The auctions ends in:

Post offices abroad 1919-1939
11731

Fi.1-12

3 000 PLN

11732
Fi.1-12

3 000 PLN

11733

Fi.1-12

3 600 PLN

11734
Fi.1-12

5 000 PLN

11735
Fi.1-12

4 000 PLN

11736
Fi.1ax

1919 Odessa, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

1 200 PLN

11737
Fi.1ax, 2ay, 5ax

4 000 PLN

11738
Fi.2ay
Mi.2

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek czysty 20 f. na papierze żeberkowanym poziomo (Fi.2000.-), piękny stan, sygnatura WR Rachmanow, gwarancja Schmutz.

1 800 PLN

11739
Fi.2ay

1 500 PLN

11740
Fi.5ax
Mi.5

1919 Polska Agencja Pocztowa w Odessie, znaczek za 1 mk. (Fi.1600.-), z bardzo rzadkim przesunięciem nadruku ODESA w poziomie, gwarancja Korszeń.

1 800 PLN

11741
Fi.26-32
Mi.I-VII

200 PLN

11742

Fi.26-32

1921 Konstantynopol, seria znaczków z nadrukiem nie wprowadzonych do obiegu.

300 PLN

11743
Fi.1 B

1925 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe, pasek trzech znaczków za 1 gr., prawy z błędem nadruku "ścięte od góry P i O w PORT", gwarancja Krawczyk.

150 PLN

11744
Fi.1-11

750 PLN

11745
Fi.1-35
Mi.1-37

2 000 PLN

11746

50 PLN

11747

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.7 z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Gniezna; znaczki unieważnione nietypowym datownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.3" nad mostkiem, wyróżnik "c"; karta firmowa "ELIBOR SPÓLKA AKCYJNA HANDLOWO-PRZEMYSŁOWA Ł.J.BORKOWSKI"; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta między znaczkami), ślady archiwizacji; gwarancja Korszeń.

250 PLN

11748
Fi.12a-14a
Mi.12-14

1 000 PLN

11749
Fi.12a-14a
Mi.12-14

240 PLN

11750
Fi.12x P1 nz

1 000 PLN

11751

Fi.14aIIx

1 000 PLN

11752
Fi.14x P1 nz

1 000 PLN

11753
Fi.16a
Mi.19b

300 PLN

11754

Fi.16a, b, WZ
Mi.19

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim; trzy odmiany koloru znaczka podstawowego, piękny stan, niedokładnie skatalogowane (mamy obecnie osiem odmian znaczka podstawowego) - najrzadsza jasnożółtobrązowa (z odcieniem ochrowym) w czworobloku (Mi.2800 euro, Fi.4000.-); unikalny dziewięcioblok z nadrukiem WZÓR - oznaczeniem stosowanym w PWPW dla znaczków przeznaczonych do celów instruktarzowych i okazowych (sześć dolnych znaczków zilustrowano i opisano stempelek jako rzadki w artykule Piotra Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" 8/2016); częściej spotykane są wzory tego i innych znaczków ze stemplem WZÓR / SKASOWANO, okrągłymi pieczęciami MINISTERSTWO SKARBU - PZG, Ministerstwo Poczt i Telegrafów - Wydział Wydań lub datownikiem GŁ.SKŁAD MAT. POCZT. WARSZAWA; w latach trzydziestych PWPW zakupiło do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano; tak jak ich polskie odpowiedniki wzory Portu Gdańsk są niegumowane i mają lekki ślad kreślenia czerwonym ołówkiem kopiowym; w zasadzie tego typu egzemplarze powinny znajdować się w archiwach, ale w czasie II wojny światowej ujrzały światło dzienne i znalazły swoje miejsce w znaczących kolekcjach światowych; całość na karcie wystawowej wspaniałego zbioru Gdańska; czworoblok w rzadkim kolorze jasnożółtobrązowym gwarancja i opis Schmutz, WZÓR gwarancja i fotoatest Krawczyk.

10 000 PLN

11755
Fi.13
Mi.16

1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka Wydawnictwa Polskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku wysłana 12 5 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gniezna; znaczek unieważniony nietypowym datownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.1" pod mostkiem; dobry stan zachowania - papier znaczka w rzeczywistości znacznie jaśniejszy, czerwonawe zabarwienie widoczne jest tylko na skanie; gwarancja Schmutz.

150 PLN

11756
Fi.209

250 PLN

11757

Fi.16a

1928 Port Gdańsk, czworoblok znaczka w kolorze jasno czerwonobrązowym, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

250 PLN

11758

Fi.16a

1928 Port Gdańsk, czworoblok znaczka w odmianie a, gwarancja Schmutz.

250 PLN

11759
Fi.209II
Mi.237II

1928 Port Gdańsk, AMBULANS NR.235 relacji HEL-TCZEW, widokówka przesłana 18.VIII do Sosnowca ambulansem, który na trasie Tczew-Hel kursował tylko w latach 1926-28; bardzo ładnie odciśnięty datownik ambulansu - wysoka wycena katalogowa (Wolff 250.- pkt.); datownik odbiorczy SOSNOWIEC 1 z 19.VIII; polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska podlegały polskiemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2 znajdującemu się na dworcu głównym w Gdańsku, oprócz nich kursowały też ambulanse podległe urzędom pocztowym w Polsce, wymiana przewożonej przez nie poczty "z" i "do" Polski odbywała się również za pośrednictwem tego urzędu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN

11760
Fi.16
Mi.19

1929 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Józef Piłsudski z przedrukiem - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Torunia; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL.", według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" stempel nr.1.1.11.2 o stopniu rzadkości R - rzadkie (11-20 znanych odbitek); koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; doskonały stan z; koperta firmowa "Rudolf Mosse" i dodatkowo owalny stempelek nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

400 PLN

11761
Fi.16

1929 Port Gdańsk, znaczek z obiegu pocztowego z dziurkowaniem firmowym.

50 PLN

11762
Fi.16

1929 Port Gdańsk, list z Gdańska do Warszawy, gwarancja Berbeka.

160 PLN

11763
Fi.17-9

1929 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego, gwarancja Schmutz.

80 PLN

11764
Fi.20v
Mi.23II

1 500 PLN

11765
Fi.20v
Mi.23II

1 200 PLN

11766
Fi.20v

1 000 PLN

11767
Fi.20w
Mi.23I

50 PLN

11768
Fi.20w
Mi.23I

300 PLN

11769
Fi.20w
Mi.23I

120 PLN

11770
Fi.20w
Mi.23I

140 PLN