (Fi.2600.-); znaki opłaty skasowane datownikiem Kuk. ETAPPENPOSTAMT DĄBROWA in POLEN z wyróżnikiem "d", obok datownik urzędu odbiorczego w Żarkach z 10.X, brak tekstu na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.1
1 000 PLN
9742

1918 PRUSZKÓW, DWA RÓŻNE STEMPELKI TARYFOWE widokówka wysłana 10.V z Lublina do Pruszkowa, omyłkowo odciśnięto na niej stempelek doręczeniowy "15 fenigów" (taryfowa należność za doręczenie listu) i skorygowano to odbijając stempelek o właściwej wartości - "10 fenigów"(należność za doręczenie karty pocztowej) prawie dokładnie na nieprawidłowej odbitce, operację dodatkowo potwierdzono parafką urzędnika; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; fotoatest Schmutz.

Fi.1, 2
12 000 PLN
9743

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
9744

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
9745

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
320 PLN
9746

1918 Luboml, seria cięta z szerokim marginesem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka".

Fi.1-5
100 PLN
9747

1918 Luboml, seria cięta w wielobloku z pustopolem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka", fotoatest.

Fi.1-5
300 PLN
9748

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach, piękny stan.

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
9749

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
9750

1918 Luboml, seria ciętych znaczków w kompletnych arkuszach po 11 znaczków i jednym pustopolem i parką w układzie tete - beche, stan bardzo dobry, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
750 PLN
9751

1918 Luboml, seria cięta w podwójnych arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
2 000 PLN
9752

1918 Luboml i Sosnowiec, bardzo rzadkie kasowane przez magistrat serie Lubomla: ząbkowana zwykła i ząbkowana z odwróconymi cyframi nominału (cztery znaczki w parkach, jeden uszkodzony) oraz wycinek ze znaczkiem Sosnowca unieważnionym kasownikiem typu 2I w bardzo rzadkim, niekatalogowanym, kolorze niebieskim - ten kolor kasownika występuje na kilku znanych listach obiegowych z 6.AUG.1916, całość opisana na karcie albumowej.

Fi.1-5B+1-5Bs, 5
Mi.I-V+I-VF, 5 
800 PLN
9753

1918 Żarki, znaczek poczty miejskiej na wycinku z listu, gwarancja Falkowski.

Fi.3
90 PLN
9754

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
9755

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
9756

1918 Częstochowa, formularz Austriackiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla jeńców w Rosji wysłany przez Polaka do Częstochowy, datownik poczty miejskiej (bez mostka) z 15.3 (Fi.800.-), liczne stempelki cenzur: rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
600 PLN