The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16485

1923 list polecony wysłany 24.8 z miejscowości Braunau am Inn do Gdańska, datownik odbiorczy Danzig 1 z wyróżnikiem "*1s" z wyłamanym mostkiem.


40 PLN
16486

1924 list miejscowy z Gdańska.

Fi.47, 49
30 PLN
16487

1924 list lotniczy z Gdańska do Londynu, rzadkie na korespondencji znaczki wydania na przesyłki lotnicze.

Fi.71, 72, 196, 197
500 PLN
16488

1924 wydanie obiegowe - herb Gdańska w owalu, zestaw znaczków na wycinkach obiegowych.

Fi.187-95
80 PLN
16489

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
16490

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 10 Pf. z niekatalogowanym błędem "kropka obok lewej wieży" (podobnym do tego z poz.65), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.196 B
Mi.202 
300 PLN
16491

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2,5 G. z opuszczoną dziurką - jak do automatów, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.200 B2
Mi.206III 
500 PLN
16492

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem w postaci opuszczonej dziurki w ząbkowaniu u góry i dołu, ząbkowanie dla wersji z automatów, abklacz, piękny stan.

Fi.200B2
450 PLN
16493

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2200.-) w ładnym stanie.

Fi.201-05
Mi.207-11
2 000 PLN
16494

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I+II), pełna (z odmianą koloru) seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
16495

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, karton gładki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; dofrankowana karta wysłana 19.11 z urzędu Danzing-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi; co ciekawe ponieważ datownik nadawczy na znaczku został delikatnie odciśnięty, kasownik odbiorczy przystawiono tak, aby wyraźnie unieważnił znaczek.

Fi.Cp25by, 189
Mi.P25b, 195
50 PLN
16496

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej użyta jako zwykła karta pojedyncza (wykreślono "mit Antwortkarte" i "avec résponse payée" wysłana 8.10 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro).

Fi.Cp28A
Mi.P28F 
160 PLN
16497

1925 wydanie obiegowe - widoki Gdańska i okolic, oryginalnie kasowane stemplem korkowym.

Fi.206-07
Mi.212-13 
80 PLN
16498

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.6 z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; datownik odbiorczy na froncie; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
16499

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-).

Fi.Cp29
160 PLN
16500

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf (Fi.160.-).

Fi.Cp29
120 PLN
16501

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.230.-).

Fi.Cp30
140 PLN
16502

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu; bardzo dobry stan zachowania (Fi.230.-, Mi.120 euro).

Fi.Cp30B
Mi.P30A 
180 PLN
16503

1925 VI, wydanie półilustrowane, trudny komplet 20 czystych kart 10 Pf i 20 Pf z ilustracjami, w tym karty z różnymi błędami.

Fi.Cp31-32
3 200 PLN
16504

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus (Fi.160.-).

Fi.Cp32
140 PLN
16505

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz).

Fi.Cp38I, 197
Mi.P38I, 203
100 PLN
16506

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.12.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I B5
150 PLN
16507

1926 kartka z Gdańska do Niemiec.

Fi.196
50 PLN
16508

1926 "Äussere Beschaffenheit geprüft DANZIG 5 (Bhf.)" (sprawdzono zewnętrzny stan przesyłki Gdańsk 5 dworzec) - rzadki pocztowy stempel pomocniczy na liście poleconym wysłanym 10.II z Brodów do Gdańska, przechodzącym przez Polski Urząd Pocztowy nr.3; na odwrocie datownik tranzytowy z 12.2 - "POLSKI URZ.P.-T. GDAŃSK" z numerem "No3" nad mostkiem i wyróżnikiem "c" pod mostkiem; datownik odbiorczy Wolnego Miasta DANZIG-LANGFUHR z wyróżnikiem "b" z 13.2; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


600 PLN
16509

1927 motorowiec "Preussen" linii żeglugowej Świnoujście - Sopot - Pilawa - Kłajpeda, widokówka z odbitką stempla pokładowego "na pełnym morzu" (Seemotorschnellschiff "Preussen" Auf hoher See) z datą 22.JUN.1927.


80 PLN
16510

1929 perforacja firmowa S - Siemens, znaczek za 10 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 25.3.29 w urzędzie Gdańsk 5; dobry stan zachowania.

Fi.188
Mi.194
40 PLN
16511

1929 NEUTEICH - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 25.3 z Neuteich (Nytych) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.208
Mi.214
60 PLN
16512

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków w stanie idealnym.

Fi.211-3
90 PLN
16513

1929 wydanie z dopłata na rzecz Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, seria trzech podstawowych znaczków.

Fi.211-3
140 PLN
16514

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 274-8
Mi.217-9, 256-66, 276-80
200 PLN
16515

1929 całostka wydania z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej.

Fi.Cp46
150 PLN
16516

1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; bardzo dobry stan zachowania (naturalna inkluzja w papierze), (Fi.300.-).

Fi.Cp46b
200 PLN
16517

1929 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 21.10 z urzędu elnego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Zollamt I Tiegenhof"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


30 PLN
16518

1930 WESSLINKEN - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", 5 + 10 fen - frankatura dwukolorowa, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 13.9 z Wesslinken (Wiślinka) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.187, 188
Mi.193, 194
150 PLN
16519

1930 ZOPPOT - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", 5 + 10 fen - frankatura dwukolorowa, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 13.9 z Sopotu do Gdańska, znaczki skasowane datownikiem z wyróżnikiem "i" nad mostkiem, duży bez nawiasów napis "FREIE STADT DANZIG"; koperta firmowa "Leon Blumke Zoppot"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.187, 188
Mi.193, 194
30 PLN
16520

1930 "AUS DANZIG-OLIVA", list z Oliwy do Gdańska przesłany 23.8 AMBULANSEM Z4732 relacji GDAŃSK - SOPOT; dla przesyłek przewożonych ambulansem na trasie Sopot-Gdańsk obowiązywała zwykła taryfa (15Pf), a dla przewożonych tylko na odcinku tej trasy (Oliwa-Gdańsk) obniżona (10Pf), dlatego przesyłki wysyłane z Oliwy do Gdańska, celem uniknięcia nienależnej dopłaty, poczta oznaczała dodatkowym, wysoko wycenianym, stempelkiem "AUS DANZIG-OLIVA" (WOLFF+200.-); rzadki, dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (nadawca nakleił na kopertę rozdarty znaczek); gwarancja Schmutz.

Fi.188
Mi.194 
400 PLN
16521

1930 STANGENWALDE (FREIE STADT DANZIG) - Jadłowo, znaczek za 15 fen herb Gdańska w owalu z oryginalnego obiegu, skasowany 22.8 czytelnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.208
Mi.214
80 PLN
16522

1930 FISCHERBABKE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 21.7 z Fischerbabke (Rybina) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.208
Mi.214
200 PLN
16523

1930 GÜTTLAND - koperta dwukrotnie użyta pocztowo: pierwszy raz z frankaturą mechaniczną "Lebensversicherungsanstalt Westpreussen" - 8 fen, wysłana 11.8 z Gdańska do Güttland (Kożminy), powtórnie 22.8 po przenicowaniu i ofrankowaniu koperty z Güttland do Gdańska, znaczek unieważniony wysoko wycenianym datownikiem (WOLFF+100.-); niecodzienny, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania - koperta ze względów ekspozycyjnych rozklejona.

Fi.208
Mi.214 
600 PLN
16524

1932 FDC - wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria znaczków na liście poleconym wysłanym 23.7 do Torunia, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "Internationale Luftpost Ausstellung"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.225-29
Mi.231-35
400 PLN