Page:
PoW Murnau camp
Poz# Features Catalog Description Actual price
12848

1940 kartka ze Lwowa do oflagu VIIA w Murnau, kartka adresowana do gen. Bernarda Stanisława Monda, który w kampanii wrześniowej dowodził 6. Dywizją Piechoty, bronił „korytarza pszczyńskiego”, po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim dostał się do niewoli i trafił do oflagu w Murnau, stempel cenzury obozowej, znaczek oddarty najprawdopodobniej przez cenzurę.

100 PLN
12849

1940 kartka z Fragowiste w Rumunii do oflagu VIIA w Murnau, kartka adresowana od krewnej internowanej w Rumunii do gen. Bernarda Stanisława Monda, który w kampanii wrześniowej dowodził 6. Dywizją Piechoty, bronił „korytarza pszczyńskiego”, po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim dostał się do niewoli i trafił do oflagu w Murnau, stempel niemieckiej cenzury wojskowej i obozowej, dwa znaczki odklejone przez cenzurę obozową.

100 PLN
12850
Fi.1A

1942 budynek obozowy, niekatalogowana odmiana znaczka w kolorze czarnym na szarożółtawym, gładkim, średnim, drzewnym, znaczek niegumowany, gwarancja Jungjohann, Befund Szymczak.

900 PLN
12851
Fi.1ayC

1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

240 PLN
12852
Fi.1ayC

1942 budynek obozowy, gwarancja Korszeń.

220 PLN
12853
Fi.1bx1A FFi

1942 Budynek obozowy, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 10 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

100 PLN
12854
Fi.1byC

1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w odcieniu szaroczarnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Krawczyk.

300 PLN
12855
Fi.2-3ay1C

1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk.

800 PLN
12856
Fi.2ay1A

1942 druty, kartka obiegowa wysłana 25.2.43, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 000 PLN
12857
Fi.2ay3A

1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym niekatalogowany na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz.

12 000 PLN
12858
Fi.2b-3ay1C

1942 Druty, seria czysta w kolorach szaroniebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

900 PLN
12859
Fi.3ay1C

1942 druty znaczek w kolorze jasnozielonym na papierze y1 bez gumy, uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Schmutz.

160 PLN
12860
Fi.3ay1C

1942 druty, znaczek na papierze gumowanym y1, gwarancja Schmutz.

800 PLN
12861
Fi.3ay1C

1942 druty, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

400 PLN
12862
Fi.3by1C

1942 druty, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

700 PLN
12863
Fi.4 P

1942 Trąbka pocztowa, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 15 f. autorstwa Tadeusza Kluźniaka, odbita z pojedynczej kliszy na papierze białym gładkim grubym w kolorze czerwonobrunatnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera, może być skatalogowana jako odmiana znaczka 3.1.4.1. o nakładzie 22 szt.; rotbraun, verlaufene Farbe (rozlana farba) - to wszystko cechy charakterystyczne dla tej próby, nowa gwarancja Schmutz.

3 200 PLN
12864
Fi.4P

1942 trąbka pocztowa, niekatalogowana próba w kolorze niebieskozielonym na małym arkusiku, bardzo rzadkie, gwarancja Perzyński, Schmutz.

2 800 PLN
12865
Fi.4ax1A FFi

1942 Trąbka pocztowa, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, potrójnie nacinane na dole, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

80 PLN
12866
Fi.4ay1C, by1C, 5y1C

1942 Trąbka pocztowa, komplet znaczków kasowanych na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, odmiany koloru brązowa, ciemnobrązowa i zielona (Fi.470.-), gwarancja i oznaczenie Korszeń, Schmutz.

450 PLN
12867
Fi.4ay2A

1942 Trąbka pocztowa, bardzo rzadki na korespondencji cięty znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.) - widoczna (u góry) krawędź gazety i czarny poziomy pasek (u dołu) - fragment druku, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); dobry stan zachowania (kartka z kilkoma drobnymi zagięciami); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja i opis odmiany Korszeń.

1 500 PLN
SOLD
12868
Fi.6ay3A

1942 Wystawa Rybacka, znaczek w kolorze karminowoczerwonym na papierze y3, rzadka odmian z nakładu 64 sztuk, gwarancja i opis Schmutz.

700 PLN
12869
Fi.6x1A FFi

1942 Wystawa rybacka, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

80 PLN
12870
Fi.6x2C

1942 Wystawa Rybacka, ząbkowany znaczek za 15 f. w rzadszym odcieniu brunatnoczerwonym na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

80 PLN
12871
Fi.7NDdx1C

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk znaczka w kolorze ciemnobrązowym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

200 PLN
12872
Fi.7NDx1C

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk w kolorze brunatnoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

180 PLN
12873
Fi.7NDx1C

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk znaczka w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

180 PLN
12874
Fi.7NDx1C

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, nowodruk w kolorze brunatnoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

200 PLN
12875
Fi.7by1C

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN
12876
Fi.7by1C

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

400 PLN
12877
Fi.7dx2C

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz.

360 PLN
12878

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania.

120 PLN
12879

1942 Tadeusz Kluźniak, oliwkowa odbitka próbna ilustracji wykorzystanej sporadycznie na odwrocie całostek poczty obozowej, o wiele rzadsza od późniejszej wersji różniącej się detalami rysunku i układem napisu, przede wszystkim rozjaśniono tło pod literami, które w tej wersji są słabo czytelne, ołówkowy podpis autora "Tadeusz"; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.6; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

2 000 PLN
12880

1942 przekaz pieniężny z warszawy do jeńca w Murnau, na pokwitowaniu odbiorczy stempel obozowy, niespotykane.

240 PLN
12881
Fi.3ay1C

1943 druty, kartka z życzeniami świątecznymi, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

1 100 PLN
12882
Fi.8IIayC

1943 góry, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

120 PLN
12883

Fi.8IIayC,+ byC + cyC

1943 Góry, unikalny czworoblok znaczków za 20 f., każdy inny, oba górne w kolorze jasnoszarozielonym od góry ze skraju arkusza drukarskiego, dodatkowo lewy bez perforacji po lewej stronie, prawy dolny w kolorze ciemnoszarozielonym, lewy dolny w kolorze czarnozielonym (powinien być katalogowany jako 8IIcyC) i tak jak znaczek nad nim bez perforacji po lewej stronie, wszystkie odbite głębiej wyrytą kliszą II, choć lewy dolny jest w tak intensywnej barwie, ze widać efekt tzw."ciemnego nieba" jak dla znaczków odbitych kliszą I, wszystkie znaczki są gumowane więc barwy nie są zmienione, każdy gwarancja i opis koloru Schmutz.

1 800 PLN
12884
Fi.8IIayC, byC

1943 Góry, obie odmiany koloru ciemnozielona i jasnozielona znaczka za 20 f. na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Korszeń, Schmutz.

350 PLN
12885
Fi.8IIbyC

1943 góry, marginesowy pasek znaczków w kolorze zielononiebieskim, górny znaczek zmatowienia na gumie, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem odmiany koloru i oznaczenia Schmutz.

750 PLN
12886

Fi.8IIbyC

1943 Góry, czworoblok z marginesem w idealnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

500 PLN
12887
Fi.9x4C

1943 Wdowa, kasowany znaczek za 25f. na papierze białym szorstkim sztywnym, cięty z trzech stron, gwarancja i opis odmiany Krawczyk.

200 PLN
SOLD