Auction 93. WW2 military postage

12184

30 PLN
12185

25 PLN
12186

Fi.6 Pw 6
600 PLN
12187

Fi.6 Pw 6
80 PLN
12188

Fi.6 Pw 6
100 PLN
12189

Fi.6 Pw 6
400 PLN
12190

1947 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 5.VII z "3 Polish Service Families Transit Camp L19 B.A.O.R." za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej 209 obsługującej oddziały polskie, adresowany do miejscowości Bucks w Anglii; czerwony stempelek "By Aire Mail/ Par Avion", dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (minimalny ubytek tylnej klapy); gwarancja Bojanowicz.

160 PLN
12191

1947 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 14.IV za pośrednictwem poczty polowej 141 do Anglii, minimalnie słabszy stan zachowania.

40 PLN
12192

1947 Polski Czerwony Krzyż w Anglii, karta - formularz zawiadamiająca nadawcę o rozpoczęciu poszukiwań zaginionej osoby, wysłana 18.IV z Londynu do Cumberland, na odwrocie odciśnięty stempelek "Relief Society for Poles" - organizacji zajmującej się pomocą humanitarną dla Polaków, którzy wskutek wojny znaleźli się na obczyźnie.

100 PLN
12193

1947 wydawnictwo Polskiej Misji Repatriacyjnej w postaci numerowanego bloku.

450 PLN
12194

1948 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list wysłany 13.II z Wielkiej Brytanii do Plutonu Sztabowego Pomocniczej Wojskowej Służby Kobiet Dowództwa Jednostek na Środkowym Wschodzie (oznaczenie kodowe MELF 278), na odwrocie niebieski kasownik odbiorczy cywilnej poczty egipskiej Kair z 1.III, brytyjski datownik BASE ARMY POST OFFICE 4 z 3.III i odbiorczy GŁÓWNA POCZTA POLOWA 101 Z 4.IV; walor o ładnym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania (brak tylnej klapy).

120 PLN
12195

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, rzadki nadruk "Poczta Lotnicza Monte Cassino 1944-54" znaczku Poczty polowej II Korpusu za 2 zł. z wizerunkiem gen.W.Andersa.

Fi.10
350 PLN
12196

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk karminowy na czworobloku znaczków za 45 gr. poczty polowej II Korpusu; istniały dwa typy nadruków "*Dziesięciolecie / 1944 - 1954*" większą czcionką i "Monte Cassino / 1944-1954" małą czcionką, tu fragment nadruku II typu, co ciekawe lewy górny nadruk, który trafił na jaśniejszą część znaczka wygląda jak drukowany inną farbą - czerwoną, bardzo ciekawe i rzadkie, sygnowane BT.

Fi.6b typ II
2 400 PLN
12197

80 PLN